دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

نظامهای اقتصادی    (۰ کالا موجود است.)

 • سرور زنان جهان ام المومنین حضرت خدیجه کبری (علیه السلام)

  سرور زنان جهان ام المومنین حضرت خدیجه کبری (علیه السلام)

  کتاب سرور زنان جهان ام المومنین خدیجه کبری سلام الله علیها به قلم اکرم السادات هاشمی نژاد از سوی مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم به چاپ رسیده است. این کتاب که به جهت تبیین شخصیت بزرگ بانوی اسلام تالیف شده است ۳ بخش کلی دارد که شامل خدیجه طاهره سلام الله علیها پیش از بعثت، خدیجه کبری سلام الله علیها پس از بعثت و مناقب خدیجه کبری سلام الله علیها می شود. مولف کتاب در بخش مقدمه آورده است: شناختن و شناسانیدن شخصیت های بزرگ اسلامی گامی ضروری در جهت تقویت و تحکیم مبانی اسلام است، به ویژه، در دنیای امروز که با بزرگ نمایی شخصیت های کاذب، الگوهای نامناسبی برای جوانان، زنان، مردان و خانواده ها ارائه می گردد؛ ضرورت شناخت و ارائه اسوه های شایسته برای تمام انسان ها به ویژه مسلمانان، بیش از پپش محسوس گردیده است. اگر روش و منش اولیاء الهی را جزء به جزء بررسی نماییم و عملکرد و واکنش ایشان را در هر برهه و صحنه ای از زندگانی ایشان تبیین کنیم، امکان تبعیت و پیروی از ایشان برای عموم افراد سهل تر خواهد گردید. در بخش دیگری از مقدمه هاشمی نژاد می خوانیم: یکی از چهره های درخشان اسلام، حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها، سیده نساءالعالمین، ام المومنین، همسر پیامبر گرامی اسلام(ص) و مادر حضرت زهرای اطهر می باشد. ایشان در دوره های مختلف زندگانی خویش، از جوانی تا ازدواج و تشکیل خانواده، با حضور در صحنه های مختلف اجتماعی، الگوهای عملی فراوان برای مسلمانان به یادگار گذاشته اند، اما به دلایل مختلف بسیاری از فضائل و مناقب آن حضرت همچنان پنهان مانده است. در بخشی از این کتاب با عنوان«خدیجه کبری سلام الله علیها الگویی تکرار ناپذیر» آمده است: امروزه، در عصر علم و صنعت و اطلاعات و ارتباطات، استعمارگران با الگوتراشی از زنان نامتعادل و غیر متعارف، میدان را برای گسترش فرهنگ استعماری خود در سراسر جهان آماده نموده اند و با این روش بر پیکیره فرهنگ ملت ها و تمدن ها، ضربه های مهلکی زده اند و فرهنگ مبتذل خود را جایگزین فرهنگ اصیل ملت ها نموده اند. اینان زنانی را به عنوان الگو معرفی کرده اند که همه هنرشان خودنمایی و تحریک غرایز نفسانی و هوا و هوس های انحرافی است و با این کارشان، کرامت و شخصیت زن را پایمال کرده اند و باعث زدودن فضایل اخلاقی و ارزش های والای معنوی از جامعه انسانی شده اند؛ اسلام به عنوان تنها آیین سازنده و هشداردهنده در جهان کنونی، به این موضوع توجه عمیق داشته است و با معرفی الگوهای راستین در کنار نمونه های دروغین و پوشالی از زنان، پیروان خود را از هرگونه همسویی با الگوهای کاذب و بی محتوا بر حذر داشته است. در بخش نقش فرهنگی و اجتماعی حضرت خدیجه سلام الله علیها می خوانیم: یکی از راه های مبارزه قریش و دشمنان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم برای خدشه دار کردن چهره ملکوتی حضرت، توسل به حربه احمقانه تهمت بود؛ تهمت هایی مانند دروغگویی و جنون که قرآن در آیات زیادی به این تهمت ها اشاره می کند و ساحت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را از این برچسب ها و دروغ ها منزه می داند. از جمله اقداماتی که حضرت خدیجه سلام الله علیها در زمینه فرهنگی و اجتماعی انجام داد تصدیق و تایید پیامبر بود و این یکی از کارهای مهمی است که دارای آثار مقبت زیادی در جهت پیشبرد اهداف مقدس پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و ناکامی دشمن و ایجاد سستی و تزلزل در عقاید خرافی آنان داشته است.

  موجود نیست
 • آموزش احکام

  آموزش احکام

  دانش‌پژوهان دوره‌ها‌ی کاردانی و کارشناسی و عموم مکلفان می‌توانند با مطالعه این کتاب، احکام مختلف را بشناسند؛ از اجتهاد و تقلید گرفته تا نماز، روزه، نگاه و ..... . مولف کتاب را با دو ویژگی ارائه کرده است: الف) متن این کتاب مطابق با فتاوای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیه‌الله العظمی امام خمینی(ره) می‌باشد. ب) مواردی که فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیه‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با فتوای حضرت امام خمینی(ره) تفاوت دارد و نگارنده به آنها دست یافته است، در پاورقی ذکر شده است.

  موجود نیست
 • دیوان پروین اعتصامی

  دیوان پروین اعتصامی

  معرفی کوتاه: کتاب حاضر در برگیرنده مجموعه قصاید و قطعات شاعر معروف دوران معاصر پروین اعتصامی است. اسلوب و سبک بیانی پروین اعتصامی لطافت و زیبایی خاصی دارد و مضمون اشعار وی تربیتی است و نکته‎های عبرت‎آموزی را به خوانندگان منتقل می‎کند. قصاید او با مصراع ای دل عبث مخور غم دنیا را آغاز شده و قصیده‎های دیگری با عناوین: سفر اشک، گویند عارفان هنر و علم کیمیاست، تیره بخت، مور و مار، گل و خار و حاصل عمر تو افسوس شد و حرمان از نظر خوانندگان می‎گذرد. در بخش قصاید این دیوان اشعار نغز، لطیف و پرمعنای زیادی دیده می‎شوند که هر کدام از زاویه خاصی به زندگی انسان در این دنیا پرداخته‎اند. وی دشواری‎ها و ناملایمات زندگی را در بسیاری از شعرهای خود گوشزد کرده و انسان را به صبر و شکیبایی و تدبیر و خردمندی توصیه کرده است. در بخش قطعات و مثنوی دیوان او باز هم ابیات شیوای دیگری در خصوص فقر و بینوایی، مهر مادری و دیگر فضایل اخلاقی سروده که ظرافت و طراوت در آن‎ها چشم را می‎نوازد.

  موجود نیست
 • بلوغ فکری در زندگی زناشویی

  بلوغ فکری در زندگی زناشویی

  به نام آن که آفرید، بدون آنکه آفریده شود سلام! من شاهین حدیدی هستم. قرار است در این کتاب، در مورد زندگی زناشویی با هم صحبت کنیم. در این کتاب، تمام تلاشم بر این بوده که تا حد امکان، با استفاده از دانش و تجربیات شخصی، و استفاده از الگوهای معتبر و کاربردی روانشناسی، روابط زناشویی خودمان را بهبود ببخشیم. به امید خدا. شاید بشود ای نطور بیان کرد که الهام نوشتن این کتاب همیشه با من بوده و مطالب آن از خیلی قبل در ذهنم شروع به جم عبندی و آزمون و خطا و دسته بندی شده است، اما آغاز نوشتن این کتاب و پیاده سازی مطالب آن، در تابستان سال ۹۴ اتفاق افتاد.

  موجود نیست