دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی
http://nashrcdn.ir/i/default.jpg

سیمای سر افرازان (جلد ۱)

محمد تقی مصباح یزدی(مولف)
ناشر :
سال چاپ :
تعداد صفحات : ۴۸۷
شابک : ۹۷۸۹۶۴۴۱۱۸۱۲۸
گزیده:
این کتاب بخشی از مباحث اخلاقی علامه مصباح است که به ترسیم ویژگی های شیعیان واقعی و مومنان راستین به عنوان نمونه های عینی و الگوهای شایسته بندگی خداوند می پردازد.
از میان گفتارهای بیست و نه گانه این کتاب، هشت گفتار آغازین آن به بررسی روایاتی درباره خصلت ها و ویژگی های مومنان و شیعیان واقعی می پردازد. سرفصل هایی چون: نقش ایمان و کفر در سعادت و شقاوت انسان، انگیزه های ادعای ایمان و اسلام، ضرورت گسترش آموزه های اهل بیت علیهم السلام در جامعه، راه رهایی از تباهی و فساد، ضرورت رسیدگی شیعیان به یک دیگر... عمده ترین مباحث این بخش از کتاب است.
در گفتارهای بعد نیز، قسمت اول از خطبه امیر مومنان علیه السلام درباره ویژگی ها و نشانه های شیعیان و پرهیزکاران، معروف به خطبه متقین، براساس روایت نوف بکالی شرح و تبیین می شود.
سرفصل هایی چون: ویژگی های مهم شیعه واقعی، بازشناسی عرفان حقیقی از عرفان کاذب، بازشناسی رابطه دین و اخلاق، جایگاه راستگویی و درست کرداری در معارف اسلامی، شکوه عبادت و بندگی نزد شیعیان، شیعیان واقعی و مشاهده فراسوی دنیا، و برنامه های روزانه و شبانه شیعیان از جمله مباحثی است که در بخش دوم این کتاب شرح و توضیح داده شده است.