دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/default.jpg

طوفان بلا در کربلا


ناشر : ولاء منتظر
سال چاپ : ۱۳۹۰
تعداد صفحات : ۲۷۶
شابک : ۹۷۸۶۰۰۵۵۵۱۳۶۵


مباحثی مانند فلسفه عزاداری و روضه خوانی و تاریخچه مجالس حزن و اندوه اباعبدا الله الحسین (ع)، مجلس عزاداری پیش از خلقت، دامنه تاثر حادثه غمبار کربلا و ناهمخوانی با روح نهضت حسینی در کتاب «طوفان بلا در کربلا» مطرح شده است.
مداح محوری، نذر یا تغییر نذر در مراسم عزاداری، برهنه شدن در مراسم سینه زنی، گریه در دوران طفولیت، گریه خوف، گریه اظهار درد، گریه در حال مناجات، عبادات، قرائت قرآن و ادعیه، ایفای اجر و مزد رسول خدا (ص)، نصرت و اجابت دعوت امام حسین (ع)، عمل به پیمان الهی، نام گذاری کربلا و حکمت زینبی از مباحث دیگر این کتاب است.
علم و فقاهت عبدالله بن جعفر، ویژگی های اختصاصی حضرت علی اکبر (ع)، حق محوری، آمادگی برای مرگ و امتحانات محدود به زمان و مکان نیستند، برداشتن موانع پیشرفت اسلام، سحرگاه عاشورا، تنهایی امام حسین (ع) و تهاجم به خیمه از مباحث دیگر این کتاب است که می توان به آن اشاره کرد.
محرم نخسیتن ماه سال هجری قمری و یکی از چهار ماه حرام (محرم، رجب، ذی القعده و ذی الحجه) است و در این چهار ماه جنگ حتی در بین اعراب جاهلی ممنوع بود و مجرمان کیفر نمی شدند که این رسم به پیروی از سیره درخشان حضرت ابراهیم باقی مانده بود.
بر اساس شواهد تاریخی معتبر، انبیا و اولیایی که به گونه ای از واقع شدن واقعه کربلا مطلع شدند، محرم را ماه عزا می دانستند ولی در سال ۶۱ هجری قمری این امر به صورت ظاهری نیز محرم را ماه حزن و اندوه به شمار آورد و جریانات متعددی در خصوص اقامه عزای سیدالشهدا (ع) در ماه محرم توسط حضرت ائمه معصومین و محبین اهل بیت (ع) بیان شده است.
فلسفه عزاداری ها، احکام ویژه عزاداری، آفات و آسیب ها، تاریخچه مجالس عزای امام حسین (ع)، دامنه تاثیر حادثه غم بار کربلا، دامنه تاثیر حادثه غمبار کربلا، اقسام گریه و مناسبت های مختلف دهه اول محرم می تواند تا حدودی وظیفه ما را در ایام عزا معین کند.