دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

هنر    (۱۹۸ کالا موجود است.)

 • تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام (اسلامی فر)

  تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام (اسلامی فر)

  نویسنده کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام تلاش کرده است تا بخش هایی از فرهنگ و تمدن پر افتخار اسلامی را نمایان کرده و شکوه، معنویت و پویندگی اسلام را آشکارتر کند. عناوین این مجموعه در هفت فصل گردآوری شده که عبارتنداز: «مباحث مقدماتی»، «علل و عوامل شکل گیری فرهنگ و تمدن اسلامی»، «شکوفایی علوم در تمدن اسلامی»، «نهادهای سیاسی اجتماعی تمدن اسلامی»، «هنر در تمدن اسلامی»، «تاثیر تمدن اسلامی بر تمدن غربی و پیدایش رنسانس»، «علل بیرونی و درونی رکود تمدن اسلامی».

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران: ویژه علوم پزشکی

  تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران: ویژه علوم پزشکی

  بازتاب گوشه ای از تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی است که ایرانیان در ساختن آن نقش داشته اند. بخش اول که به اختصار به کلیاتی درباره تاریخ و فرهنگ اسلامی و دوران های سرنوشت ساز سرزمین های اسلامی پرداخته، تلخیصی از کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی از نویسنده همین اثر است، که پیش تر توسط همین نهاد، به چاپ رسیده است. در بخش دوم نیز، ثقل مطالب بر روی دانش پزشکی متمرکز شده و با روی کرد مطالعه توسط دانشجویان رشته های علوم پزشکی و رشته های مشابه، تدوین یافته است. نگارنده اذعان دارد که برخلاف برخی که تصور می کنند طب اسلامی در فرایند بهداشت و درمان امروزه و پس از ورود طب جدید غربی ، کارایی خود را از دست داده، این کتاب نشان می دهد که حتی امروزه می توان با استفاده از طب سنتی پابه پای طب جدید پیش رفت. وی بدین منظور، ابتدا جایگاه دانش پزشکی را در بررسی های دانشمندان مسلمانان مورد توجه قرار داده و در ادامه، مبانی طب سنتی ایران را تشریح نموده است. داروشناسی اسلامی و نوآوری های دانشمندان مسلمان و ایرانی در علوم پزشکی نیز، در فصل های بعدی تشریح شده است.

  ۹۰,۰۰۰ ريال
 • نقاشی از چهره با آبرنگ
  موجود نیست
 • هنر و معنویت اسلامی

  هنر و معنویت اسلامی

  هنر و معنویت اسلامی به خوانندگان نشان می دهد که چه رابطه عمیقی میان هنرهای اسلامی و علوم و معنویت وجود دارد. دکتر نصر در این کتاب نقش و جایگاه هنر را در حیات مسلمانان به نمایش می گذارد. او با کشف دوباره ریشه های هنر در سنت اسلامی، در را به روی ابعاد تازه ای از وحدت که از هنر معاصر غرب رخت بربسته است، بازمی گشاید. سید حسین نصر در حال حاضر استاد دانشگاه جورج واشنگتن است. او که در تهران متولد شده مدارک خود را از دانشگاه های ‹ام آی تی› و ‹هاروارد› اخذ کرده است. دکتر نصر کتاب های متعددی در زمینه اسلام نوشته که از آن جمله می توان به کتاب های ‹حیات و تفکر اسلامی›، ‹معرفت و امر قدسی› و ‹سه حکیم مسلمان› اشاره کرد.

  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • فاس، شهر اسلام

  فاس، شهر اسلام

  نام مراکش از جهاتی چند با درخشش خاص همراه است، همه آنها که این کشور را از نزدیک دیده اند بر سر این رای اتفاق دارند و پیش از آنکه صنعت جهانگردی در کار باشد از زیبایی و جاذبه های آن ستایش ها کرده اند . از آن پس هر ساله رسالات و مقالات جدید چشم اندازه های خیال انگیز مناظر و افق های بکر شهرهای رویایی افسون های ناتمام و آب و هوای مطلوبش یر شمرده و شور و شوقی را بین سیاحان در افکنده و از این میان شهر فاس جایگاه ممتازی یافته است . این کتاب منبع ارزشمندی است برای هر آن کس که در میان فشارهای پر هرج و مرج و تمایلات توسعه مدرن درگیر حفاظت از خصوصیات غیر قابل جایگزین آن نوع زندگی است که در محیط یک شهر سنتی می بالد.

  ۲۴۰,۰۰۰ ريال
 • دیالکتیک نقد
  ۴۵,۰۰۰ ريال