دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تحلیل سیاسی    (۱۳۲ کالا موجود است.)

 • بیداری اسلامی

  بیداری اسلامی

  مجموعه حاضر در حوزه اندیشه سیاسی و تاریخ فکری جهان اسلام با موضوع بیداری اسلامی است.این کتاب در چهار بخش کلی به بررسی چهار موج بیداری اسلامی پرداخته است. ویژگی هر یک از این امواج به شرح زیر است: موج اول دفاع علیه هجوم نظامی استعمار است. در موج دوم حرکت نهضت های اسلامی به سمت بازسازی درونی خود و در موج سوم عمده نهضت ها، نهضت های سیاسی، فرهنگی علیه استعمار هستند و بالاخره موج چهارم نظام ساز هستند.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • احزاب و گروههای سیاسی
  موجود نیست
 • انرژی هسته ای در ایران ابعاد حقوقی

  انرژی هسته ای در ایران ابعاد حقوقی

  «سال های بنفش» رمانی است که رویدادهای سیاسی قبل و بعد از انقلاب را درباره یک خانواده شهرستانی روایت می کند. نویسنده در این کتاب به فعالیت گروه های سیاسی در سال های پیش از انقلاب و پس زمینه ای از ریشه ها و نحوه ی شکل گیری آن در ایران بعد از خرداد ۱۳۴۲ تا اوایل پیروزی انقلاب می پردازد. به گفته ی این داستان نویس، درباره انقلاب اسلامی و ریشه های آن کم تر رمانی برای بزرگسالان نوشته شده و در این زمینه احساس خلا وجود دارد. این کتاب، با نگاه به دوران قبل از انقلاب اسلامی - محدوده زمانی سال های ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۶ منتشر شده است. نویسنده در این رمان، به مبارزات گروه های سیاسی با رژیم طاغوت پرداخته و درانعکاس داستانی آنچه در آن دوره گذشته، کوشش کرده است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • کالبد شکافی فتنه ۸۸
  ۲۲,۰۰۰ ريال
 • شورش اشرافیت بر جمهوریت

  شورش اشرافیت بر جمهوریت

  گزیده: این کتاب از نخستین کتاب هایی است که به موضوع انتخابات دهم ریاست جمهوری و حوادث پس از آن می پردازد. در ۹ فصل تشکیل دهنده این کتاب، تلاش شده است ریشه های ایدئولوژیک، سیاسی و اجتماعی حوادث پس از انتخابات بررسی شود. فصل نخست این کتاب به بررسی ایدئولوژی منازعه جوی به کار رفته در جریان فتنه می پردازد. در این فصل به راهبرد های سیاسی جبهه دوم خرداد در طول دهه گذشته اشاره می شود و به تبیین ارتباط آن ها با تولید خشونت سیاسی در سطوح مختلف جامعه و حکومت پرداخته شده است. فصل دوم درباره شرایط حاکم بر جبهه دوم خرداد در پیش از انتخابات و به فرایند دستیابی این جبهه به گزینه میرحسین موسوی نظر دارد. فصل سوم به راهبرد تبلیغاتی جبهه دوم خرداد و گفتمان انتخاباتی موسوی می پردازد. در فصل چهارم گفتمان سیاسی احمدی نژاد از انتخابات نهم تا دهم ریاست جمهوری بررسی شده است. فصل پنجم هم به تحلیل گفتمانی نتیجه انتخابات دهم ریاست جمهوری می پردازد. در فصل ششم به استناد ۱۱ دلیل نشان داده شده است که جریان آشوب آفرین پس از انتخابات خود به سلامت انتخابات آگاه بوده است و با علم به سلامت انتخابات دست به اغتشاش زده است. لذا در فصل هفتم به اهداف اصلی مورد نظر جریان فتنه پرداخته شده است و به طور عمده از «انقلاب مخملی» مورد نظر «رادیکالیسم سبز» سخن گفته شده است. فصل هشتم نیز به رفتار شناسی بازیگران خارجی حوادث پس از انتخابات می پردازد و از ائتلافی سه ضلعی میان بازیگران داخلی (تجدید نظر طلبان)، بازیگران خارجی و اپوزیسیون سخن می گوید. در انتهای کتاب و در فصل نهم نیز به دلیل آن که جریان فتنه پس از انتخابات با هدایت ها و راهبری های رهبر معظم انقلاب شکست خورده است به بیان اقدامات و مواضع ایشان می پردازد.

  ۴۳,۰۰۰ ريال
 • انتخاب دشوار: سالهای بحرانی در سیاست خارجی آمریکا
  ۲۸,۰۰۰ ريال
 • کالبد شکافی فرهنگی فتنه ۸۸
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • زنجیره ای ها
  ۱۰۸,۰۰۰ ريال
 • سیر تدوین و تصویب قانون اساسی ایران

  سیر تدوین و تصویب قانون اساسی ایران

  پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قانون اساسی سابق به علت تفاوت ذاتی و جوهری با مبانی و اصول نظام انقلابی و اسلامی نمی توانست مبنای کار قرار گیرد. از این رو رهبران انقلاب به فکر تدوین قانون اساسی جدید افتادند و بدین ترتیب قانون اساسی جدید در دستور کار قرار گرفت. بررسی سیر تدوین و تصویب قانون اساسی به منزله ی مطالعه ی بسیاری از جریانات، اندیشه ها، اقدامات و تحولات یک ساله ی نخست پیروزی انقلاب اسلامی است که برای روشن شدن موضع گیری گروه های مختلف درباره ی تدوین قانون اساسی بسیار ارزشمند است. نگارنده در این پژوهش با اتکا به منابع مختلف، زمینه های تاریخی به وجود آمدن قانون اساسی، مبانی و منابع قانون اساسی جمهوری اسلامی و دیدگاه ها و مواضع شخصیت ها و احزاب و گروه های سیاسی را درباره ی قانون اساسی بررسی کرده است.

  ۱۶,۰۰۰ ريال