دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

مطالعات فرهنگی    (۲۰۶ کالا موجود است.)

 • شاهد بازاری و سنت قدسی

  شاهد بازاری و سنت قدسی

  در روزگاری که از کلیسا استقبال چندانی نمی شد، آئین مذهبی رو به فراموشی بود و باورهای خرافی، اعتقاد به تناسخ، جادوگری و گرایش به نیروهای مرموز بسیاری را جذب فرقه ها و گروه های شبه دینی کرده بود سنت گرایان ظهور کردند. تنوع و تکثر این فرقه ها بیانگر نیاز فطری انسان برای اتصال به منبع جاودان الهی و فوق بشری است و سنت گرایان با علم به این موضوع به سراغ سنت رفتند و آشتی و پیوند دوباره انسان با خداوند، عقل با وحی، جسم با روح، دنیا با آخرت، علم با دین و فلسفه با الهیات را سرلوحه قرار دادند. موضوع کتاب ناظر به بررسی و نقادی فرقه هایی است که به مسیحیت (تثلیث،وحی،کلیسا،فدا،غسل تعمید،عشا ربانی،ازدواج در کلیسا و ....) وفادار نمانده اند و از چارچوب سنت مسیحی و مسیحیت راست کیش و راست اندیش خارج شده اند لذا مفاهیم، اصطلاحات و تعاریف آمده در کتاب به حوزه تمدن مسیحی تعلق دارد. در این کتاب به دین مسیحیت از منظر سنت گرایان نگریسته شده است، ایشان در بازخوانی تمدن غرب از زمان افلاطون حکیم تا به امروز جریانی را ردگیری کرده اند که از تعالیم سنت بهره مند بوده و به روش و منش آن عمل کرده است.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • طلبه و انتخاب رشته تحصیلی

  طلبه و انتخاب رشته تحصیلی

  گزیده: یکی از مهم ترین و فراگیرترین چالش های نظری میان طلاب که در مقام تصمیم گیری و عمل برای آنان حیرت و توقف می آفریند، موضوع جهت گیری تخصصی است. پرسش های زیر نمایانگر این چالش و بیان برخی از ابعاد آن است؛ الگوی مطلوب طلبه الگوی جامع است یا الگوی متخصص؟ آیا طلبه باید از خود شخصیتی جامع و همه جانبه بسازد یا اینکه نظر به یک نیاز خاص داشته باشد و در یک زمینه مشخص متخصص شود؟ آیا طلبه باید نقش های اجتماعی متعددی را برعهده بگیرد یا تنها در یکی از فعالیت ها حضور داشته باشد؟ پس از پذیرش الگوی تخصص محور علاوه بر این پرسش های عام، سوال های دیگری نیز در باره انواع نقش های اجتماعی، رشته های تحصیلی، مراکز تخصصی و موسسات وابسته وجود دارد که طلبه برای انتخاب، باید پاسخ آنها را بیابد. همچنین پرسش های مربوط به تناسب طلبه با هر گرایش، یا تطبیق شرایط لازم بر وضعیت فعلی او و کشف ویژگی های فردی، معضلات دیگری است که باید به صورت موردی بدان پرداخته شود. بی تردید اظهار نظر نهایی در مورد چنین مسائلی، جز با اهتمام جدی صاحب نظران و مباحثه فعال اندیش مندان قابل اعتماد نیست و این کتاب هرگز ادعا ندارد که پاسخ این ابهام دشوار را یافته و ارائه داده است. اما اگر باب گفتگو در این موضوع را گشوده و توانسته باشد زوایای مختلف مسئله و ابعاد اهمیت و پیچیدگی آنرا نمایانده باشد، خود را کامیاب می پندارد. زیرا طرح کامل پرسش و ارائه مواد خام و مایه اولیه فکری، هم برای طلاب که خود درگیر این موضوع هستند و هم برای فضلا که در مقام راهنمایی طلاب قرار دارند مفید است

  ۱۲,۰۰۰ ريال
 • سما (سیر مطالعات اسلامی) سطح۴

  سما (سیر مطالعات اسلامی) سطح۴

  کتاب سما مجموعه ایست که کتاب های متعددی را در قالب سیر مطالعات اسلامی در اختیار خوانندگان خود می گذارد. آثاری که در سما معرفی شده اند به تفکیک موضوعی دسته بندی شده اند؛ در هر موضوع آثار منتخب به ترتیب اولویت پیشنهادی جهت مطالعه، به همراه چکیده ای از کتاب ارائه شده است تا دورنمایی کلی از محتوای اثر را پیش روی خواننده قراردهد. این گزارش حاکیست؛ مجموعه سما در چهار سطح تدوین شده است. سطح اول برای دانش آموزان دبیرستانی و پیش دانشگاهی، سطح دوم برای جوانان در حد دیپلم، سطح سوم برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی و سطح چهارم برای مقاطع تحصیلات تکمیلی پیش بینی شده است.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • محرمانه ، مستقیم ! آنچه جوانان نباید بخوانند !
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • لرزان و لغزان چون ژله (در آمدی بر سبک زندگی ما)

  لرزان و لغزان چون ژله (در آمدی بر سبک زندگی ما)

  «لرزان و لغزان چون ژله» زندگی کج دار و مریز انسان ها در عصر غیبت و سبک زندگی بشر در این دوره از تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد و همچنین به بیان نکاتی برای زندگی سالم در عصر غیبت تا رسیدن به واقعه شریف ظهور اشاره می کند. شفیعی سروستانی در مقدمه این کتاب چنین می نویسد: «از دور و نزدیک سخنان پر گلایه درباره سبک زندگی و ضرورت اصلاح سبک رایج به گوش می رسد بی آنکه سخن و اشاره ای درباره منشا این همه تغییر و تلون، آشفتگی، پراکندگی و سرگشتگی انسان معاصر در میان عواملم به میان آمده باشد.» مدیر مسئول موسسه موعود بیان می کند که تمام سعی خود را معطوف تشریح موقعیت ذکر شده کرده است تا به درستی معلوم سازد که انسان معاصر در چه موقعیتی به سر می برد و برای گذر از این شرایط باید چه موازین و مبانی فراموش شده ای احیا گردد.

  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • جهاد فرهنگی در بیان رهبر معظم انقلاب
  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • تهاجم فرهنگی
  ۴۶,۰۰۰ ريال
 • اسلام و زیبایی های زندگی : رویکرد تحلیلی و تربیتی به سبک زندگی
  ۱۸۵,۰۰۰ ريال
 • صورت بندی روشنفکری در جمهوری اسلامی ایران

  صورت بندی روشنفکری در جمهوری اسلامی ایران

  روشی که نگارنده این کتاب، مسعود پورفرد، برگزیده، روش بازخوداندیشی است. روش بازخوداندیشی، غالبا از ناحیه طرفداران چارچوب نظری ساختار کارگزار مطرح شده است. حامیان این روش می کوشند با ارایه ترکیبی از رویکردهای تجربه گرایی، تفسیرگرایی و انتقادی به درک جدیدی از روش شناسی برسند. هر مقوله ای که از طریق بازنمایی اعمال، به خود بازگردد و یا در زیست جهان تغییر و تحول ایجاد کند و مبادلات موجود را برای اقدامات بعدی جابه جا کند، می توان آن را در گستره رویکرد بازخوداندیشانه جا داد. این اثر، سه هدف اصلی توصیف و بازخوانی جریان های روشنفکری (دینی و غیردینی) به لحاظ رویکرد، خاستگاه، ماهیت و عملکرد آن ها، توصیف گونه شناسی و صورت بندی روشنفکری در جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر جریان روشنفکری اصیل و کارآمد را دنبال می کند. کتاب «صورت بندی روشنفکری در جمهوری اسلامی ایران» از چهار بخش تشکیل شده است. در نخستین بخش، مفاهیم، کلیات و تمهیدات نظری این بحث مطرح شده است. در بخش دوم، صورت بندی روشنفکری سنتی اندیش در جمهوری اسلامی در دو مورد روشنفکری غیردینی سنتی اندیش و روشنفکری دینی سنتی اندیش مورد بررسی قرار گرفته است. صورت بندی روشنفکری دینی و غیر دینی تجددگرا در جمهوری اسلامی موضوع سومین بخش این کتاب را تشکیل می دهد. فصل چهارم نیز به صورت بندی روشنفکری مجدد اختصاص یافته است.

  ۱۷۰,۰۰۰ ريال