دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تاریخ جهان    (۹۳ کالا موجود است.)

 • نیمه پنهان آمریکا(مروری کوتاه بر بنیان های نظری و ارکان تمدنی آمریکا)

  نیمه پنهان آمریکا(مروری کوتاه بر بنیان های نظری و ارکان تمدنی آمریکا)

  کتاب حاضر که در کمال اختصار نگاشته شده است به بررسی تاریخ اجتماعی – اقتصادی امریکا می پردازد. نویسنده در این کتاب سعی دارد پرده از ظاهر زیبا و جذاب امریکا برداشته و خواننده را با باطن این دولت که سرشار از ستمکاریها و زدوبندهای کانونهای ثروت و قدرت، خشونت سرمایه داران و انحصارهای امپریالیستی و توطئه گری سازمانهای پیجیده و مخفی کاریهایی همچون سازمانهای فراماسونری است، آشنا سازد در این کتاب به مباحثی همچون : تاریخچه شکل گیری امریکا، حقایق پنهان جنگ جهانی دوم، امپراتوری رسانه ها و ... پرداخته شده است سبک کتاب ، تاریخی و تحلیلی است.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • آمریکا دنیا را به کدام سو می برد؟
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • نظم های کهنه و نوین جهانی
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • سیاست خارجی آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر

  سیاست خارجی آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر

  گزیده: واقعه ی ۱۱ سپتامبر نقطه ی عطفی در عملیاتی کردن نظم نوین جهانی بود که به تعبیری دموکرات های آمریکا در تحقق آن تعلل کرده بودند. این حادثه وضعیتی ایجاد کرد تا ایالات متحده پس از یک دهه وقفه مجددا دوست و دشمنی برای خود تعریف کند و استراتژی خود را هدفمند سازد. واکنش دولت آمریکا در قبال حادثه ی ۱۱ سپتامبر در واقع اقدامی بود علیه فضای بی معنای استراژیکی حاکم بر جهان که سایه ی جهانی شدن به وجو آمده بود. در این فضا، مبارزه با تروریسم و ارائه ی یک دشمن جدی، حتمی و خطرناک برای توجیه افکار عمومی جهت اعمال سیاست سلطه طلبانه در سر لوحه ی برنامه های دولتمردان آمریکا قرار گرفت. این کتاب به بررسی سیاست خارجی آمریکا پس از حوادث ۱۱ سپتامبر می پردازد.

  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • رویای آمریکایی(روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا)

  رویای آمریکایی(روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا)

  این کتاب نسخه خلاصه شده کتاب «تاریخ مردم ایالت متحده»، به قلم «هاوارد زین» برای جوانان است. نویسنده در این کتاب به عنوان مورخی مارکسیستی، تاریخ آمریکا را از نگاه کارگران، مردم گرایان، سیاه پوستان، زنان، بردگان و سرخ پوستان این کشور، مورد بررسی قرار داده است. او در بررسی خود جنگ داخلی آمریکا؛ جدایی آمریکا از بریتانیای کبیر؛ راه اندازی انقلاب بلشویکی؛ تاثیرهای جنگ جهانی اول و دوم بر آمریکا و نقش یهود و خاندان های زرسالار همچون: «روچیلدها»؛ «راکفلرها» و... در تحولات تاریخی غرب را مورد توجه قرار داده است. همچنین کتاب او منازعات سرخ پوستان با اروپائیان تازه وارد، فعلیتهای جانفرسای سیاهپوستان علیه برده داری، کارگران علیه نظام سرمایه داری، زنان علیه نظام مردسالار و جنبش مدنی سیاهپوستان آمریکا در دهه ۱۹۶۰ م. را به تصویر می کشد.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • جنگ جهانی چهارم استعمار نوع چهارم
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • به نام تروریسم
  موجود نیست
 • نفت و خون

  نفت و خون

  گزیده: نویسنده در این کتاب به بررسی معضل وابستگی روز افزون آمریکا به نفت وارداتی می پردازد و ضمن بررسی راهکارها مختلف برای کاهش این وابستگی، بیان می کند که با وجود راهکارهای متعدد، دولتمردان آمریکا تنها گزینه نظامی را انتخاب می کنند تا به نفت وارداتی ارزان قیمت دست یابند. این اثر در هفت بخش تدوین شده است. «پیشگفتتار»، «معظل وابستگی»، «دوستی مرگبار»، «گرفتار در دام خلیج فارس»، «پناهگاه امنی وجود ندارد» و «تولد دوباره ای ژئوپلیتیک» عنوان فصل های کتاب «نفت و خون» را تشکیل می دهند. در بخشی از کتاب «نفت و خون» آمده است: «از آنجا که نفت ارزان برای افزایش توان اقتصادی ایالات متحد ضرورت دارد، رهبران آمریکا با گرایش های حزبی مختلف وادار شده اند، هر کاری را که لازم است انجام دهند تا دسترسی به منابع کافی نفت را به منظور تامین نیازهای رو به گسترش ایالات متحده تضمین کنند. تا دهه چهل، این تلاش اساسا موضوعی مربوط به سیاست داخلی تلقی می شد، چرا که ایالات متحد صاحب منابع نفت بکری بود که برای تامین نیازهای اساسی کشور کافی به نظر می رسید، اما تا پایان جنگ جهانی دوم آشکار شد که ذخایر ما سرانجام از بین خواهد رفت و ما برای جبران ذخایر داخلی رو به کاهش خود، نیازمند واردات حجم زیادی نفت خواهیم بود. در اینجا بود که نفت به موضوعی متعلق به سیاست خارجی تبدیل شد و این فرض مطرح گردید که دولت فدرال باید نقشی مستقیم در امر واردات انرژی داشته باشد.»

  ۵۹,۰۰۰ ريال
 • قدرت پنهان در آمریکا

  قدرت پنهان در آمریکا

  گزیده: این کتاب به قدرت و ثروت چشمگیر یهودیان نمی پردازد، بلکه چگونگی استفاده ی جامعه ی یهود به اتفاق هسته ی مرکزی بنیادگرایی مسیحی از ثروت، قدرت و نفوذ خود در سیاست های آمریکا در قبال اسرائیل و اعراب را بررسی می کند. حمله ی آمریکا به افغانستان و عراق، پس از حادثه ی تروریستی یازده سپتامبر، پی آمد مستقیم سیاست و خط مشی آمریکا در خاورمیانه است؛ سیاستی که “لابی یهودیان” در واشینگتن دیکته اش می کند و رسانه های انحصاری آمریکایی یهودی به آن دامن می زنند.

  ۴۳,۰۰۰ ريال