دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

موسیقی    (۸۹ کالا موجود است.)

 • مناقب خوانی: موسیقی قدسی، مذهبی و آیینی ایران
  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • سینمای اشراقی از دیدگاه شهید آوینی

  سینمای اشراقی از دیدگاه شهید آوینی

  کتاب حاضر، بررسی اجمالی سینمای دینی و هنر اشراقی شهید آوینی است که با نظر به عکاسی اشراقی در یک مقدمه و پنج فصل توسط دکتر محمد مددپور تهیه و نوشته شده است. فصل اول سیر و سلوک پس فردایی شهید آوینی، فصل دوم ماهیت سینمای اشراقی، فصل سوم واقعیت به مشابه آیینه تجلیات الهی در مستند اشراقی شهید آوینی، فصل چهارم، وجهه نظر شهید آوینی درباره مابعدالطبیعه، نقاشی معاصر غرب و فصل پنجم مابعدالطبیعه عکاسی اشراقی را شامل می شود. در مقدمه کتاب دکتر مددپور درباره کتاب و ربط آن به شهید آوینی آورده است. و می نویسد: «سینمای اشراقی در بادی نظر اصطلاحی عجیب به نظر می رسد. در فرهنگ و ادبیات کهن فلسفی و عرفانی ما از اشراق و حکمت اشراقی سخن به میان آمده است، که اساس آن بر تابش نور و فیوضات الهی بر عقول و قلوب آدمیان است. اما سینما را که بر مدار تکنیک و صنعت و هنر مدرن دایر است، چه نسبتی است با اشراق و حکمت اشراقی. اصطلاح سینمای اشراقی نخستین بار از سوی یکی از انسانهای استثنایی روزگار ما به ظهور آمد و وضع شد. این انسان استثنایی که همان شهید آوینی است، در حالی که با اصطلاح سینمای اسلامی موافق نبود، در گذر زمان به این نتیجه رسید که سینما به مثابه تجربه هنری با حقیقت نسبتی دارد. در اینجا هنرمند چنان نسبتی با هستی پیدا می کند که در سیر سلسله مراتب طولی، به وجودش نور اشراق می تابد و حقیقت در قاب تصویر دوربین او متجلی می گردد.» مددپور درباره عکاسی نیز چنین نظری دارد.

  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • هنر و تجربه شوریدگی
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • هسته آتشفشانی سینما

  هسته آتشفشانی سینما

  این کتاب دربرگیرنده ۹ مقاله از بهروز افخمی است که شامل نوشته ها و نقدهای سینمایی وی می باشد. افخمی در مقدمه کتاب ضمن اشاره به این نکته که از عمر بعضی از این مقالات بیش از ده سال می گذرد، می نویسد: «من به خطوط اصلی آنچه در این مقالات نوشته ام، هنوز اعتقاد دارم.» او کتابش را به سید مرتضی آوینی تقدیم می کند و می نویسد: «دوست دارم هر چیزی را که در این کتاب خوب است و دلنشین است و دروغ نیست، پیشکش کنم به استاد جوانمرد و جوان بخت و جوان روح همه بچه های روایت فتح، سید مرتضی آوینی، که اگر قابل باشم استاد من هم هست.» یکی از مهم ترین مقالات این کتاب «هسته آتش فشانی سینما» است که عنوان کتاب هم به آن اشاره دارد. افخمی در این مقاله سعی می کند «رئوس کلی یک نظریه نانوشته اما مقبول را پیرامون خواص ذاتی سینما و روش استفاده از آن» را شرح دهد. مقاله «بحران در سینمای ایران» و یادداشت «با ابراهیم حاتمی کیا» هم از دیگر قسمت های جذاب کتاب است. افخمی در پایان یادداشت اش درباره حاتمی کیا می نویسد: «قبلا گفته ام و از تکرار آن ابایی ندارم که هر مملکت کافی است فقط یک فیلمساز مثل تو داشته باشد. تا به خاطر آن به خود ببالد و به دنیا فخر بفروشد.» او سپس ادامه می دهد: «اما ما یک مملکت نیستیم، بلکه پیش قراولان امتی یک میلیارد نفری هستیم. همین لازم می آورد که بیش از یک فیلم ساز مثل تو داشته باشیم. پس فقط می توانم دعا کنم که که خدا زیادت کند، یعنی عمرت را طولانی و پر برکت قرار دهد و از امثال تو فیلم سازان دیگری نصیب ما بفرماید.» از مقاله های دیگر این کتاب می توان به «داشتن و نداشتن»، «هلاک عقل به وقت اندیشیدن»، «واقعیت و سینما»، «قبض دائمی و بسط ناپذیر نقد فیلم»، «آن دنیای دیگر»، و «تاریک خانه نظریه پردازی» اشاره کرد.

  ۶,۵۰۰ ريال
 • هالیوود و فرجام جهان

  هالیوود و فرجام جهان

  گزیده: این اثر کتابی است که به بررسی سیاست­های آمریکا در صنعت سینما در طی ۱۰۰ ساله اخیر می­پردازد. این کتاب همزمان با بررسی مسائل تاریخی معاصر در عرصه سیاست و قدرت، به نشان دادن هم­سویی سیاست­گذاری­های هالیوود با مسائل جهانی و چگونگی ترویج تفکر حاکم بر سیاست آمریکا پرداخته است. کتاب، در بخش اول نشان می­دهد که تا قبل از سقوط شوروی، سینمای هالیوود با تهدید نشان دادن بمب اتم، سعی داشت جهان را از مجهز شدن شوروی به این سلاح بترساند تا به این وسیله همگان را در مقابل شوروی در جبهه­ای که به وسیله آمریکا رهبری می­شد، متحد کند. در بخش دیگر کتاب به بررسی رویکرد آخرالزمانی هالیوود پس از سقوط شوروی می­پردازد که در آن، تهدید اصلی، اسلام انقلابی تلقی شده و نشان می­دهد چگونه این فیلم­ها در صددند که با تهدید خواندن اسلام، جهان را به همراهی آمریکا برای مقابله با اسلام فراخوانند. نویسنده کتاب در هر بخش کتاب با بیان گزیده­ای از فیلم­های مختلف، سعی دارد ادعای خویش را به کرسی اثبات نشانده و مظاهر این سیاسترا رمزگشایی کند. به مناسبت موضوع کتاب، مولف به بررسی عقاید ایوانجلیست­ها که بر سینمای آمریکا مسلطند نیز پرداخته است.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • موسیقی و تفریح در اسلام
  ۶,۰۰۰ ريال
 • موسیقی از دیدگاه فلسفی و روانی
  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • الفبای تدوین
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • مستند جنگی
  ۱۷,۰۰۰ ريال