دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

علوم انسانی    (۹۱۹ کالا موجود است.)

 • ولایت فقیه (آیت الله معرفت)

  ولایت فقیه (آیت الله معرفت)

  گزیده: امروزه «ولایت فقیه» به عنوان یک اصل محوری در نظام حکومتی اسلام، موضوع مباحث عمیق و مفصلی قرار گرفته است، اما تحولات اجتماعی و ظهور مسائل جدید، انجام مطالعات بیشتر در ابعاد گوناگون فقهی و حقوقی این مساله را ضروری کرده است. پیشینه بحث ولایت فقیه به دورانی باز می گردد که فقه شیعه از حالت پراکندگی به صورت تبویب و ترتیب درآمد. این مسئله گرچه ریشه کلامی دارد، اما جنبه فقهی آن موجب شده تا فقها از ابتدا آن را در ابوب فقهی مطرح کنند.همگی فقها اصل ولایت فقیه را پذیرفته اند،اما در طریق اثبات آن اختلاف نظر دارند. برخی ثبوت ولایت فقیه را از راه «حسبه» و به عنوان یک تکلیف شرعی به نحو واجب کفایی دانسته اند و برخی آن را یک «منصب» و به نیابت از ولایت کبری می دانند. اکثر فقهای سلفنظر دوم را برگزیده اند. امام راحل (قدس سره) نیز ولایت فقیه را یک منصب می دانند. ایشان به شکل گسترده ای این مسئله را از دو بعد کلامی و فقهی مورد بررسی قرار داده اند، که نگارنده از محضر ایشان، در حوزه نجف اشرف بوده است. در این نوشتار، ولایت فقیه از دیدگاه فقها مطرح شده و مسائلی از قبیل مناصب ولی فقیه، حدود و اختیارات او در حکومت و مفهموم «ولایت مطلقه فقیه» بررسی شده است. همچنین فصول جداگانه ای به بحث درباره بیعت، اصل شوری، نظارت همگانی، اصالت نقش مردم در حکومت اسلامی و مبانی مشروعیت آن، اختصاص یافته است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • خدمات متقابل اسلام و ایران

  خدمات متقابل اسلام و ایران

  «شیفته تلویزیون» داستانی است که تاثیر قدرت منفی تلویزیون برکودکان و نوجوانان را یادآوری می کند. اگرچه این یادآوری بر اساس تفکر حاکم بر رسانه های غربی شکل می گیرد، اما دریک نمای کلی می تواند تلنگری برای استفاده درست از این رسانه برای کودکان و نوجوانان در همه جای دنیا باشد. «شیفته تلویزیون» ماجرای پسری به نام لنی است که همه واقعیت های زندگی را با آگهی های بازرگانی وبرنامه های تلویزیونی می سنجد و دلش می خواهد همه چیز در این واقعیت خشن، مثل آگهی های مربوط به خوشبوکننده های دهان، زندگی را به سرعت زیر و رو کند و تغییر بدهد؛ اگرچه محور داستان براساس این مفهوم پیش می رود که مشکلات واقعی زندگی به این سادگی ها حل نمی شوند. شکل گیری این واقعیت در ذهن لنی پس از روی دادن یک اتفاق برای او حاصل می شود؛ در پرسه گردی های خیالبافانه اش در یک جزیره، یک مار پای او را نیش می زند و چون کسی برای کمک به او وجود ندارد، خودش به شیوه قهرمان یکی از فیلم ها به مداوای خودش می پردازد. از محورهای فرعی اما درخشان قصه می توان به یک پیام بازرگانی مربوط به فروش یک اسباب بازی اشاره کرد؛ عروسکی که در این آگهی «دوست» نامیده می شود. ارتباط ذهنی لنی با این «دوست» پلاستیکی و دیالوگ هایش با او در همه جای قصه به خصوص در فصل تنهایی او در جزیره و به هنگام درد کشیدن، از زیبا ترین تمثیل های کتاب برای القای این مفهوم است که سرنوشت انس داشتن با تلویزیون و کالاهای تبلیغی اش چیزی جز تنهایی نیست. اما خیال پردازی های لنی لحظه ای متوقف نمی شود، گاه خودش را برنده یک مسابقه شرط بندی می بیند و گاه پسری متعلق به ده میلیون سال پیش که مسئولان تلویزیون درباره اش فیلم آموزشی ساخته اند. اما او بعد از صدمه دیدن و یادآوری یک پیام بازرگانی درباره خوب شدن خراشیدگی روی زانوی یک دختربچه در مدت زمانی بسیار کوتاه، به این واقعیت مهم دست پیدا می کند که سازنده های تبلیغات تلویزیونی، زندگی را آنطور که او می شناسد، نمی شناسند. اینگونه است که در پایان قصه، با خاموش کردن تلویزیون، به جنگ با این دنیای دروغین می رود.

  ۳۵۰,۰۰۰ ريال
 • آن روی فمینیسم

  آن روی فمینیسم

  شلافلی و ونکر در کتاب «آن روی فمینیسم» به مبارزه با فمینیسم با فطرت انسانی و تاثیر فمینیسم بر تغییر نگرش ها، اشاره کرده و شرح می دهند که چگونه این تغییر نگرش ها به بی بند و باری جنسی، بی تفاوتی مادران نسبت به نیازهای فرزندان، آسیب های مهد کودک بر رشد روانی و شخصیتی کودکان، تضعیف مردان در خانواده و جامعه، گسترش طلاق، کاهش نقش تربیتی پدران بر فرزندان، ترویج سقط جنین، همجنس بازی و خود ارضایی و در نتیجه کاهش ازدواج منجر شده است.

  ۸۲,۰۰۰ ريال
 • اویس خمینی: جنبش الحوثی یمن و دیدگاههای شهید حسین الحوثی

  اویس خمینی: جنبش الحوثی یمن و دیدگاههای شهید حسین الحوثی

  این کتاب نتیجه تلاشی متواضعانه است برای نشان دادن گوشه ‏ای از ریشه ‏های پیدایش جنبش شیعیان یمن و تبیین برخی دیدگاه‏ها و مواضع این شهید بزرگوار.» این کتاب در دو بخش «آشنایی با جنبش الحوثی و تحولات یمن» و «دیدگاههای شهید حسین الحوثی» تنظیم و تدوین شده است. جنبش شیعیان یمن و جنگ ششم صعده (گفتاری از حجت الاسلام غریب رضا)، تاریخ و اندیشه گروه الحوثی (گفتگو با حجت الاسلام غریب رضا)، جنبش شیعیان یمن و جنگ ششم صعده (گفتگو با دکتر عصام العماد، محقق یمنی)، همراه با رهبر تاسیس کننده جنبش الحوثی (نوشتاری از قاسم ابوعواضه) و آشناسس با مواضع جنبش شیعیان یمن (نوشتاری از محمد بدرالدین الحوثی) بخش اول کتاب را تشکیل می دهند و در بخش دوم، چهار سخنرانی شهید حسین الحوثی که تبیین کننده دیدگاه های این متفکر انقلابی و دلباخته یمنی امام خمینی رحمه الله علیه می آید. عبرت های عاشورا، ولایت اسلام یا ولایت یهود و آمریکا؟!، هیچ کس در برابر خدا عذری ندارد و ولایت اسلام و اهل بیت علیهم السلام، نه ولایت یهود عناوین گفتارهای این شهید است.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • آشنایی با انقلاب اسلامی ایران

  آشنایی با انقلاب اسلامی ایران

  این کتاب متن درسی جدیدی است که برای درس ریشه های انقلاب اسلامی، توسط آقای دکتر جواد منصوری تدوین و از سوی دانشگاه معارف منتشر شده است. این متن که براساس سرفصل های مصوب درس ریشه های انقلاب اسلامی تهیه شده و توجه خاصی به ماهیت فرهنگی انقلاب دارد، در ۴ بخش تدوین یافته است. در بخش اول به بررسی تحولات سیاسی ایران از ورود استعمار تا اشغال ایران در جنگ جهانی دوم پرداخته، در بخش دوم، اشغال ایران و پیامدهای آن و تحولات دوران پهلوی دوم مورد بررسی قرار گرفته، در بخش سوم، تحولات ایران از آغاز نهضت و نیز تلاش های گروه های مختلف برای پیروزی انقلاب مد نظر است و بخش پایانی به تحولات سال ۱۳۵۶، شکل گیری جمهوری اسلامی و تحولات بعد از آن پرداخته است.

  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • مختصر حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

  مختصر حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سومین دستاورد مهم آن به شمار می رود. با توجه به اینکه قانون اساسی، اهداف، آرمان ها، اصول، ارزش ها، حقوق اساسی، ساختارهای کلان و نهادهای کشور را در بردارد، علاوه بر آشنایی با اصول آن، فهم دقیق، مبانی اصول قانون اساسی، بیش از همه برای دانشجویان ضروری است. به همین دلیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، درس «آشنایی با قانون اساسی» را به عنوان یکی از دروس عمومی و درس انقلاب اسلامی به تصویب رسانده است. این کتاب به منظور ارائه متن درسی برای درس داده شده تالیف شده است. این کتاب با رویکردی توصیفی و تحلیلی به تبیین مفاهیم، مبانی و اصول قانون اساسی پرداخته است. کتاب مختصر حقوق اساسی در سیزده فصل و یک ضمیمه تنظیم و تدوین شده است. فصل اول: «کلیات (ویژگی ها و تاریخچه قانون اساسی در ایران)، دوم: مبانی نظام جمهوری اسلامی (جمهوریت و اسلامیت نظام، پایه های ایمانی و مردمی، حاکمیت الهی)، فصل سوم: اهداف و سیاست های نظام (داخلی و خارجی) فصل چهارم: حقوق ملت ۱ شامل «مفهوم حقوق و آزادی های عمومی، اسلام و حقوق شهروندی، حقوق شهروندی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» است. فصل پنجم: حقوق ملت ۲ شامل «حقوق قضایی، حقوق شهروندی اقتصادی و حقوق شهروندی فرهنگی». فصل ششم: «شکل حکومت و قوای سازنده آن». فصل هفتم: رهبری ۱ با موضوعاتی چون «جایگاه رهبر، ویژگی های رهبر، گزینش رهبر، پایان دوره رهبری و مسئولیت های رهبر». فصل هشتم: رهبری ۲ با موضوعات «ولایت مطلقه در قانون اساسی، وظایف و اختیارات رهبر در قانون اساسی». فصل نهم: قوه مقننه۱ «جایگاه مردمی قوه مقننه، ترکیب قوه مقننه، وظایف مجلس شورای اسلامی». فصل دهم: قوه مقننه۲ «رکن دوم قوه مقننه: شورای نگهبان». فصل یازدهم: قوه مجریه «نوع قوه مجریه در جمهوری اسلامی ایران، ارکان قوه مجریه، مقامات سیاسی قوه مجریه». فصل دوازدهم: قوه قضائیه «اهمیت و جایگاه و اعمال قوه قضائیه، وظایف قوه قضائیه، مقامات قوه قضائیه». فصل سیزدهم: نهادهای خاص «مجلس خبرگان، شوراها، مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان صدا و سیما، شورای عالی امنیت ملی، شورای بازنگری قانون اساسی». در ضمیمه هم قانون اساسی جمهوری اسلامی می آید.

  ۹۰,۰۰۰ ريال