دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فمنیسم    (۵۸ کالا موجود است.)

 • دختران به عفاف روی می آورند(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۶)

  دختران به عفاف روی می آورند(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۶)

  بخش اول کتاب در صدد است ضمن مرور آنچه در حال حاضر در آمریکا در زمینه دختران و زنان رخ داده است، تصویر روشنی از ترویج بی‌بند و باری و آزادی جنسی که خواست موج سوم فمینیسم است، ارائه کند و توضیح دهد که چگونه نسل جدیدی در آمریکا در حال شکل‌گیری است که خواسته‌هایش با گذشتگان متفاوت است و به دنبال گمشده خود می‌گردد. نسل جدید دختران امروز آمریکا می‌خواهند چیزی نباشد که والدینشان بوده‌اند و در تلاشند با خویشتن‌داری، زندگی عاقلانه و عفیفانه را در پیش گیرند و رابطه خصوصی را تا شروع زندگی دائمی به تعویق بیاندازند. آن‌ها می‌خواهند سبک زندگی و نوع پوشش خود را تغییر دهند. در بخش دوم که توسط نانسی لی دموس نگاشته شده است، نویسنده صفات زنان ناسالم و نادان را که با بی‌خردی و هرزگی، خود و خانواده و پی آن جامعه را ویران می‌کنند، معرفی می‌کند و با طرح سوالاتی، ذهن خواننده را برای این پرسش آماده می‌کند که آیا در این دنیای شهوانی، انسان‌های با بصیرت هستند یا خیر.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران در مسائل زنان

  کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران در مسائل زنان

  گزیده: این نوشتار درصدد است با بررسی عملکرد جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل زنان، کارآمدی نظام را در این عرصه مطالعه کند. نظام جمهوری اسلامی ایران که با عنایت به آموزه های اسلامی و توجه به نقش و جایگاه مردم و بسط عدالت و رفع محرومیت و ظلم در جامعه تاسیس شده است، توجه ویژه ای به مسائل زنان داشته و همان گونه که در بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مشاهده می شود، درک ارزش و جایگاه انسانی زن و کوشش برای ارتقای سطح کیفی زندگی زنان جامعه، از اهم وظایف دولت اسلامی بوده است. بر اساس مطالب کتاب، به این ترتیب، نظام اسلامی فارغ از دیدگاه های افراطی (تجددطلبانه) و تفریطی (متحجرانه) موظف به اعتدال و توجه به شخصیت و کرامت انسانی زن در جامعه است. از این حیث، زنان نیز همانند مردان، از حقوق سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... برخوردار شده و تفاوت های فطری و طبیعی میان زن و مرد -که موجب ایفای نقش ها و تکالیف متفاوتی توسط ایشان می شود و مطابق فطرت انسانی است- آنان را از حقوق انسانی مشترک با مردان، محروم نخواهد ساخت. این بررسی از یک سو شامل سیاست ها و قوانین کشور در خصوص مسائل زنان است و از سوی دیگر به ارائه برنامه ها و عملکرد نهاد ها و مراکز مهم تصمیم گیری و اجرایی کشور و میزان اهتمام بخش های مختلف دولت به مباحث و موضوعات زنان می پردازد. ضمن آن که سعی شده است با بهره گیری از آمار و اطلاعات موجود و تطبیق آن با وضعیت سابق زنان در زمینه های مختلف، به کارآمدی نظام درباره مسائل زنان -به گونه ای عینی تر- پرداخته شود. این اثر به بررسی پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در مسائل زنان در دو بخش «تصویب سیاست ها و قوانین» و «اقدامات اجرایی» در ۳۰ سال استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. زن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سیاست های مصوب جمهوری اسلامی ایران در مورد زنان، مجموعه تلاش های قوه مقننه در مسائل زنان و خانواده، مجموعه تلاش های قوه مجریه در مسائل زنان و خانواده، زنان در آیینه آمار، عناوین پنجگانه فصول کتاب حاضرند.

  ۴۳,۰۰۰ ريال
 • خیانت زنان به همنوعان خود(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۵)
  ۲۴,۰۰۰ ريال
 • زن در اسلام و غرب
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • عریان کردن فمینیسم(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۳)
  ۱۹,۰۰۰ ريال
 • تاثیر فمینیسم بر فروپاشی حکومتها(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۴)
  ۲۱,۰۰۰ ريال
 • نقد کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان

  نقد کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان

  گزیده: خوانندگان گرامی باید بدانند که فمینیسم و زن سالاری یک جریان جهان شمول نیست; یک پدیده ی غربی است که زمینه های معرفتی و روانی و اجتماعی خاصی در مغرب زمین منشا تولید آن گشته و زایش هر پارادایمی، موج خاصی از آن را در جنگ جهانی اول و در دوره ی پست مدرنیسم پدید آورده است. کنوانسیون رفع تبعیض زنان نیز پدیده ای است زاییده ی پارادایم فمینیستی که طبیعتا با چارچوب تفکر اسلامی سازگاری ندارد. این فرضیه را محقق محترم سرکار خانم علاسوند به اثبات رسانده و پس از گزارشی کوتاه از زمینه های پیدایش فمنیسم و گرایش های آن، به تبیین و تحلیل و نقد کنوانسیون پرداخته اند. عناوین اصلی کتاب شامل: مقدمه؛ فصل اول؛ فصل دوم؛ فصل سوم؛ فصل چهارم؛ فصل پنجم؛ فصل ششم؛ فصل هفتم؛ فهرست منابع

  ۱۶,۰۰۰ ريال
 • تاثیر فمینیسم بر فرزندان(فمینیسم در ترازوی نقد ) (جلد ۱)
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • عقل متفاوت زنان

  عقل متفاوت زنان

  کتاب حاضر به شرح و تفسیر خطبه امام علی (ع) درباره تفاوت قدرت عقلی زنان و مردان می پردازد. بر پایه این تحقیق، گفتار امیرالمومنین (ع) در این خطبه، در پی اثبات ضعف ذاتی عقل زنان نبوده و به تفاوت قدرت عقل آن ها پرداخته است. به اعتقاد نویسنده، در آفرینش الهی، هیچ موجودی ناقص نبوده و خداوند برای آفرینش موجود کامل ناتوان نیست. نقص زمانی رخ می دهد که موجودی بخواهد در رعصه ای نقش آفرینی کند که برای آن آفریده نشده است. به زعم وی، نقش جنسیت در سیر معنوی و تقرب به خداوند قابل قبول نبوده و هر یک از زن و مرد برای آن وظیفه ای که خداوند از آن دو انتظار داشته، ابزار تقرب و تعقل را دارا هستند و هیچ یک برتر از دیگری نیست. این کتاب اثر برگزیده همایش ملی تفسیر قرآن و نهج البلاغه در دانشگاه ها می باشد.

  ۱۵,۰۰۰ ريال