دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

سیاسی    (۳۵۵ کالا موجود است.)

 • رفتار انتخاباتی در ایران (الگوها و نظریه ها)

  رفتار انتخاباتی در ایران (الگوها و نظریه ها)

  در باب چگونگی رفتار انتخاباتی و رای دادن که یکی از مهم ترین نمادهای رشد سیاسی است، نظریات گوناگونی وجود دارد که شامل سه جریان و الگوی عمده روان شناختی می شود: ۱/ الگوی جامعه شناسانه تحلیل رفتار رای دهندگان؛ ۲/ الگو و نظریه روانی سیاسی در تحلیل رفتار انتخاباتی؛ و ۳/ تحلیل اقتصادی (منفعت محور) از رفتار رای دهندگان. علی دارابی، با بهره گیری از تلفیق الگوها و با دوری جستن از شیوه های پژوهشی سنتی و به استناد سنجش های عمومی و تحلیل های میدانی، عناصر و عوامل تاثیرگذار بر چگونگی و میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری را بررسی کرده است. به باور وی، تحلیل الگوی جامعه شناختی و روانی، سیاسی از اهمیت و ارزش بیشتری نسبت به الگوهای دیگر برخوردار است. تحقیق دارابی از لحاظ نوآوری و به روز بودن موضوع تحقیق، عرضه چارچوب علمی مستقل، و رعایت نظم و انسجام موضوعی ممتاز است و نتایج و کاربرد مفیدی دارد.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • بیداری اسلامی

  بیداری اسلامی

  مجموعه حاضر در حوزه اندیشه سیاسی و تاریخ فکری جهان اسلام با موضوع بیداری اسلامی است.این کتاب در چهار بخش کلی به بررسی چهار موج بیداری اسلامی پرداخته است. ویژگی هر یک از این امواج به شرح زیر است: موج اول دفاع علیه هجوم نظامی استعمار است. در موج دوم حرکت نهضت های اسلامی به سمت بازسازی درونی خود و در موج سوم عمده نهضت ها، نهضت های سیاسی، فرهنگی علیه استعمار هستند و بالاخره موج چهارم نظام ساز هستند.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • نهضتهای اسلامی در صد ساله اخیر
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • نهضتهای اسلامی و انقلاب اسلامی
  ۷,۰۰۰ ريال
 • کارنامه بیست ساله

  کارنامه بیست ساله

  ضرورت حضور ولایت فقیه در عصر غیبت موضوعی است که بارها و بارها با استدلال‌های عقلی و نقلی و با استناد به مبانی نظری انجام گرفته است. مباحث و استدلال‌هایی که هرچند مفیدند اما در حد تئوری‌ باقی می‌مانند؛ حال آنکه اگر پذیرش ولایت فقیه و به کار گیری آن به شیوه عملی در یک جامعه وجود داشته و مورد بررسی قرار گیرد، نتایج حاصله بسیار ارزشمندتر خواهد بود. لذا، اکنون که بیش از ۲۰ سال از اجرای اصل ولایت فقیه در کشور ما می‌گذرد، میزان توفیق آن را به شکل عملی می‌توان در جامعه مشاهده نموده و مورد نقد و بررسی قرار داد. کتاب حاضر با رویکردی عملی به این موضوع سعی دارد به دو پرسش پاسخ بدهد. اول اینکه کارکرد ولایت فقیه در کشور ما مثبت بوده و یا منفی؟ و دیگری اینکه نسبت نظام سیاسی اسلام با نظام سیاسی استبدادی و نظام سیاسی دموکراتیک چیست و به کدامیک نزدیک‌تر است؟

  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • فلسفه سیاسی اسلام
  ۶۳,۰۰۰ ريال
 • معجزات و کرامات نبرد (الوعد الصادق)
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • احزاب و گروههای سیاسی
  موجود نیست
 • انرژی هسته ای در ایران ابعاد حقوقی

  انرژی هسته ای در ایران ابعاد حقوقی

  کتاب انرژی هسته ای در ایران- ابعاد حقوقی به نویسندگی عبدالله عصاره توسط انتشارات کانون اندیشه جوان منتشر شده است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال