دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

جغرافیای ایران    (۰ کالا موجود است.)

 • ماه رجب ماه یگانه شدن با خدا

  ماه رجب ماه یگانه شدن با خدا

  بحث «ماه رجب، ماه یگانگی با خدا»؛ سخنرانی استاد طاهرزاده در جمع برادران و خواهرانی است که مایل بودند با آگاهی بیشتر نسبت به مقام ماه رجب و آداب و اذکار آن ماه، نهایت استفاده را از این ماه عظیم الهی ببرند. در این بحث سعی شده ابتدا جایگاه ماه رجب در متون روایی، خوب تبیین شود و سپس جایگاه اذکار و اعمال این ماه در سلوک یک انسان سالک مشخص گردد، تا مومنین دانسته و آگاهانه نسبت به آن اعمال برخورد کنند و صرفا مشغول آداب قالبی آن ماه نگردند. در این بحث روشن شده است، چگونه انسان به شخصیتی می رسد که در روز قیامت به عنوان «رجبیون» شناخته می شود؟ و چگونه خداوند شرایط صعود انسان را در ماه رجب فراهم نموده است؟ و چگونه می شود که یک ماه، ظرفیت یگانه شدن با خدا را برای انسان فراهم نماید و فلسفه این که ماه رجب، ماه حرام الهی قرار گرفته است چیست و چگونه می شود مقام غیبی ماه رجب را در خود احیاء و سپس کشف کرد؟ و چرا از یک جهت در روایت می فرماید: ماه رجب، ماه خدا است و از یک جهت می فرماید: ماه رجب، ماه امیرالمومنین«علیه السلام» است؟ و در آخر، با چند توصیه برای هرچه بیشتر بهره بردن از ماه رجب، بحث به اتمام می رسد.

  موجود نیست
 • بصیرت در نهج البلاغه

  بصیرت در نهج البلاغه

  انسان به‌حکم فطرت علاقه به ترقی، تعالی و تکامل دارد و چون تعالی وابسته به حرکت است، در نتیجه هرکس بخواهد در مسیر رشد قرار گیرد باید راه خوب را "خوب " بشناسد‏ تا بتواند به رهسپاری خود اطمینان یابد و به اندازه‌ای پشت‌کار داشته باشد که موانع، او را از تحرک منصرف نکند. امام علی(ع)، به عنوان سردار شناخت "مسلمانان از راه‌بریده" و سردمدار راه‌شناس و راهنمای مقابله با "از راه بریده‌های فتنه‌گر " برای به دوش کشیدن این علم و ادامه‌ی این راه، دو صفت را ضروری معرفی می‌کند؛ بصیرت و صبر.

  موجود نیست
 • مدیریت مدرسه؛ با تاکید بر رفق و مدارا

  مدیریت مدرسه؛ با تاکید بر رفق و مدارا

  کتاب حاضر، پژوهشی است که در آن سعی شده با تبیین اهمیت روابط انسانی و تاثیر شگرف آن در ایجاد شوق و انگیزه در معلمان و در پی آن ایجاد محیط خوب و علاقه‌مندی در دانش‌آموزان به سوالاتی مانند «چرا مشکلات اقتصادی برای بعضی پررنگ‌تر از بعضی دیگر است»، «چگونه مدیر می‌تواند از تمام توانایی‌ها، مهارت و استعدادهای معلمان استفاده کند بدون آن‌که خسته شوند»، «چرا اقبال معلمان و دانش‌آموزان برای ورود به بعضی مدارس بیشتر از مدارس دیگر است» پاسخ داده شود.

  موجود نیست
 • صدایی از آینده (زندگی نامه آرتور رمبو)

  صدایی از آینده (زندگی نامه آرتور رمبو)

  شاید هیچ وقت، هیچ کس نتواند به درستی این روح عاصی سرکش را که از شرق تا غرب زمین مرزهای جغرافیا و معنا را در نوردیده، درک کند. شاعری که شاعر زمان ها و مکان های بسیار است و شعر را به مرز های حقیقی اش نزدی کتر کرد. با این حال می توان با نگاهی به سیر زندگی نه چندان طولانی اش قسمت های تاریکی از وجود او را روشن کرد.

  موجود نیست