دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1bomrtno71hp06h8coi1ptm1d7l5h.jpg

معاد یا بازگشت به جدی ترین زندگی

اصغر طاهرزاده(مولف)
ناشر : لب المیزان
سال چاپ : ۱۳۸۷
تعداد صفحات : ۲۳۴
شابک : ۹۷۸۹۶۴۲۶۰۹۰۲۴


معرفی کتاب
اگر انسان متوجه شود به کمک انبیاء، "جهان و انسان و مرگ" درست شناخته می شود، یعنی بفهمد جاوادنه است، اما نه در این دنیا و بداند که جهانی غیر این جهان در انتظار اوست که بسیار برتر از این جهان است، و بداند که مرگ نابودی نیست مسلما خود را در این دنیا برای زندگی آخرت آماده می کند. وی نه تنها نگران مرگ نخواهد بود بلکه ماندن بیش تر در این دنیا را نمی پسندد. شناخت عالم قیامت و مواقف آن عاملی برای درست زندگی کردن است.
نگارنده در کتاب حاضر معاد، مرگ، قبض روح، عالم برزخ، سیر به سوی خدا، تکامل و چگونگی گذران در برزخ را تشریح و هم چنین موضوع تجسم عقاید و اعمال در برزخ، درونی و بیرونی بودن اعمال و گذر از برزخ را مطرح می کند. وی در ادامه به قیامت کبری، علایم پیش از وقوع قیامت، تکامل در قیامت، نامه ی اعمال، میزان، پل صراط، بهشت و جهنم و نیز موضوع شفاعت در قیامت می پردازد.
گزیده کتاب
با توجه به این که انسان سالک الی الله است در عالم قیامت باید آن سلسله از معایب و تقصان ها که مانع نیل به ساحت قدسی حق است از او برطرف گردد، تا قابلیت لازم جهت لقای حق برایش حاصل شود و رنگ خدایی بگیرد.انسان ها به همان اندازه که در دنیا بیشتر رنگ الهی گرفته باشند در حشر و حساب کمتر توقف دلرند.معرفت به عالم قیامت و مواقف آن عاملی است برای در ست زندگی کردن در دنیا و درست به نتیجه رسیدن در آخرت.
توضیحات کتاب :
کتابی که در اختیار عزیزان قرار گرفته سعی دارد تا با مبانی دقیق جناب صدرالمتالهین«رحمه‌الله‌علیه» این اندیشمند بزرگ اسلامی و متدبر در آیات معاد، معاد را تبیین نماید که با دقت در آن؛ معارف دقیق و عمیقی در مقابل عزیزان گشوده خواهد شد و در عمل ما را به اعمال و اخلاقیاتی می‌کشاند که عملا بتوانیم در همین دنیا قیامتی زندگی کنیم و ان‌شاءالله حجاب‌های بین خود و عالم برتر را قبل از ورود به آن عالم مرتفع نماییم.
درباره کتاب
موضوع معاد اگر درست طرح شود می‌تواند به خودی‌خود یک نحوه سلوک باشد و انسان متدبر در موضوع معاد، در عین مطالعه آن موضوع عملا در حالت سلوک الی‌الله قرار گیرد و حجاب‌های ظلمانی و نورانی‌اش رفع و خرق گردد و به امید چنین نتیجه‌ای مباحث این کتاب تنظیم شده است. امید است شما خواننده عزیز با چنین قصدی مطالب را دنبال بفرمایید تا ان‌شاءالله پس از رحلت از این دنیا نسبت به آن دنیا غریبه نباشید و بتوانید خود را به جاهایی که در این دنیا شناخته‌اید، به راحتی برسانید.حضرت علی(ع) توصیه می‌کنند: «اسمعوا دعوت الموت اذانکم قبل ان یدعی بکم»[5] بر گوش‌های خود دعوت و یاد مرگ را بشنوانید، قبل از آن‌که مرگ شما را فرا خواند. و مسلم معرفت صحیح نسبت به معاد موجب می‌شود که قلب انسان تحت تاثیر یاد مرگ قرار گیرد و ان‌شاءالله به درجه بالایی از کمالات انسانی نایل شود، چنانچه قرآن عامل مخلص‌شدن انبیاء را خلوصشان نسبت به یاد قیامت معرفی می‌کند و می‌فرماید: «انا اخلصناهم بخالصه ذکرى الدار»[6] ما آن‌ها را خالص کردیم به جهت خلوص آن‌ها نسبت به یاد قیامت.