دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/4030.jpg

حریم ریحانه (جلد ۱)

نعیمه اسلاملو(مولف)
ناشر : موسسه خیبر,تلاوت آرامش
سال چاپ :
تعداد صفحات : ۰
شابک : ۹۷۸۶۰۰۹۲۱۹۷۰۴


اگر به دنبال کتابی هستید که مستند به آیات قرآن و روایات و مستدل، منطقی و عقلانی و علمی و در عین حال به زبانی ساده و روان موضوع پوشش و عفاف را تبیین کرده باشد این کتاب یک گزینه ی بسیار عالی برای مطالعه است.
روی جلد کتاب نوشته شده: اولین دائره المعارف و اطلس پوشش و عفاف در کشور
نگاهی جامع(درون دینی و برون دینی) به موضوع پوشش و عفاف و حجاب
وحقیقتا هم این کتاب مصور و تمام رنگی، در عین حجم نسبتا کمش (۱۳۰ صفحه) از جامعیت بالایی برخوردار است. بدون زیاده گویی های اضافی در عین رعایت اختصار از کمال اتقان در ارائه ی مباحث برخوردار است.
در این کتاب سعی شده از تمامی زوایای ممکن به موضوع پوشش و عفاف نگاه شود (از ۱۸ منظر درون دینی و برون دینی!) و چگونگی ورود به بحث و انتخاب گفتمانی جدید در این حوزه از مزیت های منحصر به فرد این کتاب به شمار میرود.
فهرست کتاب به شرح زیر است:
۱- تاریخچه پوشش و عفاف در کشورهای جهان (این فصل اثباتی است با سندهای تاریخی و عکس های متعدد از دروه های متعدد تاریخی، که بشر فطرتا طالب حجاب بوده در طول تاریخ، تا قبل از رنسان که به بهانه ی پیشرفت، نظام سرمایه داری و دستگاه تبلیغاتی اش برهنه کردن جوامع را پیشه ی خود ساخت!)
۲- تاریخچه ی پوشش و عفاف در دوره های مختلف در ایران
۳- پوشش و عفاف در ادیان کلام بزرگان و مشاهیر جهان (یکی از جذابترین بینش زا ترین فصول کتاب است)
۴- سیمای حجاب در شعر پارسی (نشان از جایگاه رفیع حجاب و عفاف در فرهنگ ملی مذهبی ایران زمین دارد!)
۵- پوشش و عفاف در ادیان الهی
۶- پوشش و عفاف در اسلام
۷- سیمای عفاف در قرآن کریم
۸- حجاب و عفاف در احادیث و روایات معصومین علیه السلام
۹- احکام پوشش و عفاف (گزیده ای از رایجترین و مهمترین احکام مربوط به حجاب و عفاف در این فصل آمده است)
۱۰- فقط همسرم(یکی از جذابترین فصول کتاب است که نابترین احادیث ذکر شده در موضوع آیین همسر داری در کلام ۱۴ معصوم در آن گرداوری شده، برای خود من بسیار آموزنده و دور از ذهن بود نکات بسیار لطیف و ظریفی که در کلام ۱۴ معصوم در باب آیین همسر داری ذکر شده در این فصل)
۱۱- بررسی شبهات حجاب (شاید اگر بخواهم به کسی پیشنهاد کنم از کل کتاب فقط یک فصل را بخواند همین فصل است، پاسخهای بسیار مستدل و منطقی به رایج ترین شبهه ها در مورد موضوع حجاب و عفاف در این فصل ذکر شده، اگر کل کتاب را هم نخواندید این فصل را از دست ندهید!)
۱۲- خون نوشت (وصیت های شهدا در خصوص مسئله ی حجاب و عفاف است، کم اهل دل باشد کسی غوغا میکند این فصل کتاب با او... اهل دل هم نباشد کار خودش را میکند ...)
۱۳- عفاف در حبس (داستان غم انگیز کشف حجاب در ایران)
۱۴- هجوم خاموش (بررسی شبیخون فرهنگی دشمشن پیرامون حجاب و عفاف، از فصل هایی که حقیقتا مطالعه ی آن بصیرت زا و بینش زا میتواند باشد)
۱۵- علم هم تجربه کرده است(اثرات حجاب و عفاف از نگاه علم، اگر کسی مخالف حجاب باشد و داعیه دار روشنفکری و استفاده از علم روز در هر زمینه باشد، این فصل خلع صلاح کننده ی هر منکر حجاب و عفافی است با استناد به علم روز!)
۱۶-از زبان آمار (آمار و آثار بی عفتی در جهان)
۱۷-حجاب در قرن ۲۱
۱۸- بخاطر حجاب (حجاب، جبهه ی جهانی زنان مسلمان