دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1bhc5qhj342a16md1hu91ume1feth.jpg

صد راز شاد زیستن

دیوید نیون(مولف),سید حسام الدین حسینی(مترجم)
ناشر : سعید نوین
سال چاپ : ۱۳۹۱
تعداد صفحات : ۱۸۱
شابک : ۹۷۸۹۶۴۹۶۴۲۶۷۳


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

«100 راز شاد زیستن» نوشته دیوید نیون(-۱۹۷۱) جامعه‌شناس، روانکاو و روان‌شناس است. نیون مجموعه کتاب‌هایی با عنوان «100 راز ساده» دارد که در آن‌ها روش‌های موفقیت، شادی و سلامتی را بیان می‌کند. کتاب حاضر نمونه‌ای از این مجموعه است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اگر می‌خواهید بدانید آیا فردی، احساس شادی می‌کند یا خیر، از او در مورد حساب بانکی‌اش سوال نکنید؛ در مورد حقوقش نیز چیزی نپرسید.

بلکه از او درباره دوستانش سوال کنید.

دو مشاور مالی به مدت ۱۰ سال بود که با یکدیگر همکاری می‌کردند و تمام دارایی خود را در این کار سرمایه‌گذاری کرده بودند. اما، سرمایه آنها به میزان کافی نبود و مدت زیادی نگذشته بود که اوضاع آنها به هم ریخت و تمام دارایی‌شان را از دست دادند. زمانی که آنها سعی می‌کردند این ورشکستگی را جبران کنند، هر کدام به تنهایی بر روی باز پس گرفتن سرمایهٔ خود تاکید داشتند در نهایت این مسئله منجر به قطع دوستی‌شان شد. هر یک از آنها دیگری را، در ضرری که متحمل شده بودند مقصر می‌دانست.

بعد از گذشت ۱۰ سال کدورت و جدایی، سرانجام یک بار همدیگر را به صرف شام دعوت کردند و پس از صحبت با هم پذیرفتند که این ضرر متعلق به هر دوی آنها بوده و اگر هم خطا و اشتباهی نیز منجر به این مسئله شده، هر دو به یک اندازه در آن مقصر بوده‌اند و چیزی که مهم است پول نیست بلکه دوستی میان آن دو نفراست.

یکی از آن دوست چنین گفت: "پول مانند دستکش است در حالی که دوستی خود دست است. دستکش سودمند و مفید است اما دست جزئی از وجود انسان است. "