دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فلسفه اسلامی    (۱۵۳ کالا موجود است.)

 • آموزش فلسفه ج۲ (جلد ۲)
  ۱۶۰,۰۰۰ ريال
 • آموزش فلسفه ج۱ (جلد ۱)
  ۱۸۰,۰۰۰ ريال
 • فلسفه آفرینش

  فلسفه آفرینش

  گزیده: این کتاب به سه موضوع اساسی پرداخته است.ابتدا به بررسی طرح سوال انسان از فلسفه و هدف زندگی و ریشه های آن پرداخته و در بحث دوم به فلسفه پوچی و اینکه آیا زندگی اساسا ارزش زیستن دارد یا نه پاسخ می دهد.در بحث سوم هم هدف آفرینش مورد بررسی واقع شده است. فهرست عناوین فصول و گفتارهای کتاب : انسان و فلسفه آفرینش‏ در جستجوی فلسفه آفرینش‏ علل و انگیزه‏های سوال از فلسفه آفرینش‏ انسان و فلسفه آفرینش‏ از بد بینی تا پوچ گرایی‏ دیدگاهها پیرامون جهان هستی فلسفه بدبینی‏ فلسفه پوچی‏ علل گرایش انسان به پوچی‏ ارزیابی فلسفه پوچی‏ ارزش حیات از دیدگاه قرآن‏ حیات طیبه در قرآن‏ فلسفه آفرینش از دیدگاه حکمت متعالیه آیا جهان آفرینش هدفی دارد؟ تفسیر کلمه هدف‏ فلسفه آفرینش از دیدگاه حکمت متعالیه هدف آفرینش از دیدگاه قرآن‏ جهان آفرینش به سوی کمال‏ میل به کمال در انسان‏ هدف نهایی انسان از دیدگاه مکاتب‏ کمال انسانی چیست؟ مسیرهای انسانی به سوی کمال‏ موانع راه کمال‏ بحثی در فاعلیت حق تعالی منابع و مآخذ

  ۵۳,۰۰۰ ريال
 • آفرینش و انسان

  آفرینش و انسان

  گزیده: این کتاب برای اولین بار در سال ۱۳۴۴ ه.ش . با عنوان «مقدمه ای بر فلسفه ی اصول اسلامی » منتشر شد. این کتاب مجموعه ی دروس هفتگی استاد جعفری است که برای دانشجویان ایراد شده است . استاد، در این سلسله دروس مباحثی را پیرامون ایدئولوژی اسلامی مطرح کرده است که گزیده ای از آن را در این مجموعه فراهم آورد. کتاب در پنج گفتار تدوین یافته است : در گفتار اول که پیرامون «آفرینش از دیدگاه ادیان » است موضوعات زیر مطرح شده است : آغاز خلقت ، حدوث جهان و محدودیت آن ، نظری به تاریخ آفرینش و دیدگاه دانشمندان پیرامون آن ، عمر کره ی زمین از دیدگاه سفر پیدایش (تورات ) و عهد جدید (انجیل یوحنا)، نقد و بررسی محتویات تورات و انجیل در زمینه آفرینش عالم ، شروع آفرینش از نظر اسلام ، حرکت زمین ، توسعه تدریجی فضاء، وجود جانداران در کرات دیگر، سرانجام جهان طبیعت ، مقایسه محتویات قرآن و عهدین در زمینه ی آفرینش . در گفتار دوم که «جانداران روی زمین » مورد بررسی قرار گرفته شامل موضوعات زیر است : دوران مختلف زمین شناسی ، آیات مربوط به ظهور جانداران بر روی زمین ، آفرینش انسان از نظر قرآن ، اشرف مخلوقات بودن انسان ، دیدگاه دانشمندان اسلامی و غرب در مورد خلقت و نظریه ی تحول انواع ، پیدایش انسان از نظر قرآن ، رابطه ی شیطان با انسان ، ماده خلقت آدم و چگونگی جریان طبیعی خلقت . در گفتار سوم مربوط به هدفداری آفرینش است که در آن موضوعات زیر مورد بررسی قرار گرفته است : هدفداری آفرینش ، هماهنگی جهان و رابطه ی آن با هدفداری خلقت از دیدگاه آیات قرآنی ، هدف آفرینش مجموعه ی جهان هستی و آفرینش نوع انسانی از دیدگاه آیات قرآنی . ازنظراستاد هدف آفرینش انسان از نظر اسلام عبارت است از «رسیدن به کمال ممکن به واسطه ی شناخت حقیقی موجود برترین و نیایش و گرایش به مقام شامخ او» (ص ۱۴۴). در گفتار چهارم موضوع «انسان و عامل محرک تاریخ » مطرح شده است . استاد در ابتدا از طبیعت انسان سخن می گوید تا اصول و پدیده های ثابت انسان را مشخص کند. طبیعت انسانی از نظر اسلام با توجه به آیات مورد بررسی قرار گرفته است . استاد معتقد است که «تمایل انسان از حالت اعتدال به پستی تا بی نهایت یا به خوبی تا بی نهایت فقط ناشی از کیفیت بهره برداری از غرایز و نیروی نظارت و تسلط «من » می باشد». استاد با بیان این اصل که علاقه ی انسان به من اساسی ترین عامل محرک زندگانی فردی و اجتماعی انسان است ، بر این نکته تاکید می ورزد که تمامی شئون انسانی را با این عامل نمی توان تفسیر کرد. سپس استاد نظریه های مختلف پیرامون فلسفه ی تاریخ را بیان می کند و به نقد آنها می پردازد. و سرانجام نقش اساسی را در حرکت تاریخ به انسان می دهد. در آخرین گفتار کتاب نیز طرحی پیرامون «اسلام و روابط اجتماعی » ارائه شده است . در این فصل از رابطه های چهارگانه طبیعی ، مصنوعی ، قراردادی و الهی انسان سخن به میان آمده است . رابطه ی الهی نیز به رابطه انسان و جهان طبیعت ، رابطه انسانها با یکدیگر، رابطه ی انسانها با خدا تقسیم شده است .

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • نصر الدین طوسی فیلسوف گفتگو
  موجود نیست
 • خطوط کلی حکمت متعالیه
  ۳۴,۰۰۰ ريال
 • رویای آدم مضحک: هفت داستان کوتاه
  موجود نیست
 • اهمیت فلسفه در جهان معاصر
  ۲,۴۰۰ ريال
 • شرح فارسی الاسفار الاربعه صدر الالمتالهین شیرازی

  شرح فارسی الاسفار الاربعه صدر الالمتالهین شیرازی

  الاسفار الاربعه مهمترین اثر فیلسوف بزرگ اسلامی، صدرالمتالهین است که در آن، اندیشه های عمیق فلسفی خود را به نگارش درآورد و اصول و ارکان حکمت متعالیه را پی افکند. این کتاب از همان آغاز تالیف مورد توجه اهل اندیشه و فلسفه قرار گرفت و در حلقه های درس و بحث و مباحثه به عنوان متن درسی با استقبال شگرفی روبرو شد. از آن زمان تاکنون، فیلسوفان و عالمان اسلامی شرح های متعددی بر این کتاب نوشته اند. یکی از این فیلسوفان معاصر، آیت الله حسن زاده آملی است که با تبحر کامل در فلسفه و عرفان اسلامی و چیره دستی در تبیین حکمت متعالیه و تامل و بحث و تحقیق و تشکیل حلقه های درسی چندین ساله، کتاب اسفار را شرح کرده است. اثر حاضر شرح فارسی آن است که برای شاگردان تدریس شده و موسسه بوستان کتاب پس از ویرایش دقیق و تبدیل زبان گفتار به نوشتار آن را به شکل کنونی در جلدهای متعدد عرضه کرده است.

  موجود نیست