دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/13803.jpg

امیر گل ها

حسین سیدی(مولف)
ناشر : دفتر نشر معارف
سال چاپ : ۱۳۸۷
تعداد صفحات : ۱۸۹
شابک : ۹۷۸۹۶۴۵۳۱۵۴۹۶


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

کتاب « کویت در روزهای اشغال » که خاطرات سرگرد محمد هاشم و سروان محمد مطلک از روزهای اشغال کویت است توسط محمد حسن زوار کعبه ترجمه و در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری تولید شده است.
نویسندگان عراقی با بیان اینکه امام خمینی (ره) پیش بینی کرده بودند که هدف عراق بعد از ایران کویت است، این کتاب را به امام خمینی (ره) تقدیم کرده اند که با شعری از نزار قبانی شروع شده و سپس فصل های اول تا چهارم کتاب آمده است.
سرگرد محمد هاشم با بیان اینکه این کتاب را به همراه سروان محمد مطلک به گونه ای کاملا بی طرفانه نوشته اند گفت: این کتاب خاطرات وافعی از گرفتاری کویتی ها، رمز و راز انگیزه درباره ضمیمه سازی ، مشقات نظامیان ما در کویت و فعالیت هایمان در آنجا را شامل می شود.
وی افزود : تمام مطالب و محورهای یاد شده در این کتاب متضمن اسناد محرمانه از هر حادثه یا قضیه و جرائم و جنایات دهشتناکی است که در کویت به وقوع پیوست.
این دو نظامی عراقی که در جریان اشغال کویت توسط عراق دارای مسئولیت هایی بوده اند این کتاب را چند ماه پس از آزادی کویت نوشته و به گفته خود خواسته اند تا حقایق را آنگونه که بوده است بیان کنند تا بیان این خاطرات کمکی به بشریت باشد.
شیوه اجرای طرح تجاوز، اقدامات پی در پی و بیانیه ها و نشست ها، مواضع اردن و برخی شخصیت ها ، شیوه های سرکشی مردم، تبلیغات در کویت، شیوع واپسگرایی، قطع معامله با دینار کویتی ، نقش زنان در مقاومت کویت، رفتارهای غیر انسانی ، و ... از جمله موضوعات مورد توجه در این کتاب است.