دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

حدیث    (۱۴۶ کالا موجود است.)

 • مکیال المکارم (جلد ۱)

  مکیال المکارم (جلد ۱)

  مکیال المکارم، به معنای «معیار سنجش خوبیها» است و نام کتابی است که به سفارش خود حضرت مهدی (ارواحنا له الفداء) نوشته شده است. در این کتاب به تفصیل راجع به فواید دعا برای فرج سخن گفته شده است. نویسنده ی این کتاب گرانقدر، «محمد تقی موسوی اصفهانی» ماجرای نوشتن مکیال المکارم را چنین تعریف می کند: «...تا این که کسی را در خواب دیدم که با قلم و سخن نتوان او را توصیف نمود، یعنی مولا و حبیب دل شکسته ام و امامی که در انتظارش هستیم. او را در خواب دیدم که با بیانی روح انگیز چنین فرمود: «این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام او را بگذار: مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم.» همچون تشنه ای از خواب بیدار و در پی اطاعت امرش شدم...» او در ادامه تعریف می کند که به دلیل مشکلات زندگی تا مدتی نمی تواند کتاب را بنویسد تا اینکه در سفر حج، مبتلا به وبا می شود و با خدا عهد می بندد که اگر خوب شود، کتاب را به اتمام برساند. پس از اتمام سفر و رهایی از بند بیماری، کتاب مکیال المکارم را نوشت و به قول خودش این کتاب: «همچون بهشتی بالا بلند و عالی مرتبه است و ثمراتش در دسترس و نزدیک به فهم، هیچ سخن بیهوده ای از آن نشنوی، در آن چشمه ها (ی علم و معرفت) جاری است.» ترجمه ی این کتاب در دوجلد منتشر شده است و تعداد بابهای کتاب مکیال المکارم، هشت باب است که در هر کدام به موضوعی خاص پرداخته شده است: شناختن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)، اثبات امامت ایشان، قسمتی از حقوق آن حضرت نسبت به ما، لزوم دعای ما برای امام، نتایج دعا برای فرج، بهترین اوقات دعا، چگونگی دعا برای فرج و تکالیف منتظران. این کتاب از جمله کتب مفید و ضروری برای هر شیعه محسوب می شود و خواندن این کتاب برای تمامی شیعیان منتظر توصیه می شود.

  ۲۱۰,۰۰۰ ريال
 • فرهنگ نامه مهمانی

  فرهنگ نامه مهمانی

  ین فرهنگ نامه برای نخستین بار، رهنمودهای قرآن و احادیث اسلامی را درباره ارزش فرهنگ مهمان نوازی و آدابی که رعایت آن ها بر مهمان و میزبان ضروری است، به صورتی نسبتا جامع و با نظمی نوین، ارائه می کند. متون این مجموعه با همکاری محققان «پژوهشکده علوم و معارف حدیث» گردآوری و توسط آیت الله محمدی ری شهری تنظیم و تدوین شده است. این کتاب شامل پنج فصل است؛ تشویق به مهمان نوازی؛ آنچه شایسته میزبان است؛ آنچه شایسته میزبان نیست؛ آنچه شایسته مهمان است؛ آنچه شایسته مهمان نیست.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • فرهنگ نامه بصیرت

  فرهنگ نامه بصیرت

  گزیده: فرهنگ نامه ، کتابی است که در آن ، دانش ، فرهنگ و حکمت باشد و فرهنگ نامه بصیرت ، قطره ای از دریای بیکران علوم و معارف ناب اسلامی و مدخلی دیگر از دانش نامه قرآن و حدیث است که به صورت مستقل ، منتشر می شود . در این دانش نامه ، واژه ها و اصطلاحاتی که در قرآن و احادیث ، کاربرد فرهنگی گسترده ای دارند ، به ترتیب الفبایی ، با نظمی نوین و با ذکر نمونه کاربردها (شواهد) ، معناشناسی و تحلیل و تبیین می گردند . در لابه لای این دانش نامه ، برخی مدخل ها ، از کاربرد فرهنگی ویژه و بسامد استفاده بالایی برخوردارند . بدین معنا که عموم مسلمانان و یا گروه های خاصی از آنان ، به صورت شبانه روزی و گسترده ، با آنها ، سر و کار دارند.

  ۲۲,۰۰۰ ريال
 • سخن مولای متقیان
  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • چهل حدیث(کلمات شیرین و ساده رسول اکرم صلی الله علیه و آله)
  ۱۲,۰۰۰ ريال
 • اصول کافی ترجمه کمره ای
  ۶۰۰,۰۰۰ ريال
 • تحف العقول عن آل الرسول

  تحف العقول عن آل الرسول

  این کتاب یکی از مجموعه های ارزشمند اسلامی و از منابع دست اول شیعه در عرصه اخلاق و حدیث و موعظه می باشد که از قرن چهارم به یادگار مانده و حدیث های برگزیده ای را از پیامبر اسلام (ص) امامان معصوم (ع) و سایر پیامبران درباره حکمت، مواعظ، علوم و معارف اسلام گرد آورده؛ احادیثی که هر چند نام راویانش ذکر نشده؛ اما تک تک مضامینش مورد تایید کتاب و سنت و منطبق با احادیث مسند است و با فرهنگ اهل بیت علیهم السلام کاملا مطابقت دارد. آشنائی نزدیک و بهره گیری از این کتاب برای همه به ویژه مبلغان دینی ضرورتی انکار ناپذیر است. حسن بن علی بن شعبه حرانی، مولف این کتاب در این زمینه می گوید:«پس از آنکه دیدم علمای شیعه درباره فقه و حلال و حرام، کتابهای فراوانی نگاشته اند، بر آن شدم تا مجموعه ای پدید آورم که در آن، سخنان حکمت آموز و موعظه های پیامبر اکرم و اهل بیت آن حضرت جمع شده باشد تا هم گنجینه ای برای مراجعه خودم و هم مراجعه علاقمندان به خاندان مولف محترم نام زیبایی برای کتاب انتخاب کرده و بهترین تحفه ها را به عقل واندیشه مردم اهدا کرده رسالت گردد.

  ۳۳۰,۰۰۰ ريال
 • چنین گفت خدا: حدیث معراج پیامبر اکرم (ص)

  چنین گفت خدا: حدیث معراج پیامبر اکرم (ص)

  در فضای ادبیات معاصر، هم زمان با آغاز جنگ تحمیلی ایران و عراق گونه ای از شعر با عنوان «شعر دفاع مقدس» پا به عرصه وجود گذاشت. این شعر به دو دوره شعر جنگ و پس از جنگ تقسیم می شود. مجموعه حاضر، حاوی مقاله ها و یادداشت هایی است که در نخستین کنگره شعر مقاومت بین الملل اسلامی، فراهم آمده است. در این مقاله ها، به بررسی سیر تکوینی شعر دفاع مقدس، نمادگرایی در حوزه شعر سپید مقاومت، تجلی سمبلیک مقاومت و تطبیق و پیوند ادبیات دفاع مقدس و ادبیات کلاسیک و...، پرداخته می شود. این کتاب، از میان مقاله ها و یادداشت های گروهی از شاعران در آستانه برگزاری نخستین کنگره شعر مقاومت بین الملل اسلامی شکل گرفته است. به عنوان مثال، «رضا اسماعیلی» در «بررسی سیر تکوینی شعر دفاع مقدس»، از شعر پایداری به عنوان منزل آخر شعر دفاع مقدس نام می برد: «شاعران دفاع مقدس که بعد از پشت سر گذاشتن دو دهه ی پربار، اکنون به بالندگی و بلوغ ادبی رسیده اند که از این پس گستره ی ذهن و زبان خود را از مرزهای جغرافیایی ایران به جهان گسترش می دهند و هم نوا با شاعران پایداری جهان، در مسیر بیدارگری و استعمارستیزی گام برمی دارند.» در «کلمات در خط مقدم»، شعر مقاومت عرب نیز مورد بررسی قرار می گیرد: «شاعران عرب برای رساندن پیام پایداری از ابزارهای گوناگونی بهره می برند و گرایش به قومیت و ملیت که طالبان فراوان دارد یکی از این ابزارهاست. آن چه از ادبیات عرب پیداست این است که ملل عرب به رغم ادعای غلیظ قومیت در طول روزگاران متمادی، یکی از متفرق ترین اقوام نیز به شمار می آیند.» «بررسی تکوینی شعر دفاع مقدس»، «شعر پایداری، دعوت به روشنای صلح»، «نمادگرایی در حوزه شعر سپید دفاع مقدس»، «شعر مقاومت عرب با میراثی از دنیا و دین»، «از تقلیل گرایی تا تقلیل سرایی»، «مقدمه ای بر مقاومت و تعهد در شعر فارسی»، «تطبیق و پیوند ادبیات دفاع مقدس با ادبیات کلاسیک»، «تجلی سمبلیک مقاومت» و «ویژگی های مشترک شعر مقاومت در ادبیات ایران و جهان»، عناوین بخش های مختلف این کتاب را تشکیل می دهند.

  ۲۳,۰۰۰ ريال
 • اسرار محمد (ص)
  ۳۰۰,۰۰۰ ريال