دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

جنبش های اسلامی و آزادیخواه    (۱۰۳ کالا موجود است.)

 • اویس خمینی: جنبش الحوثی یمن و دیدگاههای شهید حسین الحوثی

  اویس خمینی: جنبش الحوثی یمن و دیدگاههای شهید حسین الحوثی

  این کتاب نتیجه تلاشی متواضعانه است برای نشان دادن گوشه ‏ای از ریشه ‏های پیدایش جنبش شیعیان یمن و تبیین برخی دیدگاه‏ها و مواضع این شهید بزرگوار.» این کتاب در دو بخش «آشنایی با جنبش الحوثی و تحولات یمن» و «دیدگاههای شهید حسین الحوثی» تنظیم و تدوین شده است. جنبش شیعیان یمن و جنگ ششم صعده (گفتاری از حجت الاسلام غریب رضا)، تاریخ و اندیشه گروه الحوثی (گفتگو با حجت الاسلام غریب رضا)، جنبش شیعیان یمن و جنگ ششم صعده (گفتگو با دکتر عصام العماد، محقق یمنی)، همراه با رهبر تاسیس کننده جنبش الحوثی (نوشتاری از قاسم ابوعواضه) و آشناسس با مواضع جنبش شیعیان یمن (نوشتاری از محمد بدرالدین الحوثی) بخش اول کتاب را تشکیل می دهند و در بخش دوم، چهار سخنرانی شهید حسین الحوثی که تبیین کننده دیدگاه های این متفکر انقلابی و دلباخته یمنی امام خمینی رحمه الله علیه می آید. عبرت های عاشورا، ولایت اسلام یا ولایت یهود و آمریکا؟!، هیچ کس در برابر خدا عذری ندارد و ولایت اسلام و اهل بیت علیهم السلام، نه ولایت یهود عناوین گفتارهای این شهید است.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • اخوان المسلمین
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • حرکت اسلامی فلسطین

  حرکت اسلامی فلسطین

  بدون تردید فلسطین که ما اکنون درصدد بررسی تاریخ مبارزات اسلامی آن هستیم در نزد مسلمانان از مقدس ترین و گرامی ترین اماکن اسلامی به شمار می رود. این سرزمین زادگاه و خاستگاه پیامبران الهی است. مسجد الاقصی، نخستین قبله گاه مسلمین و معراج گاه پیامبر اسلام و سومین حرم شریف، در این منطقه قراردارد. بدین ترتیب درمی یابیم که دینداری در بین مردم فلسطین از احساسات و عواطف اصیل و فطری مایه میگرفته است و تا آن زمان اوایل قرن بیستم هنوز آثار تفکرات گوناگون غربی در میان مردم ظاهر نشده بود. اما چون دینداری مردم بر شالوده بینش و درک علمی استوار نبوده، بسیاری از خرافات و جهالت ها در افکار توده ها رخنه کرده بود. برای ملت فلسطین امکان رویارویی با سیل فزاینده اندیشه های گوناگون که در آغاز قرن بیستم این سرزمین اسلامی را مورد تهاجم فرهنگی و تحت الشعاع خود قرار داده بود، بسادگی میسر نگردید. در حقیقت با وجود برخورداری « فلسطین» از چنان حرمت و منزلتی که در آغاز به آن اشاره کردیم، این سرزمین از ابتدای قرن بیستم تاکنون، همواره بهشکل جولانگاه نیروهای استعمارگر غرب درآمده و شاهد جنایات هولناک و بی سابقه ای در این دوره از تاریخ بشریت بوده است. در واپسین روزهای پایانی جنگ جهانی اول، انگلیسی های اشغالگر و متجاوز نخستین گامهای عملی در راه اشغال و غصب فلسطین و آواره کردن ساکنین اصلی آن و جدا سازی این خطه از پیکره امت اسلام را برداشتند. از آن پس صفحه سیاهی در تاریخ فلسطین گشوده شد. ولی مردم فلسطین لحظه ای در مقابله و رو در رویی با انگلیسی ها و اشغالگران درنگ نکردند و به گواهی اکثر مورخین خارجی، ماهیت مبارزات ملت فلسطین از همان آغاز رنگ اسلامی به خود گرفت و اگر چه فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر نهاده و حتی گاهی به ظاهر از خط مشی اسلامی دور شده، ولی به طور کلی مسیر اصلی مبارزات در صراط اسلام بوده است. این حقیقت را همگان باور دارند و تاریخ نگاران و محققان به تداوم پیوند عمیق توده های فلسطین با اسلام اعتراف دارند. این پدیده را میتوان با توجه به مراحل مختلف تاریخ مبارزات اسلامی ملت فلسطین در چند دوره مورد ارزیابی و بررسی قرار داد: دوره نخست: مرحله تاریخی سالهای ۱۹۱۷ تا ۱۹۲۹ م و ماهیت اسلامی قیامهای ۱۹۲۰، ۱۹۲۱ و ااا ۱۹۲۹/ دوره دوم: مرحله تاریخی سالهای ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۹ و ظهور شیخ عزالدین قسام و پیدایش حرکت «اقسامیون» هوا داران قسام و آثارآن در رویدادهای انقلاب بزرگ فلسطین. دوره سوم: مرحله تاریخی سالهای ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۸ و پیدایش جنبش اخوان المسلمین و نقش این سازمان او هواداران قسام در جنگ فلسطین. دوره چهارم: مرحله سخت و دردناک از سال ۱۹۴۸ تا ۱۹۶۷ و اوضاع سیاسی فلسطینی در بحران جنگ و پس از آن. دوره پنجم: حرکتهای اسلامی معاصر از ۱۹۶۷ به بعد و موضع اخوان المسلمین در قبال مسئله افلسطین؛ نقش حرکت اسلامی « حماس» و« جهاد اسلامی فلسطین».

  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • جنبش های اسلامی معاصر شمال آفریقا
  ۹۳,۰۰۰ ريال
 • نهضتهای اسلامی در صد ساله اخیر

  نهضتهای اسلامی در صد ساله اخیر

  بیش از هزار سال است که اندیشه ی اصلاح در میان مسلمین وجود داشته و حتی جنبش های اصلاحی بسیاری نیز در ابعاد مختلف فکری و اجتماعی به وقوع پیوسته است. در این کتاب پس از آن که از نهضت های اسلامی صد ساله ی اخیر و رهبران آنها مباحثی مطرح شده، اهداف کلی همه ی نهضت های اسلامی بیان گردیده است. همچنین نهضت اسلامی ایران را بزرگترین نهضت اصلاحی معرفی و به بررسی ماهیت، هدف و رهبری نهضت پرداخته شده است. که ضمن معرفی آثار امام خمینی(ره) ایشان را به مصداقق روایت معرفی می کند. در بخش دیگر شرایط موفقیت مصلح بیان شده است. مهمترین بخش این کتاب، بحث آفات نهضت است که مباحث آن به اختصار چنین است: نفوذ اندیشه های بیگانه. تجدد گرایی افراطی. ناتمام گذاشتن نهضت. رخنه ی فر

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • نهضتهای اسلامی و انقلاب اسلامی

  نهضتهای اسلامی و انقلاب اسلامی

  گزیده: این کتاب به قلم دکتر کلیم صدیقی است که درباره ی جایگاه انقلاب اسلامی ایران در میان نهضت های اسلامی معاصر و تحولات پس از انقلاب در این نهضت ها اشاره دارد.

  ۷,۰۰۰ ريال
 • معجزات و کرامات نبرد (الوعد الصادق)
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • حزب الله
  ۲۶,۰۰۰ ريال
 • حزب الله لبنان
  ۱۴۰,۰۰۰ ريال