دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

سیاسی    (۳۵۳ کالا موجود است.)

 • بی من؛ با ولی

  بی من؛ با ولی

  اگر سیر ولایت فقیه را از آغاز بدون دست اندازهای دشمن پی بگیری، می بینی چه مسیر ساده و روشنی دارد و جای هیچ سوالی هم در آن نیست. اما همیشه پس از یک دوره فراموشی، یادآوری دوباره آن برای دشمنان سنگین تمام شده است. چه زمانی که امام علی (ع) بعد از فاصله افتادن بین او و حکومت پیامبر ناچار شد از ابتدا خیلی حرف ها را بزند و آنقدر برای مردم حرف هایش تازگی داشت که انگار دین تازه آورده؛ چه زمانی که امام خمینی بعد از چندین دوره حکومت غیر اسلامی در ایران، انقلاب کرد و وقتی حرف از ولایت فقیه زد طوری برخورد کردند که انگار این نظریه را از جیبش درآورده است!

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • مختصر حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  ۹۰,۰۰۰ ريال
 • بررسی وظایف و حدود اختیارات ولی فقیه

  بررسی وظایف و حدود اختیارات ولی فقیه

  یکى از تجلیات پرنمود مکتب اسلام، عنصر حاکمیت و حکومت است؛ عنصرى که در تمام قانون‏مندی‌هاى اسلام نهفته شده و غرض این اندیشه کلى این است که اسلام، دینى جامع، فراگیر و فرا ملى است و به حکومت به چشم ضرورت می‌نگرد. یکى از مباحث مربوط به حاکم اسلامی و ولایت فقیه، حوزه اختیارات و مسئولیت‏‌هایى است که بر عهده وى قرار دارد. کتاب حاضر برگرفته از بیانات استاد معظم آیت‏‌الله‏ محمد مومن قمى در درس‌های خارج فقه ولایت فقیه درباره وظایف و اختیارات ولی فقیه است که به این مساله مهم فقه حکومتی می‏‌پردازد و مبانی فقهی وظایفی چون تدوین و اجرای قانون اساسی، نظارت و مراقبت بر وظایف و رفتار مردم، زدودن موانع تحقق احکام الهی، تعزیرات، حدود، قصاص و دیات، امر قضاوت، اقامه نماز جمعه، اقامه نماز عیدین(فطر قربان)، اعلام ثبوت هلال ماه، امر به جهاد ابتدایی و دفاعی و امر صلح بیان می‏‌شود.

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • رویش درآمدی برکارآمدی نظام اسلامی

  رویش درآمدی برکارآمدی نظام اسلامی

  با نگاهی گذرا به مجموعه اقدامات و تلاشهایی که در جهت محرومیت زدایی و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف درطول حیات پربرکت نظام جمهوری اسلامی، صورت گرفته است و مقایسه وضعیت کشور با قبل ازپیروزی انقلاب ، هر ناظر منصفی به حرکت پیگیر و مستمر انقلاب اسلامی در راستای محرومیت زدایی از چهره کشور و تحقق کشوری پیشرفته و توسعه یافته اذعان خواهد نمود به ویژه اگر بدانیم که این اقدامات و پیشرفت ها با وجود دشمنی ها و کارشکنی های قدرت های بزرگ وتحمیل جنگ و تحریم ها صورت گرفته است.

  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • انقلاب اسلامی چالشها و بحرانها

  انقلاب اسلامی چالشها و بحرانها

  در این کتاب، در دو بخش "گفت و گوها "و "مقالات"، چالش‌ها و بحران‌های انقلاب اسلامی بحث و بررسی می‌شود .در بخش اول، انقلاب اسلامی و نسل دوم، تمدن‌سازی انقلاب اسلامی، وفاق سیاسی در جمهوری اسلامی و تئوری انقلاب اسلامی در مصاحبه با صاحب الزمان و اندیشمندان به بحث گذاشته شده است .در بخش دوم نیز مقالاتی در حوزه آسیب‌شناسی انقلاب در عصر تاویل، مسئله عادی شدن در انقلاب اسلامی، انقلاب و گسست اجتماعی، آسیب‌های انقلاب از منظر استاد مطهری و هفت نظریه درباره اصلاحات، فراهم آمده است . گفت و گوها با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دکتر فرهنگ رجایی، دکتر داود فیرحی، و دکتر عماد افروغ است .

  ۱۳,۰۰۰ ريال
 • آشنایی با انقلاب اسلامی ایران

  آشنایی با انقلاب اسلامی ایران

  این کتاب متن درسی جدیدی است که برای درس ریشه های انقلاب اسلامی، توسط آقای دکتر جواد منصوری تدوین و از سوی دانشگاه معارف منتشر شده است. این متن که براساس سرفصل های مصوب درس ریشه های انقلاب اسلامی تهیه شده و توجه خاصی به ماهیت فرهنگی انقلاب دارد، در ۴ بخش تدوین یافته است. در بخش اول به بررسی تحولات سیاسی ایران از ورود استعمار تا اشغال ایران در جنگ جهانی دوم پرداخته، در بخش دوم، اشغال ایران و پیامدهای آن و تحولات دوران پهلوی دوم مورد بررسی قرار گرفته، در بخش سوم، تحولات ایران از آغاز نهضت و نیز تلاش های گروه های مختلف برای پیروزی انقلاب مد نظر است و بخش پایانی به تحولات سال ۱۳۵۶، شکل گیری جمهوری اسلامی و تحولات بعد از آن پرداخته است.

  ۷۵,۰۰۰ ريال