دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1acobk7tk1qbettjplp16jb9roc.jpg

نظام اسلامی و مسئله حجاب

سید جعفر حق شناس(مولف)
ناشر : دفتر مطالعات و تحقیقات زن و خانواده
سال چاپ : ۱۳۹۵
تعداد صفحات : ۲۶۳
شابک : ۹۷۸۹۶۴۰۴۱۶۳۱۰


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.گزیده:
کتاب نظام اسلامی و مساله حجاب مجموعه مقالات و گفت و گوهایی است که با اساتید حوزه و دانشگاه در راستای مساله حجاب و به کوشش مدیریت پژوهش دفتر مطالعات و تحقیقات زنان جمع آوری شده است.
مساله حجاب در این کتاب نه تنها از زاویه آثار و نتایج، بلکه از ابعاد گوناگون فقهی، فلسفی، جامعه شناختی، روان شناختی و مانند آن ها موضوع گفتگو ها و مباحثات علمی قرار گرفته است.
محورهای این کتاب عبارت است از: بررسی تمایل به بدپوشی و بدنمایی از ابعاد روان شناسانه و جامعه شناسانه؛ مبانی فقهی دخالت حکومت اسلامی در موضوع حجاب با اتخاذ تدابیر تنبیهی و تعزیری؛ بررسی و آسیب شناسی عملکرد جمهوری اسلامی در موضوع پوشش و اهداف، اصول، سیاست ها و برنامه هایی که به گسترش حجاب بیانجامد.
نظام اسلامی و مساله پوشش زنان نوشته محمدرضا زیبایی نژاد؛ پوشش زنان در عرصه قانون و حکومت به قلم زهره رجبیان؛ بررسی جامعه شناختی بدحجابی در ایران نوشته سید احمد هاشمی فشارکی؛ نظام اسلامی و مسئله حجاب، گفتگویی با دکتر عماد افروغ؛ نقدی بر نظرات جک استراو عضو پارلمان بریتانیا درباره حجاب در اسلام نوشته مجلس سلطان القلم و ترجمه مریم رفیعی و گوش فرا دادن به ندای حجاب نوشته تبسم ف.روبی و ترجمه نسرین مصباحی عناوین مقالات و گفتگوهای این کتاب هستند.