دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

اخلاق و علوم تربیتی    (۲۹۸ کالا موجود است.)

 • پرسش ها و پاسخ ها: دفتر بیستم (توصیه های آیت الله جوادی آملی) (جلد ۲۰)

  پرسش ها و پاسخ ها: دفتر بیستم (توصیه های آیت الله جوادی آملی) (جلد ۲۰)

  این مجموعه سخنرانی‏ها، توصیه ‏ها و پاسخ‏های مفسر گرانقدر و حکیم فرزانه، آیت ‏الله جوادی آملی، به پرسش‏های دانشجویان شرکت کننده در همایش «کوثر» نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏ها در سال‏های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ در مشهد مقدس است که پس از ویرایش و فصل‏بندی چاپ و منتشر شده است. در این کتاب به ۹۵ پرسش در موضوع‏هایی چون تحریف قرآن، نزول قرآن، تعلیم اسما، عالم ذر، ثقل اکبر و ثقل اصغر، نقش استاد اخلاق، صراط مستقیم، راه کشف و شهود، چله نشینی، استغفار ائمه(ع)، هدف از خلقت، قضا و قدر، جبر و اختیار، علم معصوم، گناه فرشتگان، معراج پیامبر(ص)، عقل زنان، خلقت شیطان، تفاوت اساسی زن و مرد و موضوعات دیگر پرداخته شده است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • سلوک دانشجویی

  سلوک دانشجویی

  دانستن این نکته که «راز کامیابی در تجربه علم آموزی چیست و در طول عمر تحصیلی، این راه را چگونه و با چه کسی و به چه سمت و سویی باید پیمود»، مهم است. در هر کاری، از جمله در آموختن دانش و رسیدن به قله­ های معرفت و در کنار آن، «کمال اخلاقی» و «تهذیب نفس»، نیازمند آشنایی با رمز و رازها و شیوه ­ها و عوامل موفقیت هستیم. پس سلوک دانشجویی، آگاهی از هدف ­ها، آفت ­ها، روش ­ها، علل ناکامی یا سرخوردگی و عوامل رشد و پیشرفت را می­ طلبد. آنچه می ­خوانید، مجموعه نوشته ­هایی از استاد جواد محدثی در این زمینه­ هاست که مورد ابتلا و کاربرد هر کسی است که گام در مسیر آموختن دانش نهاده و در مراکز علمی حضور می­ یابد و سر سفره دانش اساتید می­ نشیند. مباحث این کتاب پیش از این در سلسله مقالاتی در ماهنامه پرسمان منتشر شده بود.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • گناه شناسی

  گناه شناسی

  کتابى که پیش روى شماست از سال ۱۳۶۹ تاکنون طى دوازده نوبت از سوى انتشارات پیام آزادى منتشر شده است . بدنبال تاءسیس مرکز فرهنگى درسهایى از قرآن که هدف آن نشر آثار قلمى حجه الاسلام و المسلمین محسن قرائتى است ، تجدید نظر و اصلاح کتب منتشره مورد توجه قرار گرفت و در این راستا کتاب گناه شناسى با شکلى جدید از سوى این مرکز منتشر گردید. کتاب حاضر که دراین راستا تنظیم شده است، مجموعه مباحثى است که در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۲ شمسى به صورت سى درس، در سیماى جمهورى اسلامى ایران، توسط حضرت حجه الاسلام آقاى محسن قرائتى، در برنامه‏ى «درسهایى از قرآن» مطرح و مورد استقبال مردم قرار گرفت. اکنون همان درس‏ها با تهذیب و تکمیل وتنظیم به صورت کتابى در اختیار شما قرار میگیرد.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • شمیم زهد

  شمیم زهد

  زهد در فرهنگ اسلامی، دل بسته دنیا نشدن است. بریدن از لذت های دنیا برای رسیدن به نورانیت و معنویت آخرت نه چندان آسان است که هرکس به آن روی آورد و نه آنچنان سخت است که تنها در دسترس پیامبران و اوصیای آنان باشد. شمیم زهد شما را با زاهدی که از دنیا دل بریده است آشنا کرده و در دسترس بودن زهد را هویدا می سازد.

  ۶,۰۰۰ ريال
 • ره توشه مداحان

  ره توشه مداحان

  در محافل مدح و رئای اهل بیت علیهم السلام، عاشقان دلباخته با فضائل اهل بیت علیهم السلام آشنا می شوند و برای پیروی از آن عزیزان به انگیزه های قوی تری دست می یابند. بی تردید هر چه برای این جلسات افزوده شود، تاثیر گذاری آنها نیز افزون خواهد گشت. کتاب «ره توشه مداحان» با هدف خدمت را ذاکران اهل بیت علیهم السلام و حلقه های معرفتی تدوین شده است.

  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • مولای ما عباس

  مولای ما عباس

  در مقدمه این کتاب آمده است: آغاز سخن به نام آفریدگار متعال و سپس درود نامحدود بر آخرین فرستاده او و خاندان پاکش به ویژه باقی‏مانده عترت آن سرور، و بیزاری می جوییم از دشمنانشان. صدها کتاب درباره امام حسین (ع) و قیام عاشورا نوشته شده و در بسیاری از آنها زندگانی حضرت عباس علیه السلام و مقام والای او بررسی شده است. مقتل الحسین، اثر شیخ صدوق‏، از کهن ترین آثاری است که درباره عاشورا نگاشته شده و در آن از حضرت عباس (ع) یاد شده است. متاسفانه این کتاب که شیخ صدوق در خصال از آن یاد کرده از بین رفته است. بیش از ۲۰۰ کتاب در دوران معاصر درباره عباس بن علی (ع) نگاشته شده است که یکی از آنها کتاب مکین الاساس فی احوال مولانا ابی الفضل العباس، اثر آیت الله محمد باقر بیرجندی اعلی الله مقامه است. این کتاب که نسخه‏های جداگانه آن موجود است توسط مولف به کبریت احمر اضافه شده و به عنوان جزء سوم آن شناخته می شود. همین امر باعث گمنامی کتاب شده است. اکنون این کتاب به طور مستقل به چاپ می‏رسد. چاپ سنگی و سربی این کتاب تامدتی پیش مورد استفاده بود. متاسفانه چاپ سربی کتاب سرشار از غلط های چاپی است و چاپ سنگی آن وضعیت بهتری دارد. کتاب حاضر بر اساس چاپ سنگی آن تهیه و تنظیم شده است. مکین الاساس در زمره بهترین آثاری قرار دارد که در شرح احوال حضرت عباس بن امیر المومنین‏علیهما السلام نوشته شده است. کتاب همان گونه که از نام آن پیدا است بنیانی محکم در این زمینه دارد و رساله‏ای پربار و کم حجم است که مطالب سودمندی را در خود جای داده است. مطالب متنوع و سرشار از اطلاعات مختلف در این کتاب کوچک، آن را پر بار ساخته است و می‏توان نمونه‏ای از ذهن وقاد نویسنده را در آن یافت. این رساله با دو قسمت دیگر کبریت احمر چه در شیوه نقل مطالب و چه در نوع مطالب تفاوت هایی دارد که نگارنده این سطور در مقدمه کبریت احمر از آن بحث کرده است؛ اما به طور خلاصه می‏توان گفت: ۱/ تنوع مطالب این رساله بیشتر است؛ ۲/ مطالبی مانند انساب و جغرافیای تاریخی در این رساله وجود دارد که در دو قسمت دیگر وجود ندارد.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • خلوت شیطانی (خود ارضایی و راه درمان آن)

  خلوت شیطانی (خود ارضایی و راه درمان آن)

  غریزه ی جنسی یکی از غرایزی است که خداوند حکیم برای رشد جسم و روح و نیز دوام نسلها، در وجود انسان قرار داده است.خودارضایی و استمناء یکی از ثمره های منحرف شدن این غریزه از مسیر صحیح خویش است که متاسفانه عده ای از نوجوانان و جوانان به علت آگاهی نداشتن از عواقب و مضرات این عمل به آن گرفتار شده اند. این کتاب در ۶ فصل تنظیم شده است. خودارضایی از منظر قرآن و روایات؛فصل اول این کتاب را تشکیل می دهد. مولف در فصل دوم نیز این گناه و عمل پرضرر را از دیدگاه دانشمندان و متخصصان غربی مورد بررسی قرار داده است. عوامل و زمینه های گرایش به این عمل شوم فصل بعدی است که نویسنده سعی نموده آن را مورد بررسی دقیق قرار دهد. در فصل چهارم ضررهای و زیان های جسمی و روحی خودارضایی بیان شده و در ضمن به شبهاتی و سوالاتی که در مورد این موضوع وجود دارد پاسخ مستدل و علمی داده شده است. نگارنده در فصل پنجم کتاب به تعدادی از نامه ها و درد دل های کسانی که مبتلا به این گناه هستند پرداخته و بالاخره در فصل ششم کتاب سعی شده راه درمان و رهایی از این عمل با ارائه برنامه ای منظم ارائه شود. نکته قابل توجه آن است که مطالب این کتاب فقط برای کسانی که گرفتار این عادت زشت اند؛نیست.بلکه مطالب به گونه ای است که علاوه بر افراد مبتلا؛ مورد استفاده پدر و مادرها و نیز نوجوانان و جوانانی که مبتلا نیستند و دوست دارند هیچ وقت گرفتار نشوند نیز می باشد.

  ۴۶,۰۰۰ ريال