دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

جامعه شناسی    (۰ کالا موجود است.)

 • لاغری و تناسب اندام با رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

  لاغری و تناسب اندام با رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

  معرفی کتاب , "در کتاب حاضر با هدف ارتقای سطح دانش عمومی و رشد استانداردهای آموزش تغذیه کودکان به طبع رسیده، مطالبی درباره گروه گوشت و پروتئین یکی از گروه‌های هرم غذایی فراهم آمده است. کتاب با این عناوین تدوین شده است: گروه گوشت و پروتئین؛ انواع گوشت و پروتئین؛ نوبت‌های غذایی و انرژی. گروه سنی "ج" و "ب" مخاطبان این کتاب مصور و رنگی هستند. مطالب کتاب با کلمات تازه، معرفی سایت اینترنتی و نمایه، به پایان می‌رسد."

  موجود نیست
 • تفسیر آفتاب (جلد اول)

  تفسیر آفتاب (جلد اول)

  معرفی کتاب در این مجموعه تلاش شده علاوه بر حفظ روند تاریخ زندگی، مبارزات امام خمینی (ره)، سیر تکوین انقلاب اسلامی و اندیشه سیاسی - اجتماعی ایشان نیز بصورت منسجم ارائه گرد؛ لذا علاوه بر مطالب صحیفه امام به دیگر آثار سیاسی اجتماعی ایشان که در شناخت اندیشه آن بزرگوار نقش بسزایی دارند نیز اشاره شده است که از آن جمله می توان به کتاب های «کشف الاسرار»، «تحریرالوسیله» و «ولایت فقیه» اشاره نمود.

  موجود نیست
 • مجموعه قصاید و مراثی اهل بیت (علیه السلام)
  موجود نیست
 • مسئله وحی و پاسخ به شبهات آن

  مسئله وحی و پاسخ به شبهات آن

  معرفی کتاب وحی از موضوعاتی است که در علم کلام، علوم قرآن و فلسفه دین مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. بسیاری از ادیان از جمله هندو، بودا، یهود، مسیحیت و اسلام اصل وحی را پذیرفته اند، اگرچه در چگونگی و تعریف آن با هم اختلاف نظر دارند. وحی و نبوت پیوندی ناگسستنی دارند و خدا از راه وحی با پیامبران خود ارتباط برقرار می کند. قرآن کریم این مسئله را با ساختاری روشن و فرایندی خاص که از جانب خدا بر پیامبران بطور مستقیم یا به وسیله فرشته ای به نام جبرئیل نازل می شود مطرح کرده است. بر همین اساس وحی از درون پیامبران بر آنان القا نمی شود تا پیام های نفسانی یا تجربه دینی و یا تجربه عرفانی بوده باشد. طبق دیدگاه عموم مسلمانان تنها منبع و مصدر قرآن در لفظ و معنا، خداست و هیچ کس حتی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در متن آن دخالتی ندارد. این مجموعه به این سوال پاسخ می دهد که «وحی رسالی و وحی قرآنی و شبهات آن چگونه قابل بررسی است». این مجموعه با اهداف تبیین حقیقت وحی، خطاناپذیری آن، وحیانی بودن قرآن کریم و پاسخ به شبهات درباره وحی نگاشته شده است. کتاب حاضر از ده فصل با تفصیل زیر تشکیل شده است: *۱/کلیات و مفاهیم *۲/امکان و اقسام وحی *۳/حقیقت و ویژگی های وحی *۴/رابطه وحی با رویا *۵/وحی و تجربه دینی *۶/وحی در ادیان ( یهود و مسیحیت ) *۷/خطاناپذیری وحی *۸/الهی بودن متن وحی و بررسی شبهات مصادر وحی *۹/فترت وحی *۱۰/وحدت یا تکرار وحی برای هر آیه و سوره و «رابطه آن با نزول قرآن بر هفت حرف» توضیحات «مسئله وحی و پاسخ به شبهات آن» نوشته حسین علوی مهر(-۱۳۴۲) است. این مجموعه به این سوال پاسخ می‌دهد که «وحی رسالی و وحی قرآنی و شبهات آن چگونه قابل بررسی است». این مجموعه با اهداف تبیین حقیقت وحی، خطاناپذیری آن، وحیانی بودن قرآن کریم و پاسخ به شبهات درباره وحی نگاشته شده است. «وحی» از گزاره‌های مهمی است که علم کلام، علوم قرآنی و فلسفه دین, آن‌را بررسیده‌اند بسیاری از ادیان از جمله هندو، بودا، یهود، مسیحیت و اسلام اصل وحی را پذیرفته‌اند؛ اگرچه در چگونگی و تعریف آن با هم اختلاف دارند. این اثر ده فصل دارد که فصل اول به کلیات و مفاهیم و ساختار معناشناسی وحی در قرآن و فصل دوم به امکان و اقسام وحی می‌پردازد. در فصل سوم حقیقت و ویژگی‌های وحی، در فصل چهارم رابطه وحی و رویا و در فصل پنجم وحی و تجربه دینی و در فصل ششم وحی در ادیان یهود و مسیحیت، مطرح شده است. فصل هفتم به خطاناپذیری و سلامت وحی و فصل هشتم به الهی بودن متن وحی و بررسی مصادر ادعایی برای قرآن پرداخته شده است. در فصل نهم بحث‌های مربوط به فترت وحی و در فصل دهم به تکرار یا واحد بودن وحی در مواردی از آیات یا سوره‌ها پرداخته می‌شود.

  موجود نیست