دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دین    (۱,۶۶۷ کالا موجود است.)

 • علم سلوک

  علم سلوک

  بخش اول کتاب با عنوان 'درآمد 'شامل سه فصل عرفان اسلامی، علم سلوک و مسلک های سلوکی است و بخش دوم در هفت فصل به توجه قلبی، عناصر بنیادین توجه قلبی، محیط توجه قلبی، آیین توجه قلبی، اخلاق توجه قلبی، موانع توجه قلبی و منازل توجه قلبی می پردازد. در بخشی از این کتاب آمده است : انسان در تکاپوی دایم برای وصول به حقایق عالم هستی به ویژه سرچشمه وجود ، راه های مختلفی را طی می کند. یکی از محکم ترین این طرق، راه دل و رسیدن به مقام مشاهده اسما و صفات جمالیه است. پیمودن چنین مسیری در عین جذاب بودن بسیار دشوار است. فراغت از برون و توجه به درون همیشه برای انسان فرورفته در مظاهر مادی و وابسته به تمنیات معنوی جالب توجه بوده و است. در قسمت دیگری از این کتاب آمده است: توجه قلبی و درونی به مبدا و منتهای هستی ، امری فطری است و نقش ویژه ای در نیل به سعادت دارد. بدیهی است که اسلام به عنوان طلایه دار وصول انسان به سعادت حقیقی و چشاندن حقایق ناب عالم هستی نمی تواند از بعد عرفانی خالی باشد.

  ۴۶,۰۰۰ ريال
 • زندگی حسینی (مجموعه یادداشت های عاشورایی)

  زندگی حسینی (مجموعه یادداشت های عاشورایی)

  وقتی حماسه ای به عظمت قیام و شهادت حسینی تاریخ را به دو نیمۀ قبل از عاشورا و بعد از عاشورا و جغرافیا را به دو پارۀ کربلا و غیرکربلا تقسیم می کند، زندگی هر انسانی هم یا این سوی خط است یا آن سوی خط. هر انسانی چه بداند و بخواهد و چه نداند و نخواهد، یا کربلایی هست... یا نیست و اگر هست یا اگر نیست، در هرکدام، درجاتی و مراتبی و قدری و اندازه ای دارد. هر کسی در سبک زندگی اش، در خوراک و پوشاک ش، در حرف زدن و خندیدنش، در معاشرت و دوستی هایش، در ظاهر و قیافه اش، در موضع گیری سیاسی و روابط اجتماعی اش...

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • گفتم گفت

  گفتم گفت

  این کتاب مجموعه سوال و جواب‎هایی پیرامون مسایل مختلف معنوی است که در قالب گفت و شنودی کوتاه بیان گردیده است. این مجموعه به مطالبی همچون رابطه عشق و عرفان، خودشناسی و رسیدن به بلوغ انسانی، جمال و زیبایی، رابطه درون و برون، درس‎هایی که از تحول طبیعت می‎توان گرفت، بیان مفاهیم اخلاقی و تربیتی با استفاده از اصطلاحات ورزشی، نگاهی به ضیافت معنوی در ماه رمضان و حکمت‎ها و درس‎های نهفته در زیارت مسجد النبی و خانه خدا اشاره می‎نماید.

  موجود نیست
 • بوی باران

  بوی باران

  «کتاب‏هاى پرسمان» مجموعه‏اى است که تلاش دارد صفحات ثابت نویسندگان پرسمان را به صورت مستقل منتشر کند؛ «بوى باران» پنجمین دفتر از این مجموعه است که مخاطبان پرسمان، پیشتر آن را در صفحه «بوى باران» پى مى‏گرفتند. مطلوب در تلاوت قرآن شریف آن است که [قرآن] در اعماق قلب انسان تاثیر کند و باطن انسان صورت کلام الهى گیرد، و از مرتبه ملکه به مرتبه تحقق رسد. کتاب بوی باران آشنایی با نعمت ها و حکمت های خداوند است.

  ۱۴,۰۰۰ ريال
 • درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

  درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

  در این کتاب، ادوار تاریخی و شخصیت های مهم عرفان عملی به پنج دوره کلی تقسیم بندی شده اند و در هر دوره نیز شخصیت ها و آثار برجسته بررسی شده اند تا از این طریق، آشنایی با منابع اصیل عرفان عملی میسر شود. این کتاب ها و شخصیت ها به ترتیب تاریخی معرفی شده اند، برای مثال «آداب العبادت» شقیق بلخی که در اواخر قرن دوم هجری می زیست، از نخستین منابع است. البته منابع عرفانی را به صورت انتقادی معرفی و به ضعف هایشان هم اشاره کرده ام. شریعت، طریقت و حقیقت و ارتباط این سه باهم مفاهمیی هستند که تفاسیر نادرستی از آن ها ارایه شده است؛ بنابراین تلاش شده در کتاب به این موضوع نیز پرداخته شود. «کثرت گرایی سلوکی» موضوع فصل دیگری از این کتاب است. در این دوره با کثرت گرایی سیاسی و دینی مواجهیم، در عرفان نیز این موضوع مطرح می شود که سیر و سلوک عرفانی متکثر است و راه های زیادی برای رسیدن به خدا وجود دارند. در این فصل بررسی شده که آیا تنها رسیدن به مقصد مهم است یا راهی که برمی گزینیم هم اهمیت دارد. کرامات و کارهای خارق العاده و مکاشفات عرفانی از دیگر موضوعات پرسش برانگیز عرفان عملی است که ضمن بررسی ماهیت این کارهای خارق العاده، عرفان های کاذب نیز بررسی شده است. معیارهای تشخیص مکاشفات حق و باطل نیز در این فصل ذکر شده اند. چیستی و چرایی سلوک عرفانی نیز یکی از مباحثی است که در این اثر مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین بحث های فلسفی درباره تفاوت مقام و منزل و دلیل اختلاف عرفا در تعیین تعداد مقامات و حالات، آخرین موضوعی است بررسی شده است. عده ای از عرفا مراحل سلوک را یک مرحله و عده ای دیگر ۷۰ یا ۱۰۰ مرحله می دانند.

  ۲۴,۰۰۰ ريال
 • اخلاق تدریس

  اخلاق تدریس

  مباحث کتاب در دو حوزه «معرفتی و شناختی» و «کرداری و رفتاری» مورد بحث قرار گرفته است. در حوزه اول، به اموری پرداخته می‌شود که توجه استاد به آنها نقش بسیار زیادی در تاثیرگذاری او بر متعلمین خواهد داشت و در حوزه دوم نیز به اموری پرداخته شده است که مربوط به نحوه عملکرد و رفتار و گفتار و … استاد در برابر دانشجویان و متعلمین است.

  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات تربیت اخلاقی

  مجموعه مقالات تربیت اخلاقی

  بر اساس تعریف‌های مختلف تربیت، عرصه‌ی تربیت اخلاقی مهم‌ترین عرصه در بحث تربیت است. اهمیت تربیت اخلاقی به این دلیل که با رفتارهای اختیاری انسان سر و کار دارد، بسیار مورد توجه است. رفتار انسان به دلیل تاثیرگذاری فراوان بر زندگی فردی و اجتماعی، باید در جهتی هدایت شود که تامین‌کننده‌ی سعادت بشر باشد. نقش روش‌های تربیتی، مبانی انسان‌شناختی آن و عرضه‌ی الگویی روشن از تربیت اخلاقی در تامین اهداف اخلاقی و کارآمد نمودن مدل تربیتی اسلام از دیرباز مورد توجه اندیشمندان اسلامی بوده است. کتاب حاضر حاوی مباحثی است در حوزه‌ی تربیت اخلاقی که به مناسبت‌های گوناگون توسط دکتر عباسعلی شاملی مطرح شده‌اند. نگارنده در کتاب علاوه بر معرفی شاخص‌های اصلی در روش‌شناسی پژوهش‌های دینی و برخی از بنیان‌های انسان‌شناختی در تربیت اخلاقی اسلام به معرفی الگویی از تربیت اخلاقی اسلام و چالش‌های پیش روی آن می‌پردازد. تبیین مفهوم‌شناختی دو قلمروی تربیت دینی و تربیت اخلاقی، نقد رویکرد فرانوگرایی در تربیت اخلاقی با استفاده از سیره‌ی علوی، و معرفی پیش‌نیازهای بهینه‌سازی ارتباطات تربیتی با فراگیران از دیگر مباحث کتاب است.

  ۱۷,۰۰۰ ريال
 • رویش سبز

  رویش سبز

  مجموعه‌ی حاضر، حاوی نوشتارهایی ادبی برگرفته از دعاهای صحیفه‌ی سجادیه است که پاره‌ای از این موضوعات را شامل می‌شود: توبه، عاقبت به خیری، طلب باران، وام و تنگی‌روزی، نماز شب، اعتراف به تقصیر در ادای شکر، طلب عفو و رحمت خدا، و خوف از خدا.

  ۱۰,۰۰۰ ريال