دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/default.jpg

وحدت حوزه و دانشگاه

علیرضا اعرافی(مولف)
ناشر : موسسه فرهنگی هنری اشراق و عرفان
سال چاپ :
تعداد صفحات : ۲۹۱
شابک : ۹۷۸۶۰۰۹۱۶۲۰۹۳


در بخش نخست این کتاب با عنوان حوزه شامل تعریف و تاریخ تطور حوزه های علمیه شیعه، رسالت و وظایف حوزه، مزیت های تاریخی حوزه های شیعه که اشاره به سنت های آموزشی، اخلاقی و تربیتی دارد و همچنین مزیت های حوزه در دوره معاصر مورد تبیین قرار گرفته است.
نویسنده کتاب که خود از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از اساتید حوزه و دانشگاه است در بخش دوم این کتاب به آسیب شناسی حوزه معاصر با راه های برون رفت از این آسیب ها پرداخته است.
در بخش دوم با عنوان دانشگاه مطالبی همچون پیشینه و عناصر دانشگاه، رسالت و وظایف دانشگاه ها در ایران و مزیت های نظام آموزشی و پژوهشی دانشگاه، آسیب شناسی دانشگاه و نیز با اسلامی کردن دانشگاه ها و الگو و شاخص های دانشگاه اسلامی به چشم می خورد.
بخش سوم این کتاب با عنوان مواجهه حوزه و دانشگاه به تبارشناسی مواجهه و اهمیت علوم انسانی و اجتماعی در ایران و غرب و نیز بحث امکان سنجی ارتباط بین علوم انسانی و معرفت دینی پرداخته و تعاملات علوم انسانی و دین را تبیین کرده است. در پایان این بخش از کتاب وحدت حوزه و دانشگاه که علاقه مندان برای تهیه آن می توانند به نشانی قم خیابان معلم معلم ۸ پلاک ۵۹ مراجعه و یا با شماره ۰۲۵۳۷۷۴۸۵۴۰ تماس بگیرند، رویکردها و نظریه های مهم درباره علوم انسانی دینی یا علوم اسلامی واکاوی می شود.
نویسنده در بخش چهارم این اثر با عنوان وحدت یا جدایی به تعریف وحدت، ضرورت و اهداف آن پرداخته و با آسیب شناسی وحدت، راهبردها و راهکارهای وحدت را متذکر شده است. قلمروها و رویکردهای وحدت از دیگر فصول این بخش است؛ در این بخش به کامیابی ها و ناکامی های وحدت و نیز منشور ارتباطی و تعاملی حوزه و دانشگاه پرداخته شده است.
مولف این اثر صاحب تجربیات علمی و عملی گرانقدری در این عرصه است و سالیان متمادی با مدیریت در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی از نزدیک با مسائل، موضوعات و دغدغه ها آشنا بوده که بر وزانت اثر افزوده است و از امتیازات مهم آن به شمار می رود.از دیگر امتیازات این کتاب آن است که اغلب مباحثی که درباره وحدت حوزه و دانشگاه تاکنون مطرح شده اند، عموما در غالب مصاحبه و مقالات بوده است، اما این کتاب با یک انسجام منطقی و با ویژگیهای منحصر به فرد درباره وحدت حوزه و دانشگاه تدوین شده است.