دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/5646.jpg

ظهور و سقوط خاندان تنگستانی

سیدقاسم یاحسینی(مولف)
ناشر : سوره مهر
سال چاپ : ۱۳۸۷
تعداد صفحات : ۳۹۹
شابک : ۹۷۸۹۶۴۵۰۶۵۱۷۹
گزیده:
در این کتاب کوشیده شده تا مباحث به دور از حماسه سرایی و قهرمان پروری و مبتنی بر روش تاریخ نگاری به صورت مستند و آکادمیک ارائه شود.
در مسیر تالیف این پژوهش با سود بردن از کتاب ارزشمند "خاندان تنگستانی" تالیف علیمراد فراشبندی سعی شده با حفظ خط اصلی این کتاب خطاهای آن تصحیح و اسناد و تحلیلهای جدیدی هم برآن افزوده شود.
به گفته نویسنده کتاب این کتاب حاصل دست کم نیم قرن مطالعه و پژوهش مورخانی همچون اسماعیل نوری زاده بوشهری، محمدحسین رکن زاده آدمیت و علی مراد فراشبندی است.
این کتاب شامل دو بخش است. بخش اول در هفت فصل و مربوط به چگونگی ورود اعقاب خاندان تنگستانی از منطقه نجد عربستان به منطقه بارکی، شکل گیری جغرافیای تنگستانی، ظهور سر سلسله خاندان تنگستانی در عصر افشاریه و زندیه و منازعات قدرت در منطقه است. البته تاریخ خوانین سلسله خاندان تنگستانی از رئیس احمدشاه تا محمدخان تنگستانی و نیز مباحثی درباره باقرخان تنگستانی و فرزندان و نوادگان او هم در این بخش آماده است.
در بخش دوم کتاب هم محمد باقرخان تنگستانی به عنوان اولین روزنامه نگار تنگسیر مورد توجه قرار گرفته و فعالیتهای ژورنالیستی و سیاسی او با نگاهی نو به کارنامه اش بررسی شده است.