دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فرهنگ    (۲۶۵ کالا موجود است.)

 • مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی

  مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی

  کتاب «مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی» نوشته حجت ‏الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند (قائم مقام دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم) می باشد. در مهندسی فرهنگی تاثیر هر نوع تغییر و تصمیم مدیریت پذیر در عرصه کشور و حتی جهان از منظر فرهنگی معین و با جهت گیری تعالی فرهنگی جایگاه آن معین می شود. خروج فرهنگ از مظلومیت آن هم در جایی که آرمان های فرهنگی او را به حرکت در آورده است، جز با اهتمام کافی بر این موضوع امکان پذیر نیست. کتاب حاضر متشکل از مجموعه مقالاتی است که بر روی هم «مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی» نام گرفته است؛ یعنی آنچه نقشه جامعه مهندسی کشور باید مبتنی بر آن و به وسیله آن تنظیم و سپس مدیریت گردد. تلاش نگارنده بر این بوده است که مرزهای دانش در این موضوع زیربنایی و تاثیرگذار تغییر یابد و گامی به سمت تعالی فرهنگی کشور و جریان معارف اسلامی برداشته شود. چیستی فرهنگ، تغییرات فرهنگ، ربط دین و فرهنگ، موضوعات و مسایل فرهنگی، دولت فرهنگی و نقش دولت در فرهنگ، سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و عناوینی از این دست، جمعی از مسائل بنیادی و راهبردی را در عرصه فرهنگ تشکیل می دهند که می توان به محوریت موضوع مهندسی فرهنگی آنها را نظام داد. کتاب حاضر متشکل از نه مقاله است که در سه فصل تفکیک شده است تا در کنار هم پیوستار واحدی را تحویل دهند. فصل اول مربوط به مبانی مهندسی فرهنگی است و در آن تعریف و چگونگی تغییرات فرهنگ، رابطه دین و فرهنگ و بالاخره رابطه دولت و فرهنگ بررسی شده است. فصل دوم، مربوط به الگوی مهندسی فرهنگی است و در آن طرح ضرورت و مراحل دستیابی به الگو، ارائه الگوی مهندسی فرهنگی کشور و در نهایت طبقه بندی الگومند موضوعات در مهندسی فرهنگی کشور انجام شده است. فصل سوم، ذیل الگوی مهندسی فرهنگی، به ارائه الگوی موضوعی و کاربردی در سه موضوع مهم پرداخته شده که عبارتند از: الگوی مهندسی فرهنگی علم، الگوی مهندسی فرهنگی سازمان و بالاخره الگوی مهندسی فرهنگی جهان. غالب این مقالات در همایش های علمی به عنوان مقالات برگزیده انتخاب شده و مابقی نیز یا در مجلات تخصصی منتشر شده اند یا به سفارش مراکز تخصصی انجام و مورد داوری قرار گرفته اند.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • درآمدی بر اصول تحول فرهنگی
  ۳۷,۰۰۰ ريال
 • پایه های فکری جنگ نرم

  پایه های فکری جنگ نرم

  «سال گرگ» با پرداخت داستانی، به تغییر ایدئولوژیک گروهک مجاهدین خلق از پیدایی تا پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد. این رمان علیرغم این که جایزه داستان انقلاب را نیز از آن خود کرد، مدت زیادی در اداره کتاب وزارت ارشاد در رفت و برگشت و منتظر دریافت مجوز بود و حتی یک بار به صورت کامل توقیف شد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • باید رفت

  باید رفت

  این کتاب مجموعه‏ای از مقالات و یادداشتهای نویسنده است که خود روزنامه نگار و از اهالی مطبوعات است وبه دلیل سکونت در لبنان و ارتباط با فضای جدید و متفاوت، دغدغه‎ای تازه و نو داشته است. به سوی فرهنگ‏سازی برای زندگی و جامعه دینی، به پرورش مسلمان بین المللی بیندیشیم، اسلام گرافیکی، امام موسی صدر؛ زبان بین المللی اسلام، این قند پارسی که به هیچ جا نمی ‎رود!، تنفس مصنوعی درآخرین دقایق!، شنوندگان عزیز، صدای ما را… نمی ‎شنوید! ذلک فضل الله…، خون خدا در رگ جامعه، آداب ادب، سیاست فرهنگی ما در جهان عرب، از «روح الله» تا فضل الله «تفاوتهای بنیادین سخت ستیز و نرم ستیز در عصر ایمان، سرگرمی جدی است… باید باور کنیم!، یک شب آتش در نیستان …. هم فتاد!، فیلم سینمایی ۳۱۳، تعدادی از مقالات منتشر شده در این کتاب است.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران
  ۱۲۰,۰۰۰ ريال
 • نفحات نفت، جستاری در فرهنگ و مدیریت نفتی

  نفحات نفت، جستاری در فرهنگ و مدیریت نفتی

  کتاب "نفحات نفت" با عنوان فرعی "جستاری در فرهنگ و مدیریت نفتی" نوشته رضا امیرخانی که در نمایشگاه کتاب امسال چاپ نخست آن عرضه شده بود در کمتر از دو ماه به چاپ سوم رسید. به گزارش خبرنگار مهر، امیرخانی در مقدمه کتاب عنوان کرده‌ است: آنچه می‌نویسم به قول فرنگیها "اسی" است نه "آرتیکل". در این گوشه از عالم به آن می‌گویند نوشته‌ای اخوینی. از زمره اخوانیات. چیزی که میان برادران نگاشته می‌شود و باید برادرانه آن را خواند... و نه چیزی از زمره نوشته‌های دبیران، پس دبیرانه نیز نباید خواندش. تو هم ز روی کرامت چنان بخوان که تو دانی.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • غریزه مادری در مورد فرزندان،عشق و زندگی معنوی(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۸)
  ۲۲,۰۰۰ ريال
 • فمینیسم
  ۱۴,۰۰۰ ريال
 • جریان شناسی فکری ایران معاصر
  ۱۸۰,۰۰۰ ريال