دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

عرفان    (۴۲ کالا موجود است.)

 • پرسشها و پاسخهای قرآنی (گزیده مسائل الرازی (مشتمل بر ۲۲۶ پرسش و پاسخ قرآنی))

  پرسشها و پاسخهای قرآنی (گزیده مسائل الرازی (مشتمل بر ۲۲۶ پرسش و پاسخ قرآنی))

  معرفی کتاب این کتاب شامل ۲۲۶ پاسخ قرآنی دربرگیرنده معانی دقیق و نکته های ظریف به پرسش هایی است که از سوی ارادتمندان قرآنی مطرح گردیده و از کتاب محمد بن ابی بکر رازی ترجمه و انتخاب و به خوانندگان جوان و قرآن دوست تقدیم می گردد.

  موجود نیست
 • درآمدی بر عرفان عملی در اسلام
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • بوی باران

  بوی باران

  «کتاب‏هاى پرسمان» مجموعه‏اى است که تلاش دارد صفحات ثابت نویسندگان پرسمان را به صورت مستقل منتشر کند؛ «بوى باران» پنجمین دفتر از این مجموعه است که مخاطبان پرسمان، پیشتر آن را در صفحه «بوى باران» پى مى‏گرفتند. مطلوب در تلاوت قرآن شریف آن است که [قرآن] در اعماق قلب انسان تاثیر کند و باطن انسان صورت کلام الهى گیرد، و از مرتبه ملکه به مرتبه تحقق رسد. کتاب بوی باران آشنایی با نعمت ها و حکمت های خداوند است.

  ۱۴,۰۰۰ ريال
 • درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

  درآمدی بر عرفان عملی در اسلام

  در این کتاب، ادوار تاریخی و شخصیت های مهم عرفان عملی به پنج دوره کلی تقسیم بندی شده اند و در هر دوره نیز شخصیت ها و آثار برجسته بررسی شده اند تا از این طریق، آشنایی با منابع اصیل عرفان عملی میسر شود. این کتاب ها و شخصیت ها به ترتیب تاریخی معرفی شده اند، برای مثال «آداب العبادت» شقیق بلخی که در اواخر قرن دوم هجری می زیست، از نخستین منابع است. البته منابع عرفانی را به صورت انتقادی معرفی و به ضعف هایشان هم اشاره کرده ام. شریعت، طریقت و حقیقت و ارتباط این سه باهم مفاهمیی هستند که تفاسیر نادرستی از آن ها ارایه شده است؛ بنابراین تلاش شده در کتاب به این موضوع نیز پرداخته شود. «کثرت گرایی سلوکی» موضوع فصل دیگری از این کتاب است. در این دوره با کثرت گرایی سیاسی و دینی مواجهیم، در عرفان نیز این موضوع مطرح می شود که سیر و سلوک عرفانی متکثر است و راه های زیادی برای رسیدن به خدا وجود دارند. در این فصل بررسی شده که آیا تنها رسیدن به مقصد مهم است یا راهی که برمی گزینیم هم اهمیت دارد. کرامات و کارهای خارق العاده و مکاشفات عرفانی از دیگر موضوعات پرسش برانگیز عرفان عملی است که ضمن بررسی ماهیت این کارهای خارق العاده، عرفان های کاذب نیز بررسی شده است. معیارهای تشخیص مکاشفات حق و باطل نیز در این فصل ذکر شده اند. چیستی و چرایی سلوک عرفانی نیز یکی از مباحثی است که در این اثر مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین بحث های فلسفی درباره تفاوت مقام و منزل و دلیل اختلاف عرفا در تعیین تعداد مقامات و حالات، آخرین موضوعی است بررسی شده است. عده ای از عرفا مراحل سلوک را یک مرحله و عده ای دیگر ۷۰ یا ۱۰۰ مرحله می دانند.

  ۲۴,۰۰۰ ريال
 • سلوک طلبگی

  سلوک طلبگی

  گزیده: پیمودن راه انبیا و به دوش کشیدن بار سنگین رسالت تبلیغ جز با گام هایی استوار، صداقتی پیامبرانه، همتی والا، بصیرتی نافذ و شناخت راه و مقصد میسر نیست. آنچه در این کتاب می خوانید، گامی در این مسیر و شناختی بهتر از این طریق مقدس است. تا همه ما راه را مردانه تر، مصمم تر، خالصانه تر و آگاهانه تر بپوییم و در فرجام، به قضاوتی شایسته و به حق، درباره خود و عملکردها و آرمان هایمان بنشینیم. حوزه پایگاه مهم شیعه برای تربیت مبلغان دین و پاسداران مکتب است . ورود به حوزه، بایستگی های خاص می طلبد. شناخت اهداف یک طلبه از ورود به حوزه در رسالت دینی و اجتماعی و تبلیغ و به روز بودن، همچنین برخورداری از اخلاق والا و تهذیب نفس، از جمله اموری است که در این کتاب مطرح شده است. سرفصل های این کتاب عبارتند از: ۱- بازشناسی اهداف و انگیزه ها ۲- جایگاه حوزه و رسالت ۳- الگوهای اخلاقی ۴- سنت الگو گرایی ۵- رهنمایی و رهروی ۶- الفبای طلبگی

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • گرایش به معنویت: معیار ها و آسیب ها

  گرایش به معنویت: معیار ها و آسیب ها

  کتاب حاضر، بر اساس سخنرانی های حضرت «آیت الله استادی» گردآوری شده و به موضوع معنویت و عرفان و آسیب ها و معیارهای معنویت اختصاص دارد. در این کتاب، سخنان ایشان در قالب تحشیه و پیوست برای مخاطب جوان و طلبه به رشته تحریر درآمده است. در بخش تحشیه موضوعاتی چون گرایش به معنویت، ویژگی استاد اخلاق، تقوای الهی راه پیامبر (ص) و امامان (ع)، لزوم تحکیم پایه های اعتقادی، آیات و روایات منبع و معیار...

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • با عرشیان (دستورالعمل های سلوکی آیت الله احمد کربلایی)
  ۲۷,۰۰۰ ريال