دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

جنبش های اسلامی و آزادیخواه    (۱۰۳ کالا موجود است.)

 • جایگاه فلسطین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

  جایگاه فلسطین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

  موضوع کتاب حاضر، بررسی مواضع «جمهوری اسلامی ایران» در قبال «فلسطین» است. این اثر، با هدف پاسخ گویی به این پرسش اصلی که «فلسطین از چه جایگاهی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است؟» تدوین شده است. نگارنده، در این راستا علاوه بر شرح تاریخ مناسبات «جمهوری اسلامی ایران » و «فلسطین» سعی دارد تا با استفاده از ابزار نظری موجود در رشته روابط بین الملل، استدلالی علمی و در خور در مورد چرایی این مناسبات ارائه کند. کتاب، مشتمل بر چهار فصل است. در فصل اول، پارادایم سازه انگاری بررسی شده و سعی گردیده، چارچوبی تئوریک برای فهم بهتر مواضع «جمهوری اسلامی ایران» در مورد «فلسطین» ارائه شود. در فصل دوم، با تحلیل مبانی و اصول سیاست خارجی ایران و تبیین هویتی آن محذورات و مقدرات سیاست خارجی کشور در سه محیط داخلی، منطقه ای و بین المللی تبیین و یک الگوی مطالعاتی برای بررسی سیاست خارجی ایران در قضیه فلسطین ارائه شود. فصل بعدی، به مرور تاریخی مواضع «جمهوری اسلامی ایران» در مورد «فلسطین» اختصاص دارد و در فصل چهارم، جایگاه «فلسطین» در سیاست خارجی ایران در چارچوب دو بخش ایدئولوژیک و استراتژیک بررسی شده است.

  ۵۱,۰۰۰ ريال
 • بچه های فلسطین

  بچه های فلسطین

  در کتاب «بچه های فلسطین»، هر داستان یک شخصیت کودک دارد، کودکی که قربانی حوادث و رویدادهای سیاسی است اما با وجود این برای به دست آوردن آینده ای روشن در مبارزه ها مشارکت می کند. همانند رمان های دیگر کنفانی، این داستان ها بر جبران وضعیت گذشته وطن گمشده به طور عملی تاکید می کنند و در عین حال با چنان استعدادی نگارش یافته اند که برای تمام جهانیان جذاب است. بر مبنای این گزارش، از جمله عناوین داستان های کتاب «بچه های فلسطین» می توان به «هدیه برای تعطیلات»، «نامه ای از رام الله»، «تفنگ ها در اردوگاه» و «ابوالحسن در کمین یک خودروی انگلیسی است»، اشاره کرد. فضاسازی ها و ترسیم فضاها در این مجموعه از داستان ها یکی از نقاط مثبت و شاید امتیازهای منحصر به فرد نویسنده باشد، به طوری که در مسیر مطالعه داستان ها احساس هم زاد پنداری با شخصیت ها به وجود می آید و در بخش هایی که از کودکان به طور مستقیم حرف زده می شود و نگاه شان به طور ناخواسته مخاطب این کودکان را با کودکان اطرافش همسان سازی و حتی بررسی می کند.

  ۴۶,۰۰۰ ريال
 • لبیک یا حسین: گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله

  لبیک یا حسین: گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله

  محمد رضا زائری در مقدمه کتاب می نویسد : «در میان گفتارهای حسینی سید حسن نصرالله، از همه مشهور تر و حماسی تر سخنرانی او در راهپیمایی کفن پوشان «مسیره الاکفان» است که به عبارت «لبیک یا حسین» شناخته می شود و همه او را در حالی که خود نیز کفن پوشیده بود و با حالتی حماسی و به یاد ماندنی شعار «لبیک یا حسین» را معنا می کرد به خاطر دارند. آشکار است که حس و حال بی نظیر و تکرار ناشدنی آن سخنرانی و فضای روانی و احساسی آن محیط را در قالب عبارات و کلمات نمی توان بیان کرد... انتشارات خیمه به عنوان ناشر تخصصی در حوزه عاشورا و مناسک آیینی از چند سال پیش قصد داشت به جهت اهمیت این موضوع و ارزش خاص سخنان عاشورایی دبیر کل حزب الله لبنان بخش هایی از این گفتارها را به زبان فارسی منتشر کند و خوشبختانه سر انجام این کار سامان یافت.» سید حسین مرکبی که ترجمه و گردآوری این سخنرانی ها را بر عهده داشته در بخش مقدمه مترجم می نویسد: « اگر حالا که این کتاب را دست گرفته اید محرم نزدیک است؛ توصیه می کنم امسال و سال های بعد سخنرانی شب عاشورای ایشان را از دست ندهید ... »

  ۱۴۰,۰۰۰ ريال
 • این نقشه جعلی است

  این نقشه جعلی است

  کتاب «این نقشه جعلی است»، مروری بر تاریخ فلسطین از آغاز تا امروز است. این اثر، مشتمل بر چهار فصل کلی می باشد که عناوین آن ها عبارتند از: سرزمین پیامبران، فلسطین یک کادوی ناقابل، جغرافیایی کوچک برای تاریخ بزرگ، تاکتیکی به نام صلح. در فصل اول که روایت تاریخ فلسطین از ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا سال ۱۳۰۰ میلادی (رنسانس) می باشد، مطالبی با این عناوین به چشم می خورد: تجار پشم قرمز، یهود یا بنی اسرائیل، حکومتی درون حکومت، یهودیان در اورشلیم، دوستان نفرت انگیز و بازسازی پله های معراج. فصل دوم، بیان گر سال های ۱۳۰۰ تا ۱۹۴۸ میلادی می باشد و عناوین: خدمت رنسانس به یهود، جهان را به ما بسپارید، من متهم می کنم، سال آینده در اورشلیم، اخراج هرتزل از کاخ سلطنتی، نفوذ در امپراطوری، تفرقه بینداز و حکومت کن، یک کادوی ناقابل، انگلیسی های نجیب، ستون پنجم انگلیس و قدرت های قیم را در خود جای داده است. در فصل سوم، تاریخ فلسطین از سال ۱۹۲۰ تا ۱۹۶۷ میلادی را می خوانیم و شامل این عناوین می باشد: مبارزه شروع می شود، صاحبخانه جعلی، اعراب ساده دل و نیرنگ انگلیس، ندبه از آن ماست، یک قدم تا پیروزی، خیانت دوستان عرب، کتاب سفید از دولتی سیاه، هیتلر در خدمت صهیونیست، نازی های جدید، راکفلرها غسل تعمید می کنند، هدیه ۸/۵ میلیون دلاری، واژه جدیدی به نام اسرائیل، قرارداد صلح یا سند رسمیت، فلسطین در تهاجم دوست و دشمن، دولت های عربی و تهاجم همه جانبه، امیدهای واهی، ۱۶ سال برنامه ریزی برای یک حمله و چه کسی جنگ را آغاز کرد. فصل آخر که به بررسی تاریخ این منطقه از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۰ میلادی می پردازد، مشتمل بر عناوین: دوران طلایی قهرمانان، تاکتیکی به نام صلح، صلح نامه یا کارت امنیت اسرائیل، سپتامبر سیاه، مبارزه مکتبی به جای ناسیونالیسم عربی، مکانیزم فریب در صلح خاورمیانه و آغاز هزاره سوم: انتفاضه اوج می گیرد. در انتهای کتاب نیز چند عکس به همراه نقشه های مختلف از فلسطین و مناطق اشغال شده وحود دارد.

  ۱۶,۰۰۰ ريال
 • اسلام و صلح جهانی
  ۸۱,۲۵۰ ريال
 • شیعه و سنی غوغای ساختگی

  شیعه و سنی غوغای ساختگی

  گزیده: این کتاب تلاش می کند که به غوغاهای ساختگی که به منظور ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی و محدود کردن شیعه می انجامد، پاسخ دهد. در مقدمه این کتاب که به قلم سید هادی خسروشاهی با عنوان استمرار توطئه نوشته شده، آمده است: شکست طرح های مبتنی بر مخدوش کردن هویت اسلامی انقلاب ایران که تلاش های بی نتیجه دشمنان جهت منحرف کردن سمت گیری اسلام انقلابی را در پی داشت موجب شد تا نیروهای کفر و ارتجاع عرب، محدود کردن انقلاب و حرکت اسلامی را به مرزهای جغرافیایی به عنوان هدف مقطعی جدید خود منظور کنند. این کتاب شامل فصل هایی با عنوان شیعه و سنی غوغای ساختگی و موضع گیری علمای جهان اسلامی درباره تشیع، به همراه فهرست احزاب و مراکز فرهنگی، فهرست اعلام و اماکن به چاپ رسیده است. دکتر شقاقی که در اردوگاه فلسطینی رفح به دنیا آمده بود ۲ بار توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و زندانی شد و پس از زندان به لبنان تبعید شد، در آن جا به تبیین ایدئولوژی اسلامی و تحکیم پایه های جهاد اسلامی پرداخت. وی در پایان عمر توسط ایادی صهیونیسم به شهادت رسید.

  موجود نیست
 • حرکت اسلامی سودان، تاریخ و اهداف از آغاز تا کنون
  موجود نیست
 • حرکت اسلامی معاصر الجزایر سرزمین قهرمانان اسلامی
  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • حرکت های اسلامی معاصر
  ۷۰,۰۰۰ ريال