دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1a2smilsf1v0kg7mmm7plq1tki1b.jpg

گسترش نهضت حسینی

محمدجواد باهنر(مولف)
ناشر : دفتر نشر فرهنگ اسلامی
سال چاپ : ۱۳۸۸
تعداد صفحات : ۱۳۱
شابک : ۹۷۸۰۰۰۰۰۵۳۵۶۵
گزیده:
نهضت امام حسین علیه ‏السلام مهم ترین حرکت حیات بخش تاریخ اسلام به شمار می ‏آید. خورشید اسلام که هنوز نیم قرن از طلوع آن نگذشته بود، می ‏رفت تا در همان قرن نخست در ورای ابرهای تیره ‏ی تحریف ها و عداوت های دشمنان دوست نما کم فروغ گردد و از اسلام ناب محمدی جز نامی باقی نماند. اما حرکت الهی و روشنی ‏بخش امام حسین علیه ‏السلام همچون تند بادی سهمگین ابرها را کنار زد تا روح انسانیت از انوار جان بخش اسلام ناب محمدی بی ‏بهره نماند. نهضت امام حسین علیه ‏السلام آن چنان موجی در عالم ایجاد کرد که تاریخ پس از خود را همواره تحت تاثیر قرار داد و انسان های آزاده ‏ی عالم هیچ گاه اجازه ندادند که این موج آرام گیرد و نهضت حسینی از حرکت بازایستد.
بسیاری از مطالعات صورت پذیرفته در خصوص نهضت امام حسین علیه ‏السلام به تحلیل این واقعه در زمان وقوع بسنده کرده‏ اند و از بررسی تاثیرات بعدی و گسترش آن در طول تاریخ پس از خود غافل مانده ‏اند، حال آنکه شکوه و عظمت این نهضت را در تاثیرات بعدی آن بیشتر می‏ توان جستجو کرد.
شهید دکتر باهنر طی پنج جلسه سخنرانی در ایام محرم و صفر سال ۱۳۱۹ و ۱۳۵۰ هجری شمسی، علل و چگونگی گسترش نهضت امام حسین علیه ‏السلام را در تاریخ اسلام مورد بررسی اجمالی قرار دادند که در این کتاب تحت عنوان «گسترش نهضت حسینی» گردآوری شدن و تقدیم علاقه‏ مندان می‏ گردد.