دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/6591.jpg

شهر مقدس

محمدرضا شاه حسینی(مولف)
ناشر : به اندیشان
سال چاپ : ۱۳۸۸
تعداد صفحات : ۲۳۶
شابک : ۹۷۸۶۰۰۹۰۹۶۳۷۴


در این کتاب پس از شناساندن خاور میانه به عنوان منطقه انبیاء خیز، به مهد رسالت رسولان مسلمان یعنی سرزمین فلسطین رفته و پس از معرفی این سرزمین و موقعیت جغرافیایی شهری و استانی امروزی آن، به بررسی مهمترین مکان اسلامی این سرزمین یعنی استان کنونی قدس می پردازد. و پس از تبیین سه بخش کلی شرقی و غربی و مرکزی این استان، به یکی از قدسی ترین اماکن عالم اسلام یعنی منطقه مرکزی قدس نظر می افکند.منطقه ای نورانی با حصارها و دیوارهایی قدیمی؛ شهری محصور که یکی از اصلی ترین صحنه های تقابل علنی انبیاء مسلمان و شیطان بوده است.
در ادامه با اشاره به چرایی قداست این شهر، سیر اقدامات شیطان جهت نابودی این مکان مقدس را به عنوان پایگاه انبیاء مسلمان الهی تبیین می کند و سپس در باب چرایی اهمیت این شهر، به موقعیت ویژه و خاص مستطیلی ۱۴هکتاری واقع در ضلع جنوب شرقی آن که به مسجدالاقصی معروف است خواهد پرداخت.
در ادامه به مساجد شش گانه این مستطیل نورانی ۱۴ هکتاری به عنوان پایگاه های اصلی و اساسی مبارزه موحدین و پیروان انبیاء مسلمان با شیاطین اشاره کرده و در مورد اهمیت این مکان نورانی پس از مکه معظمه، در دیدگاه اسلامی و توصیف چگونگی و چرایی معراج از این مکان مقدس و مسائل و ابهامات تاریخی آن و همچنین توصیف و تشریح بناها و موقعیت و شانیت بناهای این مکان نورانی توضیحاتی ارائه می دهد.