دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فلسفه اسلامی    (۱۵۳ کالا موجود است.)

 • تاملی در فلسفه تاریخ عقل
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • فارابی شناسی

  فارابی شناسی

  این کتاب، دربردارنده دوازده پژوهش، تحقیق و ترجمه درباره «ابونصر محمدبن محمد طرخان بن اوزلغ فارابی» (260339ق) از نویسندگان مختلف است که در هر یک از آنها به وجوه گوناگون زندگی، رسایل و اندیشه های فارابی پرداخته شده است. از نمونه بررسی های موضوعی صورت گرفته در این مقاله ها می توان به: «آراء فارابی درباره تبادل فرهنگ ها»؛ «نظریه برهان وجودی در آراء فارابی»؛ «نظریه عقل در فلسفه فارابی»؛ «دیدگاه فارابی درباره پژوهش و مطالعه پزشکی» و... اشاره کرد.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • نهایت فلسفه (ترجمه نهایه الحکمه)

  نهایت فلسفه (ترجمه نهایه الحکمه)

  «نهایت فلسفه»، ترجمه سلیس و روانی از کتاب پر ارج «نهایه الحکمه»، تالیف مرحوم علامه طباطبایی است که در آن، مسائل عمیق و دشوار فلسفی را به مدد برهان و ابتکار فلسفی و ذهن و ذوق مثال زدنی، تعلیم می دهد. این اثر در واقع، خواننده را با خود تا قله های فلسفه و نهایت حکمت، می برد و از سیر در مسائل فلسفی مشعوف می سازد. موضوعاتی که در کتاب حاضر بحث شده اینهاست: مسائل کلی وجود، وجود مستقل و وجود رابط، مواد قضایا، ماهیت و احکام آن، مقولات ده گانه، واحد و کثیر، علت و معلول، قوه و فعل، سبق و لحوق و قدم و حدوث، عقلو عاقل و معقول، درباره واجب الوجود.

  ۱۹۰,۰۰۰ ريال
 • آغاز فلسفه (ترجمه بدایه الحکمه)
  ۱۹۰,۰۰۰ ريال
 • فیلسوف عدالت
  ۳۴,۰۰۰ ريال
 • فلسفه و هدف زندگی

  فلسفه و هدف زندگی

  گزیده: کتاب «فلسفه و هدف زندگی» نوشته علامه جعفری در عین اجمال، عمده سوالات پیرامون مساله هدف حیات را که اساسی ترین پرسش جوان امروز است مطرح کرده و با استدلال های منطقی، نقل قول ها، اشعار و تمثیلات زیبا به پاسخ آنها مبادرت ورزیده است. در مقدمه کتاب، نگارنده با این لحن صریح و بی پروا در انتقاد به فلسفه نمایی های معاصر به پیشواز تالیف ارزنده خود می رود: «سوال از فلسفه و هدف حیات از نظر تاریخی مساوی با تاریخ هشیاری آدمیان است. پاسخ هایی که در آن دوران ها به سوال از هدف زندگی گفته می شد، متین و باشکوه و موقرانه بازگو می گشت، زیرا جهان هستی برای آنها عظمت و شکوه و جلالی داشت که آنان را وادار به احتیاط در بحث می نمود. در صورتی که در دوران های اخیر به علت باز شدن برخی رموز طبیعت و پیشرفت های چشمگیر، یا به عبارت شایسته تر به جهت گسترش روابط انسان با طبیعت، به غلط چنین گمان رفته است که هستی دارای آن ابهت و عظمت نیست و لذا سوال مزبور با این که جدی است، سبک تر و بی اهمیت تر مطرح می گردد و متقابلا پاسخ هایی نیز که به آن داده می شود، عامیانه تر است و از دیدگاه های محدودتری ناشی می شود. گویی مردم دوران ما در صدد برآمده اند که فلسفه و هدف حیات را مانند فلسفه و هدف آب خوردن در موقع تشنگی بفهمند.» علامه با انتقاد از مهم ترین بحران زندگی امروز یعنی پوچ انگاری حیات در نتیجه غلبه بی امان فناوری و ماشین بر شوون مختلف زندگی انسان، می کوشد به سوال های اساسی مرتبط با بحث یعنی معنای هدف، تعریف زندگی و انگیزه های پرسش از هدف زندگی پاسخ گوید. تقسیم بندی قابل توجهی که علامه جعفری از دنباله روان این اندیشه ارائه می کند، بسیار قابل تامل است. بنای علامه بر فهم و شناخت است نه فقط رد و عدم قبول. از این رو بخوبی توانسته مرز میان پوچ گرایی، پوچ انگاری و پوچ نمایی را مشخص کند.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • اصول فلسفه رئالیسم

  اصول فلسفه رئالیسم

  این کتاب بصورت تمام گلاسه و تمام رنگی و همراه با تصاویر برای فهم راحت تر مطالب توسط کودکان می باشد. در این کتاب اشعاری متناسب با موضوع کتاب همراه تصاویر آورده شده است تا در ذهن کودک بماند.

  ۶۲,۰۰۰ ريال
 • مشکات گفتمان روشنگر درباره اندیشه های بنیادین
  ۱۲۵,۰۰۰ ريال
 • فلسفه تاریخ  (جلد ۴)
  ۸۸,۰۰۰ ريال