دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فلسفه هنر    (۷۸ کالا موجود است.)

 • اخلاق هنر از نگاه فارابی
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • جستارهایی در چیستی هنر اسلامی
  ۹۰,۰۰۰ ريال
 • فارابی خیال و خلاقیت هنری

  فارابی خیال و خلاقیت هنری

  در ابتدای کتاب شرح حال مختصری از زندگی نامه فارابی آورده شده است . سپس با مقدمه کتاب شروع می شود در این بخش ابتدا اصلاح فلسفه هنر توضیح داده می شود و سپس جایگاه خیال از جهت رو ش شناختی بررسی می شود در ادامه به چیستی و چگونگی خیال می پردازد . در ابتدای کتاب شرح حال مختصری از زندگی نامه فارابی آورده شده است . سپس با مقدمه کتاب شروع می شود در این بخش ابتدا اصلاح فلسفه هنر توضیح داده می شود و سپس جایگاه خیال از جهت رو ش شناختی بررسی می شود در ادامه به چیستی و چگونگی خیال می پردازد . در این بخش چیستی وچگونگی خیال از نظر افلاطون ،ارسطو ،فارابی ، ابن سینا و سهروردی بررسی می شود و دربعدی به بررسی تطبیقی نظریات خیال پرداخته می شود . در بخش پایانی کتاب مفهوم سازی خلاقیت هنری آورده شده است . گزیده متن : سهروردی قدرت خلق را به نفوس انسان نسبت داده است، اعم از خلق در مرحله عالم طبیعت و اجسام، خلق در مرتبه مثل معلقه یا صور قائمه و حتی خلق و آفریدن فرشته. اما او هیچ یک از این خلاقیت ها را به خیال آدمی نسبت نداده است. بلکه نفس یا نور مدبر یا نور اسفهبد است که فرشته و مثال می آفریند و در عالم جسم تصرف می کند.

  موجود نیست
 • سیئنا، شهر مریم مقدس

  سیئنا، شهر مریم مقدس

  هیچ چیز چون اثر هنری ما را در تماس بی واسطه با فرهنگی مفروض قرار نمی دهد و خود را به صورتی که گویی کانون آن فرهنگ است نمی نماید . این اثر می تواند شمایلی مقدس, معبدی یا کلیسای جامعی باشد. تمام این آثار بدون استثنا بیانگر کیفیتی اساسی اند که نه گزارش تاریخی و نه تحلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی یارایش را ندارند. این کتاب که در کنار کتاب دیگر بورکهارت با عنوان فاس شهر اسلام حاصل ماموریت وی در مقام نماینده یونسکو برای احیای شهرهای سنتی است، گزارشی روشنگرانه از ظهور و سقوط شهری مسیحی است که به لحاظ معماری , گوهری گوتیک به جا مانده از آن روزگار است .

  ۳۰۰,۰۰۰ ريال
 • زیبایی و هنر از دیدگاه اسلام
  ۱۸۰,۰۰۰ ريال
 • نمایشنامه ایرانیان

  نمایشنامه ایرانیان

  کتاب نمایشنامه ایرانیان دربرگیرنده سه بخش مشتمل بر نمایشنامه ایرانیان اثر آئیسخلوس با ترجمه زنده یادان سهیل افنان و مجتبی مینوی، درام نویسان بزرگ اثر زنده یاد مهدی فروغ است. بخش سوم نیز یافته ها و نتایج کرسی نقد نمایشنامه ایرانیان را دربردارد، که در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۸۶با برنامه ریزی گروه غرب شناسی و با همت و حضور استادان و دانشجویان در دانشگاه تهران برگزار گردید. به نمایش درآمدن فیلم جنجالی ۳۰۰ و تحریف تاریخی و زیر سوال بردن فرهنگ و هویت ایرانی در آن بهانه به جایی برای گردآوری مجموعه حاضر بود، تا ضمن جست و جوی حقایق و واقعیت های تاریخی از راه نقد و بررسی علمی و روش بینارشته ای نسبت به این موضوع روشنگری به عمل آید. بخش اول: نمایشنامه ایرانیان - در زندگی آئیسخلوس و معتقدات او - در آثار ادبی آئیسخلوس - در ترگودیا(تراغودیا)ی ایرانیان - در تاریخ ترگودیای یونانی - در ترتیب ترگودیا(تراغودیا)ی یونانی - در تاثیرات ترگودیای یونانی بخش دوم: سابقه نقد و بررسی نمایشنامه ایرانیان - نمایشنامه ایرانیان تصنیف آئیسخلوس - ایران و درام نویسان بزرگ جهان بخش سوم: کرسی نقد نمایشنامه ایرانیان - نقد نمایشنامه ایرانیان(دکتر رضا داوری اردکانی) - نقد نمایشنامه ایرانیان(دکتر میرجلال الدین کزازی) - نقد نمایشنامه ایرانیان(دکتر حکمت ا... ملاصالحی)

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • مبانی نظری هنر از دیدگاه شهید سید مرتضی آوینی
  موجود نیست
 • زیبایی و هنر در اسلام
  موجود نیست
 • معنا و مفهوم زیبایی در المناظره و تنقیح المناظره
  موجود نیست