دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

سیاسی    (۳۵۵ کالا موجود است.)

 • ولایت فقیه (آیت الله معرفت)

  ولایت فقیه (آیت الله معرفت)

  گزیده: امروزه «ولایت فقیه» به عنوان یک اصل محوری در نظام حکومتی اسلام، موضوع مباحث عمیق و مفصلی قرار گرفته است، اما تحولات اجتماعی و ظهور مسائل جدید، انجام مطالعات بیشتر در ابعاد گوناگون فقهی و حقوقی این مساله را ضروری کرده است. پیشینه بحث ولایت فقیه به دورانی باز می گردد که فقه شیعه از حالت پراکندگی به صورت تبویب و ترتیب درآمد. این مسئله گرچه ریشه کلامی دارد، اما جنبه فقهی آن موجب شده تا فقها از ابتدا آن را در ابوب فقهی مطرح کنند.همگی فقها اصل ولایت فقیه را پذیرفته اند،اما در طریق اثبات آن اختلاف نظر دارند. برخی ثبوت ولایت فقیه را از راه «حسبه» و به عنوان یک تکلیف شرعی به نحو واجب کفایی دانسته اند و برخی آن را یک «منصب» و به نیابت از ولایت کبری می دانند. اکثر فقهای سلفنظر دوم را برگزیده اند. امام راحل (قدس سره) نیز ولایت فقیه را یک منصب می دانند. ایشان به شکل گسترده ای این مسئله را از دو بعد کلامی و فقهی مورد بررسی قرار داده اند، که نگارنده از محضر ایشان، در حوزه نجف اشرف بوده است. در این نوشتار، ولایت فقیه از دیدگاه فقها مطرح شده و مسائلی از قبیل مناصب ولی فقیه، حدود و اختیارات او در حکومت و مفهموم «ولایت مطلقه فقیه» بررسی شده است. همچنین فصول جداگانه ای به بحث درباره بیعت، اصل شوری، نظارت همگانی، اصالت نقش مردم در حکومت اسلامی و مبانی مشروعیت آن، اختصاص یافته است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • جریان شناسی سیاسی در ایران
  ۲۲۰,۰۰۰ ريال
 • اویس خمینی: جنبش الحوثی یمن و دیدگاههای شهید حسین الحوثی

  اویس خمینی: جنبش الحوثی یمن و دیدگاههای شهید حسین الحوثی

  این کتاب نتیجه تلاشی متواضعانه است برای نشان دادن گوشه ‏ای از ریشه ‏های پیدایش جنبش شیعیان یمن و تبیین برخی دیدگاه‏ها و مواضع این شهید بزرگوار.» این کتاب در دو بخش «آشنایی با جنبش الحوثی و تحولات یمن» و «دیدگاههای شهید حسین الحوثی» تنظیم و تدوین شده است. جنبش شیعیان یمن و جنگ ششم صعده (گفتاری از حجت الاسلام غریب رضا)، تاریخ و اندیشه گروه الحوثی (گفتگو با حجت الاسلام غریب رضا)، جنبش شیعیان یمن و جنگ ششم صعده (گفتگو با دکتر عصام العماد، محقق یمنی)، همراه با رهبر تاسیس کننده جنبش الحوثی (نوشتاری از قاسم ابوعواضه) و آشناسس با مواضع جنبش شیعیان یمن (نوشتاری از محمد بدرالدین الحوثی) بخش اول کتاب را تشکیل می دهند و در بخش دوم، چهار سخنرانی شهید حسین الحوثی که تبیین کننده دیدگاه های این متفکر انقلابی و دلباخته یمنی امام خمینی رحمه الله علیه می آید. عبرت های عاشورا، ولایت اسلام یا ولایت یهود و آمریکا؟!، هیچ کس در برابر خدا عذری ندارد و ولایت اسلام و اهل بیت علیهم السلام، نه ولایت یهود عناوین گفتارهای این شهید است.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • انقلاب اسلامی چالشها و بحرانها

  انقلاب اسلامی چالشها و بحرانها

  در این کتاب، در دو بخش "گفت و گوها "و "مقالات"، چالش‌ها و بحران‌های انقلاب اسلامی بحث و بررسی می‌شود .در بخش اول، انقلاب اسلامی و نسل دوم، تمدن‌سازی انقلاب اسلامی، وفاق سیاسی در جمهوری اسلامی و تئوری انقلاب اسلامی در مصاحبه با صاحب الزمان و اندیشمندان به بحث گذاشته شده است .در بخش دوم نیز مقالاتی در حوزه آسیب‌شناسی انقلاب در عصر تاویل، مسئله عادی شدن در انقلاب اسلامی، انقلاب و گسست اجتماعی، آسیب‌های انقلاب از منظر استاد مطهری و هفت نظریه درباره اصلاحات، فراهم آمده است . گفت و گوها با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دکتر فرهنگ رجایی، دکتر داود فیرحی، و دکتر عماد افروغ است .

  ۱۳,۰۰۰ ريال
 • نگاه از بیرون ۲: فتنه ۸۸ از نگاه تحلیل گران آمریکایی (دفتر دوم)

  نگاه از بیرون ۲: فتنه ۸۸ از نگاه تحلیل گران آمریکایی (دفتر دوم)

  بدون شک، فشار بی امان رسانه های بین المللی بخشی از «معادله قدرت » به شمار می آید. رسانه های غربی و عربی، بخشی از ائتلاف نامبارکی بودند که علیه مردم سالاری دینی ایران قیام کرده بود. بازخوانی، نقد و تحلیل آنها و توجه خاصشان به موضوع انتخابات ایران و دامن زدن به آن، ابعاد ناشناخته بین المللی این فتنه فرا گیر را آشکار می کند. حجم بالای نگاشته ها اعم از خبر، گزارش، تحلیل، مقاله و اخیرا حتی کتاب درباره انتخابات ایران بدون شک بیانگر جایگاه مهم و راهبردی ایران در روابط بین الملل است.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • نگاه از بیرون ۱: فتنه ۸۸ از نگاه روزنامه نگاران خاورمیانه (دفتر اول)

  نگاه از بیرون ۱: فتنه ۸۸ از نگاه روزنامه نگاران خاورمیانه (دفتر اول)

  ایران و انتخاباتش تا مدتها تیتر اول رسانه ها بود. شعله های مدعیان دموکراسی غربی فقط پایگاه های بسیج را آتش نم یزد. نمرود زمان، آتشی جهانی تهیه دیده بود. منجنیق های آتش در ماهواره ها و شبکه های اجتماعی اینترنت، لحظه ای آرام و قرار نداشتند. توپخانه هایشان شبانه روزی شلیک میکرد و دنیا را در تب انتخابات ایران می سوزاند. مغز دنیا داغ کرده بود! آنقدر درباره ما و رای و انتخاب مان نوشتند که ا گر بخواهیم همه آثار منتشر شده را جمع آوری کنیم، بدون اغراق مثنوی هفتاد من خواهد شد.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • فتنه ۸۸: به روایت وبلاگ نویسان ارزشی

  فتنه ۸۸: به روایت وبلاگ نویسان ارزشی

  در فتنه سیاسی سال ۱۳۸۸ جبهه سایبری و وبلاگ‏ها و شبکه ‏های اجتماعی ارزشی و حز‏ب‏ اللهی، نقش مهمی در روشنگری، بیان حقایق و رو کردن ماهیت فتنه و فتنه‏ گران داشتند که متاسفانه در جایی ثبت نشد تا برای کسانی که می خواهند خیلی ساده، این حادثه تلخ و مهم تاریخ انقلاب اسامی را از زبان و قلم جوانان و دانشجویان واکاوی نمایند، قابل استفاده باشد. دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسامی با انتشار گزیده ‏ای از این مطالب وبلاگی در قالب کتاب، امکان استفاده را برای مخاطبان غیرمجازی نیز فراهم می ‏نماید تا اندکی از فعالیت ‏های مردمی و خودجوش در دفاع از انقلاب اسامی و آرمانهای امام خمینی رحمهالله علیه و شهدا در آزمون تاریخی و سرنوشت‏ ساز، ثبت و ضبط شود. این کتاب فقط بخش بسیار کوچکی از فعالیت ‏های سایبری نیروهای ارزشی و حزب ‏اللهی در ایام فتنه ۸۸ است که منتشر شده است.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • سیاست نامه: نامه های سیاسی - تاریخی

  سیاست نامه: نامه های سیاسی - تاریخی

  انقاب اسامی از ابتدای پیدایی تا کنون، با انواع و اقسام مخالفت ها و تقابل ها مواجه بوده است. طبعا آنجا که مخالفان دست به سلاح بردند و با شیوه های خشونت آمیز به مقابله با نظام جمهوری اسامی برخاستند، پاسخ متناسب را نیز دریافت داشتند. بزرگترین نمونه، به راه انداختن جنگ تحمیلی علیه ایران بود که در پی نافرجام ماندن انواع و اقسام غائله های داخلی به اجرا درآمد و البته در مقابل عزم و اراده پولادین فرزندان اسام و ایران، این نیز به شکست طراحان و مجریان آن انجامید.

  ۹۷,۰۰۰ ريال