دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

اخلاق و علوم تربیتی    (۲۹۸ کالا موجود است.)

 • علم سلوک

  علم سلوک

  بخش اول کتاب با عنوان 'درآمد 'شامل سه فصل عرفان اسلامی، علم سلوک و مسلک های سلوکی است و بخش دوم در هفت فصل به توجه قلبی، عناصر بنیادین توجه قلبی، محیط توجه قلبی، آیین توجه قلبی، اخلاق توجه قلبی، موانع توجه قلبی و منازل توجه قلبی می پردازد. در بخشی از این کتاب آمده است : انسان در تکاپوی دایم برای وصول به حقایق عالم هستی به ویژه سرچشمه وجود ، راه های مختلفی را طی می کند. یکی از محکم ترین این طرق، راه دل و رسیدن به مقام مشاهده اسما و صفات جمالیه است. پیمودن چنین مسیری در عین جذاب بودن بسیار دشوار است. فراغت از برون و توجه به درون همیشه برای انسان فرورفته در مظاهر مادی و وابسته به تمنیات معنوی جالب توجه بوده و است. در قسمت دیگری از این کتاب آمده است: توجه قلبی و درونی به مبدا و منتهای هستی ، امری فطری است و نقش ویژه ای در نیل به سعادت دارد. بدیهی است که اسلام به عنوان طلایه دار وصول انسان به سعادت حقیقی و چشاندن حقایق ناب عالم هستی نمی تواند از بعد عرفانی خالی باشد.

  ۴۶,۰۰۰ ريال
 • گفتم گفت

  گفتم گفت

  این کتاب مجموعه سوال و جواب‎هایی پیرامون مسایل مختلف معنوی است که در قالب گفت و شنودی کوتاه بیان گردیده است. این مجموعه به مطالبی همچون رابطه عشق و عرفان، خودشناسی و رسیدن به بلوغ انسانی، جمال و زیبایی، رابطه درون و برون، درس‎هایی که از تحول طبیعت می‎توان گرفت، بیان مفاهیم اخلاقی و تربیتی با استفاده از اصطلاحات ورزشی، نگاهی به ضیافت معنوی در ماه رمضان و حکمت‎ها و درس‎های نهفته در زیارت مسجد النبی و خانه خدا اشاره می‎نماید.

  موجود نیست
 • اخلاق تدریس

  اخلاق تدریس

  مباحث کتاب در دو حوزه «معرفتی و شناختی» و «کرداری و رفتاری» مورد بحث قرار گرفته است. در حوزه اول، به اموری پرداخته می‌شود که توجه استاد به آنها نقش بسیار زیادی در تاثیرگذاری او بر متعلمین خواهد داشت و در حوزه دوم نیز به اموری پرداخته شده است که مربوط به نحوه عملکرد و رفتار و گفتار و … استاد در برابر دانشجویان و متعلمین است.

  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات تربیت اخلاقی

  مجموعه مقالات تربیت اخلاقی

  بر اساس تعریف‌های مختلف تربیت، عرصه‌ی تربیت اخلاقی مهم‌ترین عرصه در بحث تربیت است. اهمیت تربیت اخلاقی به این دلیل که با رفتارهای اختیاری انسان سر و کار دارد، بسیار مورد توجه است. رفتار انسان به دلیل تاثیرگذاری فراوان بر زندگی فردی و اجتماعی، باید در جهتی هدایت شود که تامین‌کننده‌ی سعادت بشر باشد. نقش روش‌های تربیتی، مبانی انسان‌شناختی آن و عرضه‌ی الگویی روشن از تربیت اخلاقی در تامین اهداف اخلاقی و کارآمد نمودن مدل تربیتی اسلام از دیرباز مورد توجه اندیشمندان اسلامی بوده است. کتاب حاضر حاوی مباحثی است در حوزه‌ی تربیت اخلاقی که به مناسبت‌های گوناگون توسط دکتر عباسعلی شاملی مطرح شده‌اند. نگارنده در کتاب علاوه بر معرفی شاخص‌های اصلی در روش‌شناسی پژوهش‌های دینی و برخی از بنیان‌های انسان‌شناختی در تربیت اخلاقی اسلام به معرفی الگویی از تربیت اخلاقی اسلام و چالش‌های پیش روی آن می‌پردازد. تبیین مفهوم‌شناختی دو قلمروی تربیت دینی و تربیت اخلاقی، نقد رویکرد فرانوگرایی در تربیت اخلاقی با استفاده از سیره‌ی علوی، و معرفی پیش‌نیازهای بهینه‌سازی ارتباطات تربیتی با فراگیران از دیگر مباحث کتاب است.

  ۱۷,۰۰۰ ريال
 • پرسش ها و پاسخ ها: دفتر چهلم (گناه و توبه) (جلد ۴۰)

  پرسش ها و پاسخ ها: دفتر چهلم (گناه و توبه) (جلد ۴۰)

  این کتاب از سه بخش اصلی تشکیل شده است و مباحثی نظیر گناه شناسی، راه توبه و حفظ معنویت به سوالات دانشجویان درباره گناهان صغیره و کبیره، رتبه بندی گناهان، فکر گناه، پیامدهای گناه، ریشه های گناهان، دوزخ، اقرار به گناه، گناه و نماز، آمرزش توبه کننده، پشیمانی از گناه، زمان توبه، توبه نصوح، راهکارهای دوری از گناه، گناه و دانشگاه، گناهان گذشته، عشق و گناه، معنای استغفار معصومان و گناه و تاخیر در ظهور امام زمان(عج) و ... پاسخ می دهد.

  ۳۳,۰۰۰ ريال
 • پندهای رسول اعظم (ص) به اباذر غفاری

  پندهای رسول اعظم (ص) به اباذر غفاری

  این کتاب که به سفارش برخی از طلاب، مریدان و دوستان معظم له آماده گشته، مشتمل بر درس های اخلاقی ایشان می باشد. موعظه و نصیحت، کلید سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت است. موعظه، دل ها را صفا می بخشد و چشم جان را به دنیای پر رمز و راز معنویت می گشاید. خداوند متعال در کتاب شریف قرآن، یکی از مهم ترین تکالیف رسول خدا (ص) را ارشاد مردم از راه پند و اندرز و موعظه معرفی می کند.

  ۹۲,۰۰۰ ريال
 • پندهای رسول اعظم (ص) به عبدالله ابن مسعود

  پندهای رسول اعظم (ص) به عبدالله ابن مسعود

  عناوین بخش های مختلف این کتاب عبارتند از: مقدمه، شرح حال عبدالله بن مسعود، صبر در مشکلات، ثواب صابرین، علائم صابرین، علامت زهد، نحوه مواجهه با فقر، دنیا برای کافران است، علامت شوق به بهشت، هلاکت دنیاپرستان، آگاهی از حالات برخی پیغمبران، بینش پیغمبران، ساکنین جهنم و بهشت، مردم آخرالزمان، دنیاپرستان، نحوه رفتار با بی دین، علائم دنیاپرستان، علمای آخرالزمان، اثر علم بی عمل، اثر یادگیری قرآن و علم بی عمل، دوستان شایسته، مردمان دنیاپرست، ترس از خدا، رها کردن کارهای بیهوده، رها نکردن اطاعت، دوری از دنیا، دوری از غرور، تفکر در آیات قرآن، اجتناب از گناهان، دوری از غضب، آرزوی کوتاه، دلبستگی به دنیا، مردم آخرالزمان، رباخواری و اثرات آن، زندگی سخت با ترک یاد خدا، تمسخر مومنین، مستی گناه، دنیا ملعون است، اخلاص در عمل، رها کردن نعمت های دنیا، هدف در اعمال، ستایش مردم، زیاد کردن عمل خوب، تاخیر در توبه، تکیه به دنیا زدن، عبرت گرفتن از گذشتگان، تقوا در همه حال، دشمنی با شیطان، محاسبه نفس، صحبت بدون علم، غصه روزی خوردن، تجارت آخرت، اثر ذکر خدا، دوست داشتن صلحاء، شرک به خدا، با اولیاء بودن، وقار داشتن، دوری از گناهان، حفظ زبان، مراقبت از باطن، یاد قیامت، ترس از خدا در همه حال، انصاف، خشوع بیهوده، سختگیری با مردم، راستگویی و احسان.

  ۵۷,۰۰۰ ريال
 • پرسش ها و پاسخ ها: دفتر بیستم (توصیه های آیت الله جوادی آملی) (جلد ۲۰)

  پرسش ها و پاسخ ها: دفتر بیستم (توصیه های آیت الله جوادی آملی) (جلد ۲۰)

  این مجموعه سخنرانی‏ها، توصیه ‏ها و پاسخ‏های مفسر گرانقدر و حکیم فرزانه، آیت ‏الله جوادی آملی، به پرسش‏های دانشجویان شرکت کننده در همایش «کوثر» نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏ها در سال‏های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ در مشهد مقدس است که پس از ویرایش و فصل‏بندی چاپ و منتشر شده است. در این کتاب به ۹۵ پرسش در موضوع‏هایی چون تحریف قرآن، نزول قرآن، تعلیم اسما، عالم ذر، ثقل اکبر و ثقل اصغر، نقش استاد اخلاق، صراط مستقیم، راه کشف و شهود، چله نشینی، استغفار ائمه(ع)، هدف از خلقت، قضا و قدر، جبر و اختیار، علم معصوم، گناه فرشتگان، معراج پیامبر(ص)، عقل زنان، خلقت شیطان، تفاوت اساسی زن و مرد و موضوعات دیگر پرداخته شده است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • سلوک دانشجویی

  سلوک دانشجویی

  دانستن این نکته که «راز کامیابی در تجربه علم آموزی چیست و در طول عمر تحصیلی، این راه را چگونه و با چه کسی و به چه سمت و سویی باید پیمود»، مهم است. در هر کاری، از جمله در آموختن دانش و رسیدن به قله­ های معرفت و در کنار آن،«کمال اخلاقی» و «تهذیب نفس»، نیازمند آشنایی با رمز و رازها و شیوه ­ها و عوامل موفقیت هستیم. پس سلوک دانشجویی، آگاهی از هدف ­ها، آفت ­ها، روش ­ها، علل ناکامی یا سرخوردگی و عوامل رشد و پیشرفت را می­ طلبد. آنچه می ­خوانید، مجموعه نوشته ­هایی از استاد جواد محدثی در این زمینه­ هاست که مورد ابتلا و کاربرد هر کسی است که گام در مسیر آموختن دانش نهاده و در مراکز علمی حضور می­ یابد و سر سفره دانش اساتید می­ نشیند. مباحث این کتاب پیش از این در سلسله مقالاتی در ماهنامه پرسمان منتشر شده بود.

  ۲۵,۰۰۰ ريال