دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_19kv5eamf1puc1qbh12j01730d0s7.jpg

ماجرای یک نامه

سید مهدی شجاعی(مولف)
ناشر : کتاب نیستان
سال چاپ : ۱۳۸۸
تعداد صفحات : ۳۲
شابک : ۹۷۸۹۶۴۳۳۷۵۳۲۴


این درست که «سید مهدی شجاعی» را این روزها بیشتر به عنوان نویسنده ی بزرگ سالان می شناسند و آقای شجاعی هم چند وقتی بود که کم تر برای بچه ها می نویسد؛ اما با همه ی این ها دلیل نمی شود که داستان هایی را که او هر از گاهی برای نوجوانان می نویسد، کم اهیمت بدانیم.
یکی از ویژگی های «سید مهدی شجاعی» در این است که گاهی داستان های تکراری را به گونه ای دوباره نویسی می کند که همه ی ما حتی بزرگ ترهای ما دوباره برای خواندش علاقه پیدا می کنند.
یکی از این داستان های به ظاهر تکراری، ماجرای نامه نوشتن پیامبر عزیز ما، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) به خسرو پرویز، پادشاه ایران و دعوت او به اسلام است که «سیدمهدی شجاعی» آن را در قالب کتابی با نام «ماجرای یک نامه» نوشته است.
داستان این نامه از این قرار است که خسرو پرویز، پادشاه ایران، پس از خواندن نامه ی پیامبر اکرم (ص) که او را به اسلام دعوت کرده بود، نامه را پاره می کند و دو سوار را برای دستگیر کردن پیامبر به شهر یثرب (مدینه) می فرستد؛ ولی... خوب، تا این جای ماجرا را همه می دانیم؛ اما مطمئنم که بسیاری از ما از بخش دوم این داستان بی اطلاعیم؛ ادامه ی این ماجرا، موضوع اصلی کتاب آقای شجاعی است که به زیبایی آن را بیان کرده است.
کتاب «ماجرای یک نامه» در کنار داستان زیبای خود، از نقاشی های زیبایی هم بهره برده است. نقاشی های آقای «سیدحسام الدین طباطبایی» به جذابیت این کتاب افزوده است.
با ورق زدن صفحات این کتاب با سه گونه متن روبه رو می شویم: صفحات فقط داستانی، صفحات فقط تصویری و گاهی هم صفحاتی که داستان و تصویر را در کنار هم دارند.