دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1bjul57m32h918stuvd4tikmc.jpg

دو برار (روایت زندگی برادران شهید عباس و حسن آندی)

محمد علی آقامیرزایی(مولف)
ناشر : فاتحان
سال چاپ : ۱۳۹۱
تعداد صفحات : ۲۳۶
شابک : ۹۷۸۶۰۰۶۰۳۳۷۴۷


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

خلاصه اثر
این اثر در قالب تاریخ شفاهی زندگی دو برادر به نام های حسن و عباس آندی را روایت می کند. آن ها اهالی شهر خمین بودند. عباس در سال ۱۳۳۰ به دنیا آمد و بیست و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۰ در تپه های شهید معلمی در آبادان به شهادت رسید و حسن متولد سال ۱۳۳۳ بود و یک سال بعد در بیست و دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ در مرحله سوم عملیات بیت المقدس شهید شد.
پدر آن ها بنا و مادرشان خیاط بود. حسن و عباس قبل از پیروزی انقلاب وارد جریان های انقلابی شدند و به مبارزان پیوستند. عباس در آن زمان توانست مدرک فوق دیپلم تربیت معلم و حسن کارشناسی زبان انگلیسی را کسب کنند. فعالیت های حسن نسبت به برادرش بسیار بیشتر بود و به گفته بیشتر همرزمانش منشاء کار های بزرگی در خمین بود و پس از پیروزی انقلاب فرمانده سپاه پاسداران زنجان شد.
راویان کتاب «دو برار» علاوه بر اعضای خانواده، چهارده همرزم شهیدان هستند. ماجراهای این دو برادر براساس سیر زمانی و در چهار فصل نگاشته شده است و زندگی آن ها از آغاز تولد با روایت مادر شهدا شروع می شود. در ادامه گفته های خواهران و سپس دوستان و همرزمان شهیدان تا پایان کتاب دنبال می شود.
محور اصلی اثر زندگی حسن آندی است زیرا فعالیت ها و عملکرد او در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پر فرازتر از زندگی برادرش بوده است. او در زمینه کار های اطلاعاتی استعداد داشت و برای انجام مبارزه، کار های تشکیلاتی را بسیار منظم و به آسانی انجام می داد. وی در دوران هشت سال دفاع مقدس و زمانی که سمت فرمانده اطلاعات سپاه زنجان را بر عهده داشت به شهادت رسید. به همین دلیل در کنار او نگاهی هم به زندگی برادرش عباس داشته ام.

کتاب «دو برار» قصه عباس و حسن، قصه تنها فرزندان ذکور خانواده‌ای از اصناف است که با عرق جبین و زحمت فراوان پدر و مادری فداکار بزرگ و تقدیم اسلام شده‌اند.
این اثر در قالب تاریخ‌شفاهی زندگی دو برادر به نام‌های حسن و عباس آندی را روایت می‌کند. آن‌ها اهالی شهر خمین بودند. عباس در سال ۱۳۳۰ به دنیا‌ آمد و بیست‌وششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۰ در تپه‌های شهید معلمی در آبادان به شهادت رسید و حسن متولد سال ۱۳۳۳ بود و یک سال بعد در بیست‌ودوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ در مرحله سوم عملیات بیت‌المقدس شهید شد. پدر آن‌ها بنا و مادرشان خیاط هستند و حسن و عباس قبل از پیروزی انقلاب وارد جریان‌های انقلابی شدند و به مبارزان پیوستند.