دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/4545.jpg

پرسش ها و پاسخ ها: دفتر چهل و ششم (آراستگی و مدگرایی) (جلد ۴۶)

سید حسن موسوی(مولف)
ناشر : دفتر نشر معارف
سال چاپ :
تعداد صفحات : ۱۴۴
شابک : ۹۷۸۹۶۴۵۳۱۴۵۵۰


دین مبین اسلام به عنوان دینی جامع و جاودان، با گرایش‏های ذاتی آدمی مانند تنوع‏طلبی و خودآرایی و زیبایی‏پسندی مخالفت نکرده، بلکه با بیان چارچوب‏ها و ایجاد بینش در ارائه الگوی عملی به این گرایش‏های درونی جهت و عمق بخشیده است. از این او در مصارف دینی دانشجویان درباره مدگرایی و تبیین دیدگاه اسلام درباره آراستگی شده است.
با توجه به اینکه در حوزه پوشش و آرایش، آثار منتشر اندک و انگشت‏شمار است، امید است این کتاب، به سهم خود از خلا موجود بکاهد و بر آگاهی جوانان و دانشجویان بیفزاید. انسان همواره در دوران نوجوانی و جوانی، تنوع‏طلب، نوگرا و لذت‏خواه است و یکی از حیطه‏ها و قلمروهای این تنوع‏طلبی، تنوع‏طلبی در پوشش و زینت است.
این کتاب در سه فصل «آراستگی»، «مدگرایی» و «احکام آراستگی و مدگرایی»، به ۶۱ سئوال دانشجویان در این خصوص پاسخ می دهد. آراستگی، آراستگی در سیره پیشوایان، اصول آراستگی، حیاء و آراستگی، آرایش صورت، پوشش بانوان، پوشش مشکی، ناخن بلند، داشتن انگشتر، انگشتر طلا، استعمال عطر، مدل کفش، ماهیت مدگرایی، مدگرایی در ایران، معیار مدگرایی، انگیزه‏های اجتماعی و روانشناختی مدگرایی، پیامدهای منفی مدگرایی، تعریف لباس شهرت، حکم لباس شهرت و دیگر احکام پوشش و زینت‏ آلات از جمله مباحثی که به آن پرداخته شده است.