دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

شیعه    (۲۵۲ کالا موجود است.)

 • مقتل مقرم حضرت علی اکر سکینه مسلم (ع)
  ۱۸۰,۰۰۰ ريال
 • مبارزه پیروز: تاریخ تحلیلی قیام عاشورا

  مبارزه پیروز: تاریخ تحلیلی قیام عاشورا

  گزیده: مبارزه پیروز، بیست ودومین و جدیدترین عنوان از مجموعه آثار شهید بهشتی است. کتاب متشکل از یک مقاله و ۴ گفتار است که حدود ۵ دهه قبل ارائه شده. مقاله از دل سخنرانی وی در انجمن اسلامی مهندسین بیرون آمده و ۴ گفتار دیگر نیز متن سخنرانی دکتر بهشتی در محرم سال های ۱۳۴۴ و ۱۳۴۵ در مرکز اسلامی هامبورگ است.

  ۴۲,۵۰۰ ريال
 • گزیده دانش نامه امام حسین علیه السلام

  گزیده دانش نامه امام حسین علیه السلام

  دانش نامه امام حسین علیه السلام بر پایه قرآن ، حدیث و تاریخ ، نگاهی نو به زندگانی ابرمردی است که نام او با حریت و مردانگی و نیز ایثار ، از جان گذشتگی و شهادت در راه حق گره خورده است . این دانش نامه ، با طرحی نو ، پردازشی ابتکاری و نظمی جدید و کارآمد ، آموزنده ترین آموزه های بزرگ شخصیتی که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله ، او را «چراغ هدایت و کشتی نجات» نامیده در پیش دید پژوهشگران و جستجوگران معارف حسینی و تشنگان حقیقت ، قرار می دهد . شماری از ویژگی های این دانش نامه از این قرار است : الف استناد به منابع کهن و معتبر ب بهره گیری گسترده از منابع شیعه و اهل سنت ج جامعیت همراه با گزیده نگاری د نقد مطالب نادرست منابع معتبر ه تبیین و تفسیر در کنار گزارش و بررسی تفصیلی مسایل مرتبط با حادثه عاشورا ز جمع بندی و تحلیل روایات متعارضح توجه به واقعیت ها و نیازهای امروز جامعه و کاربردی بودن محتوا ط ارائه توضیح های مورد نیاز (در مورد اشخاص ، مکان ها و نیز نقشه هایی که توسط متخصصان ، طراحی شده است) ی تنظیم منطقی و آسان یاب . طبیعی است کتابی با این ویژگی ها حجمی متناسب با خود را می طلبد که در خصوص دانشنامه امام حسین علیه السلام بالغ بر ۷۰۰۰ صفحه گردید که در چهارده جلد سامان یافت . از آن جایی که تهیه و بهره برداری از کتابی با این گستردگی ، معمولا برای عموم بسیار دشوار است ، گزیده آن در اختیار علاقه مندان به آشنایی با زندگانی سراسر نور سالار شهیدان قرار گرفته است . در این میان گزینش مفاد کتابی که خود بر پایه گزیده نگاری ، تالیف یافته است ، کاری است دشوار و نیازمند دقت و تمرکز فراوان که خداوند منان ، توفیق آن را به جناب آقای مرتضی خوش نصیب عنایت فرموده است.

  ۲۴۰,۰۰۰ ريال
 • بررسی و تحقیق پیرامون نهضت حسینی

  بررسی و تحقیق پیرامون نهضت حسینی

  این کتاب تخصصی و عمومی است و طلاب و دانشجویان می توانند بهره های فراوانی از این اثر ارزشمند کسب کنند. یکی از اهداف اساسی قیام امام حسین علیه السلام مبارزه با ظلم برای زمینه سازی عدالت است؛ از این رو در بخش های مختلف این کتاب، بحث های جالب و بکری در توجیه عدالت و ضرورت تحقق آن در جامعه اسلامی به میان آمده است. این کتاب، از یک دیباچه، پنج بخش و هر بخش نیز از چند گفتار و زیرمجموعه به شرح ذیل تشکیل شده است: بخش اول) این بخش به «بنی امیه و مساله خلافت اسلامی» پرداخته و بنی امیه و هم فکرانشان را ریاست طلب های فاسدی معرفی کرده که با بنی هاشم و دعوت اسلامی، اختلافات اصولی داشتند؛ از این رو با همه توان با آن مبارزه کردند و جنگ های بزرگی مانند بدر، احد و احزاب را به وجود آوردند. این بخش موضوعاتی را واکاوی کرده نظیر: آیا بنی امیه به راستی مسلمان شدند؟ چرا پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با ابوسفیان مهربانی کرد؟ حساس ترین دو راهی اسلام، استفاده های سیاسی خطرناک، سردرگمی مساله خلافت؛ باعث کشمکش ها، عوامل گوناگون کمک کننده به بنی امیه. بخش دوم) این بخش با عنوان «دو سازمان متضاد در محیط اسلام» به شناسایی مسیر بنی امیه و هم فکرانشان و نیز مسیر بنی هاشم و پیروانشان پرداخته و هدف هایی را که این دو سازمان در درون جامعه اسلامی داشتند، واکاوی کرده است. مباحثی همچون: پیراهن عثمان و ولی عهدی یزید، سیاست تزویر و شمشیر، شناسنامه و کارنامه یزید، جبر مذهبی وسیله جبر سیاسی، اختلاط حق و باطل، سرمشق های اسلامی، زنان با ایمان و فداکار در راه حق را در این بخش می توانید مطالعه کنید. بخش سوم) در این بخش که طولانی ترین بخش کتاب است، علل قیام امام حسین علیه السلام تشریح شده و نحوه برخورد یزید با امام حسین علیه السلام و اهل بیتش را متفاوت با نحوه عملکرد معاویه دانسته است. همچنین درباره فلسفه کلی روایت مشیت، همه جانبه بودن قیام حسینی و ذلت ناپذیری امام حسین علیه السلام و یارانش، مباحث مبسوطی مطرح کرده و قیام و شهادت آن حضرت را به تیشه ای تشبیه کرده که به ریشه حکومت بنی امیه زد، نه به شاخه! در ادامه نیز امتیاز اصلی حکام و و هویت زمام داران اسلامی را تبیین کرده است. بخش چهارم) عنوان این بخش، «چگونه امام حسین علیه السلام پیروز شد» است. در این بخش که به جنبه های عملی نهضت امام حسین پرداخته، حق را پشتوانه پیروزی برشمرده و به بیان تاثیر شخصیت امام حسین علیه السلام در تاریخ بشریت پرداخته است. پس از آن درباره مهم ترین عوامل نابودی حکومت ها صحبت کرده و نهضت های ایرانی ضد اموی را خاطر نشان کرده و قیام حسینی و شهادت آن حضرت را در عین پیروزی و جاودانگی، مصیبتی بزرگ شمرده است. بخش پنجم) در این بخش، که در واقع جوهره کل مباحث کتاب است، به بررسی جنبه های علمی مکتب آزادی بخش امام حسین علیه السلام پرداخته و نهضت حسینی را از جنبه حیات و عدالت بررسی کرده و ظلم را نتیجه سوء استفاده از عدالت می داند. سپس به بحث احساس مسئولیت و مسئولیت مربیان جامعه پرداخته است و عنوان کرده که کربلای حسین، فقط برای گریه و شفاعت نیست، بلکه سراسر درس چگونه زیستن و چگونه رفتن و چگونه مردن است. در پایان نیز نشانه های پیروان حسین را برشمرده است. در بخش «نشانه پیروان حسین علیه السلام» آمده است: نشانه اجتماعی پیروان حسین علیه السلام نیز این است که با فداکاری های خالصانه خود، به انسان ها تربیت انقلابی می دهند و آن ها را در مسیر دفاع از حق و عدالت و مبارزه با ظلم به حرکت می آورند.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • ضیافت بلا
  ۸۵,۰۰۰ ريال
 • حسین علیه السلام در اندیشه مسیحیت

  حسین علیه السلام در اندیشه مسیحیت

  مکیال المکارم، به معنای «معیار سنجش خوبیها» است و نام کتابی است که به سفارش خود حضرت مهدی (ارواحنا له الفداء) نوشته شده است. در این کتاب به تفصیل راجع به فواید دعا برای فرج سخن گفته شده است. نویسنده ی این کتاب گرانقدر، «محمد تقی موسوی اصفهانی» ماجرای نوشتن مکیال المکارم را چنین تعریف می کند: «...تا این که کسی را در خواب دیدم که با قلم و سخن نتوان او را توصیف نمود، یعنی مولا و حبیب دل شکسته ام و امامی که در انتظارش هستیم. او را در خواب دیدم که با بیانی روح انگیز چنین فرمود: «این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام او را بگذار: مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم.» همچون تشنه ای از خواب بیدار و در پی اطاعت امرش شدم...» او در ادامه تعریف می کند که به دلیل مشکلات زندگی تا مدتی نمی تواند کتاب را بنویسد تا اینکه در سفر حج، مبتلا به وبا می شود و با خدا عهد می بندد که اگر خوب شود، کتاب را به اتمام برساند. پس از اتمام سفر و رهایی از بند بیماری، کتاب مکیال المکارم را نوشت و به قول خودش این کتاب: «همچون بهشتی بالا بلند و عالی مرتبه است و ثمراتش در دسترس و نزدیک به فهم، هیچ سخن بیهوده ای از آن نشنوی، در آن چشمه ها (ی علم و معرفت) جاری است.» ترجمه ی این کتاب در دوجلد منتشر شده است و تعداد بابهای کتاب مکیال المکارم، هشت باب است که در هر کدام به موضوعی خاص پرداخته شده است: شناختن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)، اثبات امامت ایشان، قسمتی از حقوق آن حضرت نسبت به ما، لزوم دعای ما برای امام، نتایج دعا برای فرج، بهترین اوقات دعا، چگونگی دعا برای فرج و تکالیف منتظران. این کتاب از جمله کتب مفید و ضروری برای هر شیعه محسوب می شود و خواندن این کتاب برای تمامی شیعیان منتظر توصیه می شود.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • چاووشی نامه
  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات در زمینه عاشورا،اربعین و نوروز
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • مشکات آذرخشی دیگر از آسمان کربلا و آفتاب ولایت
  ۱۶۵,۰۰۰ ريال