دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

داستان مصور    (۰ کالا موجود است.)

 • چهل حدیث از امام حسین (ع)

  چهل حدیث از امام حسین (ع)

  در کتاب حاضر، چهل حدیث از امام حسین علیه السلام نقل شده و بعد از آوردن متن عربی احادیث، توضیحاتی پیرامون آن ذکر شده است. قسمتی از مقدمه کتاب را از نظر می گذرانید: گاهی من می خواهم مقدمه ای را شکار کنم، می کوشم و موفق نمی شوم و گاهی هم بدون مقدمه، عنایت ها را همراه می بینی که بیدار می کنند و صدا می زنند و خود را بر تو آشکار می سازند و تو می بینی که این ها از تو نیست و به آگاهی، به اختیار و به اقدام تو، مرتبط نمی باشد، که عنایت او و رعایت اوست. از یک محرمی به فکر بهره مندی بیشتر از کلمات اهل بیت افتادم و شروع و ختم سخن را با کلام آن ها همراه کردم. دوستان توصیه کردند، که روایات را مستقل منتشر کنیم و شروع کردند. و من پیشنهاد دادم که اربعینیاتی فراهم کنیم، دست به کار شدیم و در نتیجه این چهل حدیث از اباعبدالله الحسین(ع) فراهم آمد.

  موجود نیست
 • دنیای ضرب المثل ها و اصطلاحات انگلیسی

  دنیای ضرب المثل ها و اصطلاحات انگلیسی

  معرفی کوتاه:گردآوری و تدوین برخی از ضرب‎المثل‎های متداول و عمومی‎تر زبان فارسی و ترجمه آن به زبان انگلیسی با هدف انتقال فرهنگ و ادب زبان فارسی به نسل جدید و همین‎طور به فرهنگ‎ها و ملل دیگر است.

  موجود نیست
 • فارست گامپ

  فارست گامپ

  «فارست گامپ» رمانی نوشته وینستون گروم( -۱۹۴۴)، نویسنده آمریکایی است. این کتاب که در سال ۱۹۹۴ مورد اقتباس سینمایی موفقی به همین نام قرار گرفت، درباره شخصیتی به نام فارست گامپ است که از کودکی، بهره هوشی پایینی داشته و با گونه‌ای ساده‌دلی وارد جریان‌های زندگی همچون جنگ ویتنام و ... می‌شود. فیلم ساخته شده بر اساس داستان فارست گامپ یک موفقیت عظیم تجاری بود به طوری که در مجموع توانست ۶۷۷ میلیون دلار در گیشه جهانی کسب کند و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم آمریکا در آن سال شود. فارست گامپ نامزد دریافت ۱۳ جایزهٔ اسکار شد و از این تعداد ۶ جایزه را شامل جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین کارگردانی و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای تام هنکس را بدست آورد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «زندگی مثل یک جعبه شکلات است که هیچ‌کس نمی‌داند در چه شرایطی باید کدام یک از شکلات‌های آن را برداشت. در هر شرایطی مردم می‌خندند، صبر و طاقت خود را از دست می‌دهند و یا با دیگران بحث و جدل می‌کنند. اما همۀ افراد سعی می‌کنند عواطف و احساسات درونی خود را به دیگران نشان دهند، در حالیکه همیشه این‌طور نخواهد بود. با این وجود من هیچ شکایتی از آن‌ها ندارم و همین باعث حس رضایت بیشتر من از زندگی‌ام شده است و نیاز نیست به توصیف و توضیح زبانی آن بپردازم. از زمانی که به دنیا آمدم، ساده بودم و ضریب هوشی من حدود ۷۰ بود و این مقدار پایین IQ همیشه مرا از کودکان دیگر جدا می‌کرد و در دستۀ افراد کند ذهن قرار می‌داد. مردم مرا بعنوان یک کودک کند ذهن و یا حتی احمق و کم عقل می‌شناختند. حتی بعضی از افراد تصور می‌کردند که من یک عقب ماندۀ ذهنی هستم و کند ذهنی من ناشی از اختلالات عقلی و بیماری‌های روانی است. حتی هنگامی که مردم مرا می‌دیدند، چشم‌هایشان را به من می‌دوختند تا با دقت بیشتر، متوجه مشکل من شوند و مرا مسخره کنند. اما نظر خودم این‌طور نبود.»

  موجود نیست
 • حیله های شرعی و چاره جویی های صحیح (در فقه اسلامی)

  حیله های شرعی و چاره جویی های صحیح (در فقه اسلامی)

  چه کسانی به سراغ حیله‌ها می‌روند؟ بی شک والاترین ویژگی مومنان، صفت زیبای عبودیت و بندگی خداست، وروشن‌ترین دلیل این مدعی، آن که مسلمانان از آغاز اسلام تا قیام قیامت، روزانه حداقل ده بار قبل از شهادت بر رسالت پیامبر بزرگوار اسلام ۹، به عبودیت و بندگی ایشان شهادت می‌دهند (واشهد ان محمدا عبده ورسوله)، یعنی راز رسیدن به مقام شامخ و بی‌بدیل رسالت را، بندگی و عبودیت کامل آن حضرت می‌دانند. اما نکته قابل دقت تفاوت «عبادت» و «عبودیت» است ! زیرا عبادت چیزی است، و عبودیت چیز دیگر، و بدین جهت هر عابدی «عبد» نیست، ولی هر عبدی «عابد» است. شیطان رانده شده عابد بزرگی بود، که طبق برخی از روایات مدت بسیار طولانی خداوند را عبادت کرد ، ولی هرگز بنده خوبی نبود، وطعم شیرین عبودیت را نچشید، و گر نه در مقابل معبودش سرکشی و طغیان نمی‌کرد، و راه گمراهی را نمی‌پیمود، و در نهایت مطرود ومنفور معبودش قرار نمی‌گرفت. اولین قدم عبودیت معرفت و شناخت خداوند متعال است، وریشه معرفه الله اعتقاد به توحید در تمام شاخه‌های آن است، و شیطان فاقد این گوهر گرانبها بود. مسلمانان را از جهتی می‌توان به سه دسته تقسیم کرد : گروهی، هر چند قلیل، به مقام عبودیت رسیده، و عابد نیز هستند. عده‌ای فراوان فقط عابدند، وبهره کافی از عبودیت نبرده‌اند، و گروه سوم از هیچ یک نصیبی ندارند. حیله‌های دروغین به نام حیله‌های شرعی به کار گروه سوم نمی‌آید؛ زیرا آنان سربر طاعت شیطان نهاده، و در مکتب شیطان تمام گناهان مباح است و نیازی به حیله‌های شرعی نمی‌باشد. گروه دوم، که هنوز در بندگی هوای نفس خویشند، هر چند در ظاهر چهره عبودیت دارند، ولی برای رسیدن به خواهش دل وتمنای نفس خویش، به هر راهکار و حیله‌ای متمسک می‌شوند. چه آن راهکار مشروع باشد، یا مورد رضای پروردگار نباشد. اما گروه اول، که طبق فرمایش امام صادق ۷ تمام فکر وذکر آنها کسب رضایت پروردگار در سایه عمل به واجبات وترک کارهای حرام است ، هر چند از حیله‌ها و چاره‌جویی‌هایی که مشکلات را آسان می‌کند، و محرومیتها را بر می‌چیند، و تنگناها را فراخ می‌نماید، ناخشنود نیستند؛ اما تنها راهکارهایی را می‌پسندند که مورد رضایت پروردگار و معبودشان باشد، و آنها را هرگز از مسیر عبودیت و بندگی خارج نسازد.  مباحثی که پیش روی شماست، حیله‌های مشروع را از حیله‌های نامشروع و به تعبیر دیگر چاره‌جویی‌های مثبت را از منفی جدا می‌کند، تا راه را برای گروه اول، که تمام تلاششان طی مسیر عبودیت و بندگی خداست، هموار سازد، و کمک موثر و خوبی برای آنها باشد. انتشارات امام علی بن ابی طالب (ع) http://imamalipub.ir

  موجود نیست