دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/o_1c2teihpnei210eg1rqftmf1mof2g.jpg

رفتار اخلاقی انسان با خود

محمدتقی سبحانی نیا(مولف),صدیقه چمن زاده(ویراستار)
ناشر : دار الحدیث
سال چاپ : ۱۳۹۴
تعداد صفحات : ۳۲۸
شابک : ۹۷۸۹۶۴۴۹۳۷۱۹۴


برای خرید و مطالعه نسخه الکترونیک کتاب از اپلیکیشن پاتوق کتاب، اینجا کلیک کنید.

معرفی کتاب:
کتاب "رفتار اخلاقی انسان با خود" در اهمیت «رابطه انسان با خود» و «شناخت نفس» توسط حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی نیا، عضو هیات علمی دانشگاه قرآن و حدیث نگاشته شده است که در آن به تبیین و راه های دست یابی به آن پرداخته است.ایشان در این کتاب معتقد است که انسان در رابطه با خود سه نوع مواجهه شناختی، احساسی و رفتاری خواهد داشت که با ساماندهی دو نوع مواجهه نخست، رفتارهای اخلاقی با نفس خویش نیز اصلاح خواهد شد.
«رفتار اخلاقی انسان با خود» از هفت فصل تشکیل شده است که در فصل نخست مفاهیم و کلیات، فصل دوم مبانی رفتاری با خود، فصل سوم تحلیل مفهومی رفتار اخلاقی با خود، فصل چهارم راه های شناخت خود، فصل پنجم مواجهه شناختی با خود، فصل ششم مواجهه احساسی با خود و فصل هفتم مواجهه رفتاری با خود مطرح شده است.
معرفی کوتاه:
تبیین رابطه اخلاقی انسان با نفس خویش با استناد به آموزه‌های اسلامی است. در این اثر سعی شده است با مراجعه به آیات و روایات، به بررسی بایسته‌های رفتار فرد با خود، برداشت انسان از خویشتن، ویژگی‌های رفتاری انسان با خود و مصادیق فضایل اخلاقی نوع رفتار با خویش پرداخته شده و دیدگاه قرآن و سنت در مورد حقیقت انسان و رفتارهای اخلاقی وی بیان شود. نگارنده ضمن ارایه تحلیلی از مبانی رفتار اخلاقی انسان با خود و نیز بررسی راه‌های شناخت انسان از نفس خویش، به تبیین انواع مواجهه احساسی، شناختی و رفتاری افراد با خود پرداخته و به این نتیجه رسیده است که بر طبق تعالیم اسلامی، رفتار ارتباطی فرد با خود، در مجموعه رفتارهای ارتباطی او، نقشی زیرساختی ایفا می‌کند و بنیان اصلاح رفتارهای انسان در همه حوزه‌های رفتاری، اصلاح رفتارهای او با نفس خویش است و تا رفتارهای او او با خود اصلاح نشود، انتظار اصلاح رفتار او با خدا، همنوعان و حتی طبیعت و محیط اطراف خویش بیهوده خواهد بود.