دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

جنبش های اسلامی و آزادیخواه    (۱۰۳ کالا موجود است.)

 • بیداری اسلامی در تونس و رشد الغنوشی
  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • مبادی اسلام و برنامه انقلاب اسلامی
  ۱۲۰,۰۰۰ ريال
 • سید جمال الدین اسد آبادی و بیداری مشرق زمین

  سید جمال الدین اسد آبادی و بیداری مشرق زمین

  این کتاب مجموعه‏ ای از سی مقاله تحقیقی استاد طباطبایی است که به مناسبت‏های مختلف راجع به سید جمال ‏الدین اسدآبادی در طی چهل سال نوشته شده و در مطبوعات کشور اعم از روزنامه و مجله به تدریج انتشار یافته است. این کتاب از چهار مقدمه و پنج فصل تشکیل شده است، استاد خسروشاهی در دو مقدمه اول به معرفی محیط طباطبایی و چگونگی تدوین نشر این کتاب می‏ پردازد و سپس استاد محیط طباطبایی در دو نوشتار، به علت نگارش مقالات این کتاب و پرداختن به سید جمال‏ الدین اسدآبادی می‏ پردازد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • زندگی و مبارزات سید جمال الدین اسد آبادی
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • ایدئولوژی سیاسی حماس دیدگاه عامه مردم

  ایدئولوژی سیاسی حماس دیدگاه عامه مردم

  «میکل اروینگ ینسن» نویسنده این اثر، پژوهش های غربی در زمینه جنبش های اسلام را ناکافی می داند. او می کوشد، ضمن رویکرد جدیدی که عنوان «تاریخ از پایین» را برای آن برگزیده است، به واکاوی نقش حماس در تحولات فلسطین بپردازد. نویسنده کتاب «ایدئولوژی سیاسی حماس: دیدگاه عامه مردم» می خواهد، «مشروعیت کارکردی» حماس را، در پرتو حضور و فعالیت این جنبش در نهادهای مدنی فلسطین، بررسی کند به نوعی فرضیه نویسنده این است که حماس با آگاهی از موانع و محدودیت هایی که در سرزمین فلسطین وجود دارد، می کوشد با آموزش مسلمانان ناب، نفوذ اجتماعی خود را در میان فلسطینی ها افزایش دهد، و در بلند مدت به اهداف خود برسد. نویسنده، با استفاده از روش تحقیق میدانی در سال ۱۹۸۸، عملکرد حماس را در «باشگاه ورزشی جماعت اسلامی» و «دانشگاه اسلامی غزه» بررسی کرده است. از نظر وی حماس با الگوگیری از اخوان المسلمین مصر، فعالیت خود را در عرصه نهادهای مدنی هدفمند کرده و در این راه موفقیت های بسیار زیادی کسب کرده است. وی به طور غیرمستقیم استدلال می کند که این نهاد در ادبیات تشکیلات خودگردان فلسطین، رژیم صهیونیستی و غرب با عنوان «زیر ساخت های تروریستی» تحلیل می شود. کتاب «ایدئولوژی سیاسی حماس: دیدگاه عامه مردم» به دلیل رویکرد جدید و واقع بینانه در تحلیل حماس، کتاب بسیار مفیدی است، البته نویسنده به رغم تلاش فراوان در رعایت اصل بی طرفی در پژوهش، در برخی موارد ناخودآگاه تحت ثاثیر تحلیل گران غربی قرار گرفته است؛ برای مثال او عملیات تدافعی و شهادت طلبانه حماس را اقدامات انتحاری، می نامد. یکی دیگر از نقاط ضعف کتاب «ایدئولوژی سیاسی حماس: دیدگاه عامه مردم» این است که برخی از نتایج به دست آمده، با داده های پژوهش مطابقت ندارد، همچنین کتاب «ایدئولوژی سیاسی حماس: دیدگاه عامه مردم»، رویکرد جدیدی برای تحلیل اقدامات حماس و نقش آن در فلسطین ارائه می دهد که برای سیاست گذاران و علاقه مندان به مسائل خاورمیانه و فلسطین، مناسب است. کتاب «ایدئولوژی سیاسی حماس: دیدگاه عامه مردم» در شش فصل نظیر «اسلام گرایی در فلسطین و جست وجو برای اسلام ناب»، «بافت فضا»، «برداشت اسلام گرایان از اسلام»، «فوتبال و اسلام گرایی در نوار غزه»، «دانشگاه اسلامی در غزه، دانشجویان و اسلام گرایی» و نتیجه گیری» است. ضمیمه این اثر نیز به بخش هایی نظیر »نکاتی چند در خصوص تحقیق میدانی»، «انتخاب موسسات جامعه مدنی»، «اخذ مجوز ورود به محل پژوهش»، «اجرای تحقیق میدانی»، «باشگاه فوتبال اسلامی: بنیاد جماعت اسلامی نادی» و «دانشگاه اسلامی غزه» مربوط می شود.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • شیعیان تانزانیا
  ۶۲,۰۰۰ ريال
 • نصرت خدا (تجلی بیداری اسلامی)

  نصرت خدا (تجلی بیداری اسلامی)

  روز ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۸۹ بود که رهبرمعظمانقلاب به مناسبت ایام حج، در پیامی به ملت های مسلمان، «فردا»ی متفاوتی را برای جهان اسلام نوید دادند: گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید می دهد… امروز برخلاف سی سال پیش، رژیم صهیونیستی دیگر یک هیولای شکست ناپذیری نیست؛ برخلاف دو دهه پیش، امریکا و غرب تصمیم گیران بی چون و چرا در خاورمیانه نیستند… و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق یابی روزافزون است. هرچند، این دیدگاه امیدوارانه -و تیزبینانه- در تمام طول ۲۲ سال زعامت ایشان بر جهان اسلام به خوبی دیده می شد،[۱] اما این بار تفاوت در این بود که پس از این جملات، ایشان رسما آغاز «جهاد» را از سوی ملت های مسلمان و آزاده جهان و بویژه خواص و نخبگان را نوید می‏دادند: این اوضاع امیدبخش و حامل بشارت، باید ما ملت های مسلمان را از سویی مطمئن تر از همیشه، به سوی آیندۀ مطلوب به پیش براند و از سوی دیگر با درس ها و عبرت های خود، هشیارتر از همیشه نگهدارد. این «خطاب عمومی»، بی گمان علمای دینی و رهبران سیاسی و روشنفکران و جوانان را بیش از دیگران، متعهد می سازد و از آنان «مجاهدت و پیشگامی» مطالبه می کند. در عین حال، رهبر معظم انقلاب با اشاره به آیۀ ۱۱۰ سورۀ آل عمران، این مطالبه را خطابی از سوی خدای متعال به «امت اسلامی» و وجه امتیاز و برتری این امت نسبت به امم دیگر مطرح کردند، قرآن کریم، رسا و زنده، ما را مخاطب می سازد: «کنتم خیر امه اخرجت للناس تامرون بالمعروف وتنهون عن المنکر وتومنون بالله». البته با تفسیر متفاوت و بدیعی که از «امر به معروف و امر به منکر» در این بیان، ارائه فرمودند: امت اسلامی در این خطاب عزتمند، پدیدآمده برای بشریت است. هدف از پیدایش این امت، نجات بشر و خیر بشر است.وظیفۀ بزرگ آن هم، فرمان دادن به نیکی و بازداشتن از بدی و ایمان راسخ به خداست. هیچ «معروفی» برتر از نجات ملت ها از چنگال قدرت اهریمنی استکبار و هیچ «منکری» زشت تر از وابستگی و خدمت به مستکبران نیست. نکتۀ مهم و لازم به توجه، اینجاست که بیش از یک ماه از این مطالبه و هدایت صریح «ولی امر مسلمین جهان» نگذشته بود -یعنی ۲۴ آبان ماه تا ۲۶ آذر ماه ۱۳۸۹- که قیام‏های اسلامی و مردمی، یکی پس از دیگری در کشورهای مختلف منطقه آغاز گردید. این کتاب به بررسی این رخداد عظیم و نحوه شکل گیری ان و سخنان بزرگان در این باره می پردازد.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • امواج بیداری
  ۱۲,۰۰۰ ريال
 • آینده نگری بیداری اسلامی
  ۱۲,۰۰۰ ريال