دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1au5jk0rk1h03199u1qd3142a3o0c.jpg

نامه اشتیاق (مهدویت) (جلد ۱۳)

استاد غنوی(سخنران)
ناشر : پاتوق کتاب
سال چاپ : ۱۳۸۷
تعداد صفحات : ۱۳
شابک :


نامه‌ی سیزدهم با عنوان مهدویت برگرفته از سخنان استاد غنوی پیرامون بحث مهدویت می‌باشد و در تیر ماه ۱۳۸۷ با شمارگان ۲۰۰۰ جلد تجدید چاپ شد.
برخی بحث‌ها با تمام فکر و زندگی‌مان عجین است و از زمانی که با این معارف آشنا می‌شویم، آن‌ها را به‌عنوان بخشی از افکار و اعتقادات‌مان می‌پذیریم ولی به آثار وسیعی که می‌تواند در زندگی فردی و اجتماعی ما داشته باشد توجهی نداریم. مبحث مهدویت یکی از این بحث‌هاست.
به این بحث گاهی به این دید نگریسته می‌شود که ما شیعیان اعتقاد داریم در یک مقطع زمانی کسی از اولاد رسول خدا(ص) به‌میان ما باز خواهد گشت و هستی را از عدل و داد پر خواهد کرد. ما نیز باید دعا کنیم، منتظر باشیم و خود را برای آن روز آماده کنیم. با این دید ظهور حضرت حجت(عج) را امر قابل تحصیلی نمی‌بینیم یعنی این‌طور نیست که باید شرایط خاصی حاکم شود تا ایشان ظهور کنند. در این تصور مذهبی و سنتی، زمان ظهور حضرت بر همگان پوشیده است و بسته به اراده‌‌ی خداست.
تصور دیگر اعتقاد به منجی است. یعنی او خواهد آمد تا ظلم‌ها و سیاهی‌ها و بدی‌های موجود در جامعه‌ی انسانی را از بین ببرد. این دید، کمی امروزی‌تر است و اختصاص به دین خاصی ندارد و در واقع از مشترکات تمام ادیان و اقوام می‌باشد.