دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

اقتصاد بین الملل    (۰ کالا موجود است.)

 • فصلنامه فرهنگ و اندیشه (جلد ۵)

  فصلنامه فرهنگ و اندیشه (جلد ۵)

  معرفی کتاب: «ای کاش مردم کتاب م یخواندند .» این محبو بترین دریغ کتاب خوان هاست. با آن خودشان را از بقیه سوا می کنند و به سبک زندگی شان می بالند و به حال دیگران تاسف می خورند. ا گر یکی دو قلم عدد و آمار هم اضافه کنید دیگر چه بهتر. سرانۀ مطالعه در کشور ما سه دقیقه در سال است. یا در ماه. شاید هم در روز. فرقی نمی کند، هر چه باشد به اندازۀ مطلوب نیست. اما در ژاپن و آلمان و فلان کشورهای پیشرفته مردم روزی هشت ساعت کتاب می خوانند یا ده ساعت. ساختار پیش داور یها مشابه همدیگر است و راحت با هم کنار می آیند. پیش داوری های جماعت کتاب خوان هم مستثنا نیست، حتی ا گر خیال کنیم که کتاب خواندن قرار است پی شداوری هایمان را کاهش دهد. بنابراین تاسف برای کتاب خوانی مردم،به سادگی، همنشین می شود با نظری ههای رایج در تا کسی دربارۀ دلایل عقب ماندگی ما و پیشرفت بقیه. البته این هم خودش نوعی کلیشه است که پیش داوری ها و قضاوت ها و تعمی مهای ناروا فقط در تا کسی است که توفیق اجبار یاش نصیبمان می شود. واقعیت این است که پی شداور یها هم هجا حاضرند: در جمع های خانوادگی، محافل دوستی، کانا لهای بحث وگفت و گوی تلگرامی، کافه ها، یادداشت های روزنامه، یا کلاس های دانشگاه. به هرحال، پیش داوری ها هرکجا و دربارۀ هر چیز که به میان می آیند ماهیت واحدی از خودشان نشان می دهند: ثاب تفرض کردن وضع امور و ناامیدی از هرگونه تغییر یا بهبود و ممانعت از فکرکردن به راه حل ها یا ابتکارات جدید. بگذارید همه چیز همینطور که هست بماند، این طوری با خیال راحت می شود آه کشید و به حال بقیه غصه خورد.

  موجود نیست
 • زندگی در دم

  زندگی در دم

  توضیحات: «زندگی در دم» نام رمانی از نویسنده کانادایی، سال بلو (۲۰۰۵-۱۹۱۵) است. سال بلو پس از تحصیلات خود در رشته جامعه‌شناسی، در جنگ جهانی دوم به نیروی دریایی پیوست و در مدت خدمتش اولین رمان خود، «مرد معلق» را نوشت. رمان «هرتزوگ» او در سال ۱۹۶۴ عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمریکا را از آن خود کرد. بلو، سال‌ها در دانشگاه‌های مختلف تدریس نمود و نوبل ادبیات سال ۱۹۷۶ و جوایز ادبی متعدد دیگری از جمله پولیتزر و نشان ملی هنر آمریکا را به‌دست آورد. در این رمان، موضوع قطعی ضعف بشر است. ضعفی که به سختی می‌توان آن را پنهان کرد یا به آن اعتراف نمود. اما اگر با نگاه نزدیک و مهربانانه بلو به آن نگریست شود، تصویری عمیقا حقیقی از وجود انسان آن چنانکه در یک روز زندگی می‌کند و جایگاه انسان در زمان، که سعی می‌کند تا باقی است بهترین استفاده را از آن ببرد، ارائه می‌دهد. تامی ویلهلم مردی در اواسط دهه چهل زندگی، در هتل گلوریانا در غرب نیویورک زندگی می‌کند، هتلی که برای چند سال پدر او نیز در آن سکونت داشته‌است. او از ابتدای داستان حال خوشی ندارد، شاید به دلیل زندگی در هتلی که از بازنشستگان و سالمندان پر شده. رمان یک روز بسیار مهم در زندگی تامی ویلهلم را بررسی می‌کند یعنی روز حسابرسی. با شروع داستان ویلهلم در آسانسور برای خوردن صبحانه با پدر خود پایین می‌رود، کاری که هر روز صبح انجام می‌دهد. اما این روز حس متفاوتی برای تامی دارد. بخشی از داستان: وقتی پای سرپوش گذاشتن روی مشکلات درمیان می‌آمد، تامی ویلهلم در این کار، ناتوان‌تر از بقیه نبود. دست‌کم خودش این‌طورفکر می‌کرد و شواهد محکمی برای توجیه این طرز فکرش وجود داشت. زمانی هنر پیشه بود - نه، نه هنرمند درست وحسابی، سیاهی لشکر بود - و خوب می‌دانست که چگونه برای مردم فیلم بازی‌کند. گذشته از این، داشت سیگار برگ می‌کشید، و وقتی مردی سیگار می‌کشد و کلاهی بر سر دارد، مزیتی دارد؛ پی‌بردن به احساسات چنین فردی مشکل است. از طبقه بیست و سوم پایین آمد و وارد لابی نیم طبقه شد تا قبل از صبحانه نامه‌هایش را چک‌کند.

  موجود نیست
 • نزدیک (شماره ۲)

  نزدیک (شماره ۲)

  معرفی کوتاه: یک: سلبریت یهای ینگه دنیا! چند ماه قبل، اوایل شهریور ماه، وقتی طوفان هاروی بخشی از ایالت تگزاس ایالات متحده را تخریب کرد و جان بسیاری را گرفت، به صورت طبیعی سلبریتی های امریکایی برای کمک به جبران خسارات به میدان آمدند و چهره های بسیاری مبالغ بالایی را به خیریه ها و صلیب سرخ اهدا کردند. برای مثال لئوناردو دی کاپریو و ساندرا بولاک هر کدام یک میلیون دلار، مایلی سایروس، خواننده و خواهران کاراشیان پانصد هزار دلار، کریس براون، خواننده، ۱۰۰ هزار دلار، کوین هارت، الن دیجنرس، دواین جانسون، دی جی خالد، جنیفر لوپز، نیکی میناژ هرکدام ۲۵ هزار دلار و ... همین طور بسیاری از ستارگان دیگر. البته در این بین بودند ستارگانی هم که با استفاده از محبوبیت اجتماعی خود دست به جم عآوری کمک از مردم زدند. از جمله جی جی وات، بازیکن مطرح تیم فوتبال آمریکایی هیوستون که ب هتنهایی در عرض چند روز و از طریق توئیتر خود بیش از ۱۲ میلیون دلار برای فاجع هزدگان طوفان هاروی جمع آوری کرد، یا چهره هایی مانند کیتی پری، خواننده که در توئیترش که بیش از ۱۰۰ میلیون دنبا لکننده دارد خواست که مردم به صلیب سرخ پول اهدا کنند و از این طریق رقم بالایی را جمع کرد.

  موجود نیست
 • انگیزه علم آموزی

  انگیزه علم آموزی

  معرفی کتاب هدف همه خلقت، انسان است. جاودانگی انسان هم نیازمند عالم شدن در همه زمینه هاست، به خصوص در آنچه مربوط به حقیقت انسانی است، یعنی علوم اسلامی (عقاید، اخلاق، احکام). انقلاب امام زمان علیه السلام نیز برای همین هدف والا انجام می گیرد و ایشان ابتدا انقلابی عقلی و علمی ایجاد می فرمایند.انقلاب ما نیز که ان شاء الله مقدمه انقلاب جهانی موعود است، باید انقلابی فرهنگی، عقلی و علمی باشد. هدف روحانیت عزیز هم همین هاست؛ یعنی همان هدف آفرینش و مقصدی که انبیاء و اوصیا به دنبالش بودند. با خواندن دقیق این رساله، ان شاء الله تعالی با هدف روحانیت اصیل ربانی بیشتر آشنا خواهید شد. فهرست مطالب کتاب بدین قرارند: مقدمه، علوم حقیقی، آیات علم در قرآن مجید، احادیث علم در کلام معصومین، استقامت در راه علم، شناخت عمیق اسلام، بیانات علما، ارزش خدمات اجتماعی و مردمی اسلام، وقت شناسی. معرفی کوتاه: بررسی اهمیت فراگیری علم و دانش به ویژه علوم و معارف دینی و بیان راهکارهای ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به این مساله است. در این اثر ابتدا به تبیین ماهیت علم حقیقی از دیدگاه دین اسلام پرداخته شده و از منظری قرآنی و روایی اهمیت و جایگاه رفیع کسب علم و دانش و لزوم تلاش و استقامت در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نویسنده در همین زمینه به دیدگاه‌های علمای اسلام در مورد وقت‌شناسی و استفاده صحیح از لحظات عمر، ضرورت شناخت عمیق احکام و معارف اسلامی و اهمیت گسترش علم اسلامی در جامعه و ارتقای سطح معنوی و اخلاقی مردم مسلمان اشاره نموده و راه‌های ایجاد انگیزه و تشویق گروه‌های مختلف جامعه برای فراگیری علم را بیان کرده و در این زمینه آیات و روایاتی از معصومین و نیز سیره عملی آنان را در این باره برجسته نموده است.

  موجود نیست