دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1b93cv97iac1qtejems171j2113.jpg

فاطمه الزهرا سلام الله علیها: اهداف، مواضع و دستاوردها

سید محمد باقر حکیم(مولف),حجت الله فسنقری(مترجم),ام البنین قزلسفلو(مترجم)
ناشر : دفتر نشر معارف
سال چاپ : ۱۳۹۴
تعداد صفحات : ۱۸۴
شابک : ۹۷۸۹۶۴۵۳۱۷۹۷۱


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

شهید آیت الله حکیم، نویسنده این اثر و رئیس اسبق مجلس اعلای اسلامی عراق و عضو فقید شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در شش فصل به بررسی و تحلیل زندگی، شخصیت، فعالیت‌ها و نهضت حضرت زهرا(س) می‌پردازد و با تحلیلی اجتماعی و سیاسی به نقش و اهمیت مبارزات حضرت فاطمه(س) پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) می‌پردازد. شخصیت حضرت زهرا(س)، حضرت زهرا(س) پس از رحلت پیامبر اکرم(ص)، نهضت حضرت زهرا(س)، مظلومیت حضرت زهرا(س)، حزن حضرت زهرا(س) و نگاهی به برخی روایت وارد شده درباره شان حضرت زهرا(س) عناوین بخش‌های مختلف این کتاب هستند.
نویسنده در فصل سوم کتاب درباره اهداف نهضت حضرت زهرا(س) را بیان نامشروع بودن سقیفه، حفظ رسالت و اسلام از تحریف، افشای چهره واقعی حکومت وقت، آفرینش روح مقاومت و پایداری در بین مردم و حمایت از امیرالمومنین علی(ع) می داند و به صورت مفصل به هر یک از این ابعاد می‌پردازد.
در بخشی از مقدمه مترجمان کتاب می‌خوانیم: «سخن گفتن از یگانه بانوی اسلام، بحث تازه‌­ای نیست و تاکنون نویسندگان و محققان زیادی پیرامون سیره ایشان آثاری را ارائه کرده­‌اند، اما امتیاز کتاب ارزشمند حاضر به این است که نویسنده فرزانه آن، مجاهد شهید آیت‌‏الله سید محمدباقر حکیم تلاش کرده تا به ابعاد جدیدی از شخصیت برجسته زهرا(ع) بپردازد.»