دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

هنر    (۱۹۸ کالا موجود است.)

 • کوروساوا سامورایی سینما
  ۴۸,۰۰۰ ريال
 • سینما - قلم

  سینما - قلم

  نویسنده در کتاب حاضر به نقد و بررسی بعضی از فیلم های کارگردانان مشهور ایرانی می پردازد. عناوین نقد و بررسی ها عبارتند از: «روشنفکرم، پس هستم (هامون، مهرجویی)»، «نوستالژی و قاعده بازی (سرب، کیمیایی)»، «هنر نمایش یا کاردستی؟ (مادر، حاتمی)»، «ترس در کلوزآپ، گریز در لانگ شات (کلوزآپ، کیارستمی)»، «عاشقی نوبتی (نوبت عاشقی، مخملباف)»، «گمشده در لابیرنت زمانها (مسافران، بیضایی)»، «جنگ و صلح (برج مینو، حاتمی کیا)»، «قاتلین بالفطره (بچه های بد، داوودنژاد)»، «همداستان با خود (خانه ای روی آب، فرمان آرا)» و «بهشت حضور (بچه های آسمان، مجیدی)». در آخر هر نقد و بررسی، یک عکس سیاه و سفید از فیلم نقد شده قرار داده شده است. به علاوه در انتهای کتاب، دو مقاله با عناوین «علیه نماد سازی» و «سینمای ملی، سینمای جهانی» نگاشته شده است.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • آشنایی با آراء متفکران درباره هنر (جلد ۳)
  ۶۶,۰۰۰ ريال
 • آشنایی با آراء متفکران درباره هنر  (جلد ۲)
  ۴۹,۰۰۰ ريال
 • معماری اسلامی

  معماری اسلامی

  کتاب بر اساس دو مقوله سیر تاریخی و تفکیک منطقه ای، تهیه، گردآوری و ترجمه شده است. در ابتدای فصل های کتاب، پس از ذکر عنوان فصل، نام نویسنده نیز ارائه شده است. هنر و فرهنگ در جهان اسلام، معماری اسلامی به عنوان یک زمینه تحقیق تاریخی، مسجد، معماری، تزئینات ساختمانی، عراق ایران مصر در دوره عباسیون، معماری افریقای شمالی، تونس و مصر، معماری فاطمیون، معماری آسیای صغیر، معماری ایرانی در دوره صفویان و قاجاریان، معماری در عصر جدید، معماری امپراتوری عثمانی، انواع معماری اسلامی و .... از مباحث این کتاب است.

  ۱۱۵,۰۰۰ ريال
 • هنر اسلامی
  ۸۲,۰۰۰ ريال
 • سرگذشت هنر در تمدن اسلامی (موسیقی و معماری)
  ۳۹,۰۰۰ ريال
 • اورنگ

  اورنگ

  گزیده: یکی از تفکرات بسیار عمیق و شناخته شده علامه «محمدتقی جعفری» اندیشه ای است که آن را با عنوان «حیات معقول» ابراز داشته است. حیات معقول در نظام فکری این شخصیت، یک اندیشه مدام و جاری است که با تبیین های علمی و چندباره وی، از فرضیه عبور به جایگاه یک تئوری رسیده است. طی این تئوری، وی می کوشد در مقام یک پویش گر، میان مرزهای انسان و جهان قرار گرفته و الگویی جدید برای یک نوع جهان نگری ریشه دار طراحی کند. به نظر می رسد، جدی ترین و واضح ترین مسئله ای که در کنه حیات ملحوظ است، ارتباط با هستی از یک سو و ارتباط با انسان از سوی دیگر است. در اصل حیات معقول می کوشد حیات را به عنوان شاخص هستی، در کنار عقل و فکر به عنوان شاخص انسان قرار دهد. بنابراین، به سهولت می توان از حیات معقول به عنوان اندیشه و جریانی یاد کرد که در صدد ایجاد پیوند دوباره میان هستی و انسان از منظر حیات یابی، عقل محوری و عقلانیت باشد. چنین می نماید که چنین مدلی، هرگز نمی تواند بدون اندیشه های عمیق و تثبیت شده، حاصل بیاید و چنین نیز هست؛ زیرا حیات معقول از اندیشه های متاخر علامه محمدتقی جعفری محسوب می شود و با نظر به این که حیات معقول، نخستین بار در جلد دوم تفسیر نهج البلاغه مطرح شده، هرگز در تفسیر مثنوی حضور ندارد. بنابراین، فکرواره ای است که در دهه پنجم حیات وی صورت پذیرفته است. روشن است که این موضوع در ملاحظه مجموعی افکار یک متفکر می تواند اهمیتی خاص و معنادار داشته باشد. از آن رو که حیات معقول، در ردیف تفکراتی است که علاوه بر جنبه های ذهنی، جنبه ای غیر ذهنی و عملی نیز دارد. حیات معقول که نوعی فراخوان معنوی و اخلاقی به فرایند عقلانیت بود، هم چنان فراخوانی می کند و حضور اخلاق و معنویت در متن عقلانیت را یادآوری می کند، آن جا که وقتی با آن همراه می شویم و کلمه به کلمه، سطر به سطر و صفحه به صفحه در جای آن پیش می رویم به جایی می رسیم که متفکر، به عنوان ناخدای این کشتی، از کشتی پیاده می شود، به ساحل می ایستد و به شن ها چشم می دوزد، تا مبادا حضور او در این کشتی، او را از حقیقت غافل کند و تا مبادا حیات معقول، هویت معنوی و اخلاقی خود را از دست بدهد و تا مبادا ... دردی دیگر بر دردهای بشری افزوده شود. محمدتقی جعفری به هنگام نگارش دیدگاه های تکمیل کننده اش درباره فکر اختصاصی خود حیات معقول از استناد و منحصر کردن آن به خود، خودداری کرد و آن را فکری غیر شخصی و علمی ارزیابی کرد تا نشان دهد حیات معقول فکری در فکر نیست، بلکه فکری است برای ساختن و شدن. علم و دین در حیات معقول با گرایش علم شناختی تاریخی ، شامل سه فصل است . بخش اول : علم در اسلام با جهت گیری حیات معقول . بخش دوم : علم و شناخت در آیات قرآن ، شامل ابعاد حمایتی اسلام و قرآن از جریان علم . بخش سوم این کتاب عبارت است از: گزارش تاریخی بسیار مختصری از علوم ریاضی ، فیزیک ، مکانیک ، نجوم و پزشکی در تمدن اسلامی . از دیگر مزایای این کتاب می توان به فهرست نمونه ای از دانشمندان اسلامی در گیاه شناسی ، ریاضی ، نجوم ، فیزیولوژی ، معدن شناسی ، پزشکی ، جغرافی و... اشاره نمود.

  ۵۹,۰۰۰ ريال
 • سیر حکمت و هنر مسیحی - عصر خرد
  ۷۲,۰۰۰ ريال