دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1b5cuempdbjfahm1dhq1001103110.jpg

تربیت فرزند

برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

زنده ­یاد حضرت آیت­ الله مجتبی تهرانی (رحمت الله علیه) در جلد سوم از درس­ گفتارهای تربیتی خود طی ۳۱ جلسه به مقوله بسیار حساس تربیت فرزند ­پرداخته­ اند.
ریشه­ یابی دقیق مسائل مربوط به تربیت و جستجوی آن در عرصه­ های مختلف زندگی و بالاخره دستورها و رهنمودهای عملی برای رسیدن به مقام شایسته یک انسان با ایمان در صفحه صفحه کتاب موج می­زند. ایشان در طی جلسان یاد­شده، تربیت فرزند را در چهار حوزه خانواده، مراکز آموزشی، محیط‌های رفاقتی و دوستی و در محل کار و اشتغال مورد بررسی قرار داده­اند.
مراحل تربیت کودک و اقتضائات هر مرحله، ابزار و روش‌های تربیت­ کردن و تربیت­ شدن، نقش حیاء در تربیت و منوط نبودن آن به قصد و اراده، نقش اصلاح ظاهر در تهذیب باطن، پیوند تفکیک ­ناپذیر میان تعلیم و تربیت یا علم و ادب، حساسیت مراکز آموزشی و اهمیت سرنوشت­ ساز شخصیت استادان و آموزگاران، آثار ویرانگر انحرافات فکری و رفتاری متصدیان آمور آموزشی و پرورشی، شیوه دوست­یابی و آزمودن رفیقان، آثار تربیتی شغل و حرفه و نیز همکاران و مراجعان در شکل­ گیری شخصیت انسان، از جمله محورهای بسیار مهم مباحث این کتاب است که باید به دقت خواند و درآنها اندیشه کرد و به کار بست.
مطالب این کتاب را باید توامان از دو نگاه خواند: یکی از نگاه تربیت خود و دیگری از نگاه تربیت فرزندان؛ و در این میان به باور استاد، آنچه در این کتاب از دانستنی­ها و بایستنی­ها خواهید خواند، نخست باید راهنمای پرورش جان و روح خود ما باشد؛ و در غیر این صورت، تلاش برای تربیت فرزندان سودی نخواهد داشت.