دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

جغرافیای جهان    (۰ کالا موجود است.)

 • عقل دینی و هوش روان شناختی

  عقل دینی و هوش روان شناختی

  موضوع کتاب، بررسی و مقایسه مفاهیم «هوش»، هوش هیجانی و «عقل» و نیز بررسی تفاوت ها و شباهت های این سازه ها در دیدگاه روان شناختی و اسلام و همچنین ساخت مقیاسی برای سنجش و اندازه گیری عقل است. مقایسه و بررسی انطباق مفهوم عقل در منابع اسلامی با مفهوم هوش در منابع روان شناسی، ارتباط بین عقل و هوش هیجانی، از اهداف اصلی نگارنده به شمار می روند. وی معتقد است که این دو مفهوم، کاملا مساوی نبوده و ضمن داشتن شباهت ها، تمایزهایی نیز دارند. رابطه این دو از نوع عام و خاص مطلق بوده و عقل اخص از هوش می باشد. البته در این راستا، مفاهیم هوش هیجانی، هوش شناختی، عقل و عاقل نیز مورد بررسی قرار گرفته اند.

  موجود نیست
 • امپراطور چوبی

  امپراطور چوبی

  در قسمتی از کتاب می خوانیم: "آفتاب تا نیمه های اتاق پیش رفته بود و همه ی اسباب و اثاثیه ها را زیر نور خودش گرم می کرد. نسیم آرامی که می وزید، پرده کنار پنجره را تکان می داد و سایهی زودگذر و نامنظمی درون اتاق می انداخت، اما این سایه زودگر باعث نمی شد که از گرمای درون اتاق کاسته شود."

  موجود نیست
 • آرامش طوفانی

  آرامش طوفانی

  یکی از نیرومندترین نیازهایی که خدا در وجود انسان قرار داده است، نیاز و میل جنسی است. این نیاز تا قبل از دوران بلوغ و سنین نوجوانی در وجود انسان خاموش است و خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد؛ اما رسیدن دوران بلوغ همان و بیداری این اژدهای نیرومند همان. گویی به یکباره تمام وجود نوجوان را فرا می گیرد و او را درچنگال های خود اسیر می کند. شاید سوال شود چرا خداوند این میل را در وجود انسان قرار داده؟ چرا نوجوان باید با این مشکل بزرگ مواجه شود؟ آیا بهتر نبود چنین میلی وجود نداشته باشد تا نوجوان راحت به درس و زندگی اش بپردازد؟ پاسخ روشن است؛ هر نعمتی که خدا در اختیار انسان قرار داده کارایی خاصی دارد.... در این مجموعه به عناوینی از این دست(به صورت مفصل) پرداخته می شود: علل خود ارضایی، آسیب ها و عوارض خود ارضایی، روش های پیشگیری، روش های درمان

  موجود نیست
 • نور هدایت (جلد ۲)

  نور هدایت (جلد ۲)

  نور هدایت نام سری کتاب‏ های ۵جلدی در زمینه شرح معارف فرازهای کلیدی دعاهای وارده از معصومین (علیهم‏ السلام) است، که بر محور کتاب شریف «اقبال‏ الاعمال» نوشته سید ابن طاووس «رحمه‏ الله» نگارش یافته است. نگارنده در این مجموعه، شیوه‏ ای متعادل میان ایجاز مخل و اطناب ممل را در شرح دعاها و مناجات‏ های وارده از معصومین (علیهم‏ السلام) برگزیده و در توضیح و تبیین دعاها، به‏ جای شرح‏ های موردی مانند: شرح دعای کمیل، شرح دعای عرفه، ندبه، مناجات شعبانیه و...، شرح عمده دعاها را عهده‏ دار شده است، و به‏ جای توضیح‏ های مکرر و اضافی همه فرازها، تنها به شرح فرازهای کلیدی بسنده کرده است و این پدیده‏ ای نو در این عرصه است و عمده منابع و مآخذ این اثر، آیات قرآنی و گاه احادیث ناب است و برای اولین‏ بار است که حقایق توحیدی و ولایی و نکات برجسته در سیر و سلوک عملی از متن دعاها استخراج و شرح شده است و موشکافی‏ های علمی و مراقبه‏ های عملی توحیدی دو استاد بزرگ حوزه، علامه طباطبایی- بدون نقل مستقیم- و شاگرد برجسته ایشان، نگارنده این شرح، در جای‏ جای این مجموعه متجلی است.

  موجود نیست