دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1aavoavqcq16hs0pq2smp1sgj2j.jpg

تفسیر سوره یاسین

سید محمدرضا صفوی(مولف)
ناشر : دفتر نشر معارف
سال چاپ : ۱۳۹۳
تعداد صفحات : ۲۸۱
شابک : ۹۷۸۹۶۴۵۳۱۸۱۵۲


نویسنده در این کتاب، به شیوه تفسیر قرآن به قرآن، به تفسیر آیات سوره‌ یاسین می‌پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب درباره شیوه تفسیری نویسنده می‌خوانیم: «کتاب حاضر که تفسیر مانندی از سوره یاسین است، نخست یک یا چند آیه را با ترجمه آن می‌­آورد، سپس لغات آن را از جهت صرفی تحلیل می­‌کند و مصدر و معنای آن را باز می­‌گوید. آن گاه در عنوان توضیحات، کلمات یا جملاتی را که به شرح بیشتری نیاز دارند توضیح می‌­دهد، سپس ذیل عنوان گزارشی از آیات، خلاصه و چکیده مفهوم آن‌ها را باز می­‌گوید و نکته­‌هایی را که استفاده می­‌شود، ثبت می­‌کند و سرانجام در بخش شرح و بیان که بخش اصلی این اثر است، به بیان آیات می‌­پردازد و مطالبی را که در بخش گزارشی از آیات آورده با دلایل و شواهد آیات قرآنی توضیح و شرح می‌­دهد.
از ویژگی‌­های این اثر، قرآن محوری آن است؛ یعنی تلاش بر آن بوده که اولا از طرح دیدگاه‌­های مختلف و انظار گوناگون مفسران و قیل و قال‌­ها، به جز در مواردی بسیار اندک، احتراز شود و تنها به آنچه آیات قرآنی گویای آن است بسنده گردد.
ثانیا سعی بر آن بوده که از ذکر مطالب پیرامونی آیات پرهیز شود و فقط مطالبی در شرح آید که آیات مورد بحث، آن‌ها را می‌­نمایاند، یا به آن‌ها اشاره دارد. البته برای اثبات یک نکته، یا آشکارتر شدن یک برداشت، به آیاتی دیگر را که در آن زمینه یافته و برای برداشت­‌ها و نکته‌­ها شاهدی به شمار می­‌آمده ثبت شده است. در نتیجه، تفسیر قرآن به قرآن که هدف نگارنده بوده، تا حدودی شکل گرفته است.»