دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1c0dmmlb5drl1llb123f1ajg1iev1n.jpg

انگیزه علم آموزی

استاد کاظم عدل ضرابی(مولف)
ناشر : موسسه شهید کاظمی
سال چاپ : ۱۳۹۴
تعداد صفحات : ۱۸۰
شابک :


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

معرفی کتاب
هدف همه خلقت، انسان است. جاودانگی انسان هم نیازمند عالم شدن در همه زمینه هاست، به خصوص در آنچه مربوط به حقیقت انسانی است، یعنی علوم اسلامی (عقاید، اخلاق، احکام). انقلاب امام زمان علیه السلام نیز برای همین هدف والا انجام می گیرد و ایشان ابتدا انقلابی عقلی و علمی ایجاد می فرمایند.انقلاب ما نیز که ان شاء الله مقدمه انقلاب جهانی موعود است، باید انقلابی فرهنگی، عقلی و علمی باشد. هدف روحانیت عزیز هم همین هاست؛ یعنی همان هدف آفرینش و مقصدی که انبیاء و اوصیا به دنبالش بودند. با خواندن دقیق این رساله، ان شاء الله تعالی با هدف روحانیت اصیل ربانی بیشتر آشنا خواهید شد.
فهرست مطالب کتاب بدین قرارند: مقدمه، علوم حقیقی، آیات علم در قرآن مجید، احادیث علم در کلام معصومین، استقامت در راه علم، شناخت عمیق اسلام، بیانات علما، ارزش خدمات اجتماعی و مردمی اسلام، وقت شناسی.
معرفی کوتاه:
بررسی اهمیت فراگیری علم و دانش به ویژه علوم و معارف دینی و بیان راهکارهای ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به این مساله است. در این اثر ابتدا به تبیین ماهیت علم حقیقی از دیدگاه دین اسلام پرداخته شده و از منظری قرآنی و روایی اهمیت و جایگاه رفیع کسب علم و دانش و لزوم تلاش و استقامت در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نویسنده در همین زمینه به دیدگاه‌های علمای اسلام در مورد وقت‌شناسی و استفاده صحیح از لحظات عمر، ضرورت شناخت عمیق احکام و معارف اسلامی و اهمیت گسترش علم اسلامی در جامعه و ارتقای سطح معنوی و اخلاقی مردم مسلمان اشاره نموده و راه‌های ایجاد انگیزه و تشویق گروه‌های مختلف جامعه برای فراگیری علم را بیان کرده و در این زمینه آیات و روایاتی از معصومین و نیز سیره عملی آنان را در این باره برجسته نموده است.